RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 10 pro, 2019 4:13 pm

Bude se to hádat.
Nemám TCO, ale skloubit ovládání z panelu a z TC možné je, pokud je ovládací panel na to koncipován.
Něco ošetřit půjde, ale ruční ovladač (např. multiMAUS) bude mít vždycky prim. Zamezit jeho činnost pro určitou mašinu podle mne nejde v žádném softwaru.
Jak se to chová, lze snadno vyzkoušet i v demoverzi TC.
Stačí třeba v TC AutoTrainem poslat mašinu z bloku do bloku a při rozjezdu a zastavování použít na ovl. rychlosti ještě ruční ovladač (MM, LH100). Lokodekodér pak přijímá povely pro změnu rychlosti jak z TC, tak z ovladače.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Myšpulín » úte 10 pro, 2019 6:25 pm

V manuálu k TC se píše, že je možné zvolit několik režimů řízení, od ručního po plně automatický s tomu odpovídajícími zásahy ze strany TC do ručního řízení. Ale nikdy se mi to nepovedlo rozchodit. A nebo jsem si tuto pasáž manuálu buď špatně přeložil nebo ji špatně pochopil.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 10 pro, 2019 11:32 pm

Myšpulín píše:V manuálu k TC se píše, že je možné zvolit několik režimů řízení, od ručního po plně automatický s tomu odpovídajícími zásahy ze strany TC do ručního řízení. Ale nikdy se mi to nepovedlo rozchodit. A nebo jsem si tuto pasáž manuálu buď špatně přeložil nebo ji špatně pochopil.

Považuji to za dost jednoduché.
Automatika je asi jasná, vše řídí TC.
Opak, tedy manuál, funguje tak, že vše funguje automaticky (výhybky, cesty, návěsti, akce, operace...), kromě ovládání mašiny, její rychlosti. "Strojvůdce" tedy musí mašinou jet (ručním nebo TC ovladačem) dle postavení návěstí, a výhodou je pak plné zabezpečení provozu.
Mezi tím existuje pár režimů, kdy TC zasahuje jen při určité rychlosti, při zastavení a pod.
S kombinací ovládání z pultu a z TC to ovšem nemá společného asi nic.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » úte 21 led, 2020 10:27 pm

Pozorovani: dnes jsem kratce zkousel +SmartHand Control k TC - da se donstainstalovat i do demo verze (mam ted verzi 9.0 silver)

Android aplikace neni (nezjistil jsem), TrainController dela webovy server. Prekresluje docela hodne oblasti stranky - na pomalem starsim tabletu se mi obnovuji po skoro kazdem kliku nastrojove listy.
Nefunguje tazeni na ovladaci lokomotivy, prohlizec jej pochopi jako rolovani strankou. Musi se poklepat na obvodu tachometru na zvolenou rychlost. Odezva je dosti pomala, na ASUS Zenfone 3 po kliknuti na zmenu rychlosti trva uskutecneni pozadavku i cca 1-1.5 sekundy.

Switchboard nemam poradne nakresleny, ale na nem je odezva jeste delsi.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod TheJaro » ned 09 úno, 2020 12:13 pm

Dobrý deň kolegovia
Vlastníte niekto verziu 9 bronz? Ide mi o to či sa oplatí kúpiť za 110 eur.
Stiahol som si verziu gold9 demo a páči sa mi aj nastavovanie blokov,vlakov a atď a hlavne nekonečné možnosti jazdy tak či sa oplatí kúpiť len bronzová licencia :)
Vďaka Jaro
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 10 bře, 2020 4:27 pm

Nová verze 9.0 B2
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » úte 10 bře, 2020 9:19 pm

Myslím že uživatele TrainControlleru může zajímat moje zjištění týkající se komunikace mezi TC a stanicí ovládanou elektronikou MGP. Notebook s TC mám s kolejištěm propojen přímo, bez centrály. Výhybky i stavění cest je možné jak TC, tak z ovládacího panelu MGP. Funguje zpětný přenos do TC, jestliže přestavím výhybku ovládacím panelem se přestaví i symbol výhybky na TC, naopak při přestavení výhybky z obrazovky TC, změní se zpětné hlášení na ovládacím panelu. Při nastavení cesty z TrainControlleru se informace přenese do výhybkového i návěstního dekodéru a nastaví se výhybky ve zvolené cestě a příslušné návěstní znaky podle rychlostní soustavy ČSD/ČD, a to včetně vazby vjezdového návěstidla na odjezdovém.
Naposledy upravil HonzaM dne stř 11 bře, 2020 11:53 am, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » úte 10 bře, 2020 9:39 pm

mpinta píše:Bude se to hádat.
Nemám TCO, ale skloubit ovládání z panelu a z TC možné je, pokud je ovládací panel na to koncipován.
Něco ošetřit půjde, ale ruční ovladač (např. multiMAUS) bude mít vždycky prim. Zamezit jeho činnost pro určitou mašinu podle mne nejde v žádném softwaru.
Jak se to chová, lze snadno vyzkoušet i v demoverzi TC.
Stačí třeba v TC AutoTrainem poslat mašinu z bloku do bloku a při rozjezdu a zastavování použít na ovl. rychlosti ještě ruční ovladač (MM, LH100). Lokodekodér pak přijímá povely pro změnu rychlosti jak z TC, tak z ovladače.

Záleží na tom, jaký se použije ruční ovladač a jaká centrála i další elektronika. Jestliže bude vše propojeno LocoNetem, který umožňuje obousměrný přenos, je možné, aby TrainController zasáhl do jízdy lokomotivy ovládané například ovladačem Digitrax DT402, majícím ovládací prvky s enkodérem. Mám to prakticky vyzkoušeno, když při automatickém provozu TC ovládá lokomotivu kterou mám vybránu na DT402, tak se lokomotiva při naprogramovaném provozu zastaví přestože jsem měl na ovladači nastavenu jízdu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » stř 11 bře, 2020 6:56 am

HonzaM píše: Mám to prakticky vyzkoušeno, když při automatickém provozu TC ovládá lokomotivu kterou mám vybránu na DT402, tak se lokomotiva při naprogramovaném provozu zastaví přestože jsem měl na ovladači nastavenu jízdu.

to je umozneno tim, ze Loconet pouziva sloty na zaznam aktivit a pokud se prepise slot odjinud, tak to centrala pouzije ve vyrobe DCC.
Problem je refresh, teda obnova slotu po 60-120 vterinach, kdy ovladac posila obvykle paket rychlosti, ktery zase prepise slot a loko se rozbehne.
Docela pochybujem o tom, ze by DT402 sledovala sbernici a dokazala vybrat z toho obrovskeho mnozstvi dat prikaz, ktery meni nastaveni rychlosti te jedne konkretni loko.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 11 bře, 2020 7:25 am

zdeno píše:
HonzaM píše: Mám to prakticky vyzkoušeno, když při automatickém provozu TC ovládá lokomotivu kterou mám vybránu na DT402, tak se lokomotiva při naprogramovaném provozu zastaví přestože jsem měl na ovladači nastavenu jízdu.

to je umozneno tim, ze Loconet pouziva sloty na zaznam aktivit a pokud se prepise slot odjinud, tak to centrala pouzije ve vyrobe DCC.
Problem je refresh, teda obnova slotu po 60-120 vterinach, kdy ovladac posila obvykle paket rychlosti, ktery zase prepise slot a loko se rozbehne.
Docela pochybujem o tom, ze by DT402 sledovala sbernici a dokazala vybrat z toho obrovskeho mnozstvi dat prikaz, ktery meni nastaveni rychlosti te jedne konkretni loko.

Reakce je slyšitelná a jednotlivá “tiknutí” jsou slyšitelná přiblížně po vteřině a to musí ovladač dostat od centrály. Všiml jsem si toho když jsem zkoušel provoz jednoho vlaku v plně automatickém provozu a měl jsem tento vlak zvolen na DT402, a divil jsem se co mi to říká když vlak zrychloval a brzdil při zásahu TrainControlleru. Bohužel je DT402 dražší než centrála DR5000...
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » stř 11 bře, 2020 7:38 am

HonzaM píše:jednotlivá “tiknutí” jsou slyšitelná přiblížně po vteřině a to musí ovladač dostat od centrály.

ovladac z principu nic nedostava, je to rozkazujici prvek, je plne autonomni. Vubec se nepredpoklada zasahovani do jeho prikazu.
A je uplne jedno, ci je to s enkoderem nebo s potakem.
---
Bylo by mozne navhnout ovladac, ktery by cetl sbernici Loconet a reagoval by na prikazy odjinud a choval by se jako Slave.
Ale to je brutalni zmena a navic urcena jen pro velmi uzky okruh uzivatelu.

EDIT:
asi nejvesi problem by bylo urcit, ktery ovladac ma byt Master a ktery Slave ??
Teda kdy ma prizpusobit ovladac TC a naopak. Ono se to bude hadat primo zoufale :shock: :shock:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 11 bře, 2020 10:00 am

Řešením by mohlo být aby se v případě kdy bude vjezdová návěst na stůj vypnulo trakční napájení úseku před návěstidlem a mít tak zabezpečeno že nebude možné návěst v poloze stůj projet. Návěst múže být navázána na podmínky, že nepůjde postavit návěst na volno pokud nebude kolej nebo trať volná. Dětem by se nemohlo stát že narazí ve skryťáku do vlaku.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » stř 11 bře, 2020 12:10 pm

HonzaM píše:kdy bude vjezdová návěst na stůj vypnulo trakční napájení úseku před návěstidlem

toto reseni je dobre, ale ma jeden hacik, neda se to projet z opacne strany. Chtelo by to detekci obsazeni z druhe strany navestidla, aby to pripojilo napajeni popredu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 11 bře, 2020 12:44 pm

Nelze použiít ABC?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jselinger » ned 22 bře, 2020 10:24 am

Vážení uživatelé Train Controllera,
nádávno vyšla nová verze 9.0B2. Na překladu do češtiny pracuji.
Aktuální stav:
TrainController:20%
TrainAnimator: hotovo
TrainProgrammer: Hotovo
jselinger
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06 dub, 2017 6:34 am

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků