RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » ned 11 říj, 2015 12:48 pm

chtel bych se zptat, zda ma Rail Road funkci postupneho posilani prikazu v case ? Nechce se mi to hledat ;-)
Tim myslim to, ze pokud je zdroj měkky, tak poslani nekolika prikazu velmi kratko za sebou muze zpusobit nefunkcnost prestavniku. Proste nema energii na presunouti.
Idealni by bylo posunuti v case tak po tri vteriny.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 11 říj, 2015 2:39 pm

zdeno píše:chtel bych se zptat, zda ma Rail Road funkci postupneho posilani prikazu v case ? Nechce se mi to hledat ;-)
Tim myslim to, ze pokud je zdroj měkky, tak poslani nekolika prikazu velmi kratko za sebou muze zpusobit nefunkcnost prestavniku. Proste nema energii na presunouti.
Idealni by bylo posunuti v case tak po tri vteriny.

Poněkud nejasná formulace... Snad jsem to pochopil správně, že myslíš příkaz pro dekodér příslušenství (výhybkový).
A ten "posun v čase" ... Nevím, co se děje na příslušné sběrnici, ale časové hrátky na výhybkovém dekodéru mohou být ovlivněny jednak přímo dekodérem, a pak ještě TC umí dvě věci.
1. vysílat příkazy na jednotlivé dekodéry postupně (nastavitelně), což se využívá např. u elektromagnetů s větším odběrem, aby nedocházelo k přetížení zdroje.
2. Prodloužit dobu sepnutí u jednotlivých výhybkových výstupů až na 10 sekund. Jakým způsobem se to děje (opakováním?), to nemám tušení. Využívá se to třeba u elektromotorických přestavníků při použití dekodéru, který tuto možnost nemá a kdy elektromotor nestačí přejet z jedné polohy do druhé, odskakuje od krajní polohy a pod.

Pokud jsem odpověděl na něco jiného, zkus dotaz upřesnit. A co se děje na sběrnici, to bude spíš Fuldovo parketa ...
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » ned 11 říj, 2015 3:40 pm

zdeno píše:chtel bych se zptat, zda ma Rail Road funkci postupneho posilani prikazu v case ? Nechce se mi to hledat ;-)
Tim myslim to, ze pokud je zdroj měkky, tak poslani nekolika prikazu velmi kratko za sebou muze zpusobit nefunkcnost prestavniku. Proste nema energii na presunouti.
Idealni by bylo posunuti v case tak po tri vteriny.


IMHO - Setup Digital System -> [vybrat pripojeni] -> Change > Turnout Interval. Zkontroluj si v Helpu zda to je to, cos chtel.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » ned 11 říj, 2015 4:09 pm

mpinta píše:1. vysílat příkazy na jednotlivé dekodéry postupně (nastavitelně), což se využívá např. u elektromagnetů s větším odběrem, aby nedocházelo k přetížení zdroje.

Presne toto mne zajima. Ja hodne pouzivam serva a soucasne nastavovani nekolika serv je problem pro nedostatek energie. Presneji ubytek napeti na privodnich kabelech.
Myslim si, ze pokud se pouziva DCC, tak nadstavby (Loconet, Roco) nejsou dulezite a rucni nastavovani je dost pomale, ale pokud to vychrli najednou nejaky program, tak to problem je.
Pokud o tom nekde pises, posli mi, prosim, odkaz.
---
PS
vidim odpoved od BELGARAD, hadam je to ono
PSS
je to ono ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod fulda » ned 11 říj, 2015 5:44 pm

zdeno píše:...soucasne nastavovani nekolika serv je problem pro nedostatek energie. Presneji ubytek napeti na privodnich kabelech....

To tam máš nějaké tenké dráty?
Uznávám, že roztahovat 5V na délku moduliště je blbost, ale v normálních podmínkách domácího kolejiště, které má několik DC-DC měničů jsem se nesetkal s problémy.

Je to zvláštní, většinou se tu propagují zdroje kolem 100VA, dráty 1,5mm2 a tak si nedovedu představit tu zátěž, která to rozhodí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Ferda » ned 11 říj, 2015 6:53 pm

Už jsem zažil, a né jen jednou, že dotyčný prezentoval průřez 1,5 mm2 a nakonec se ukázalo, že měřil průměr přez izolaci. V konečném důsledku se ukázalo, že má natahán ani né zvonkový, ale jen telefonní drát!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » pon 12 říj, 2015 8:33 am

fulda píše: To tam máš nějaké tenké dráty?

To je dotaz pro zakaznika a netusim, jake tam ma kabely natahnute. Ono se spis jedna o zaberovy prud, ktery muze byt mzikovy a pritom dost velky. RailRoad posle prikazy v par milisekundach a pokud se najednou nastavuje 12 serv, tak ten ubytek muze byt citelny. Proto to chcem casovo rozdelit. Zakaznikovi jsem poslal odkaz a uz je to v poradku. On ten prikaz je dost schovany a nemohli jsme ho najit. :wink:
---
No a podle mne jsou problem spoje a ne samotne draty. Pokud je tam pajene lanko, tak se postupne ulamuji jednotlive dratiky a opravdu trva dost dlouho, nez se to ulomi uplne.
Od urciteho casu pouzivam radsi draty prumer 0,8 mm a jsem spokojeny. Duvodu je vic, ale hlavni je ten, ze to drzi samo, jak to natvaruji a neni to tak "zive".
Ani telefonni drat neni az tak uplne spatny. Pokud se pouzije jen na spojeni dekoderu s prestavnikem, tak to staci. Anebo na preklenuti kolejovych spojek nema chybu. Urcite je lepsi nez samotne kolejove spojky. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 25 říj, 2015 10:51 am

Toto vlákno prosím nadále používejte na obecné diskuze o činnosti, potížích atd. v produktech RailRoad & Co.
Diskuze, vztahující se specielně k seminářům RailRoad & Co. (TrainController...) byla otevřena v tématu viewtopic.php?f=26&t=9651
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 11 lis, 2015 11:31 am

Nový update F1 balíku RailRoad & Co., verze 8 je k dispozici.

EDIT: Ještě jsem zapomněl (pro šťourala, i když umí anglicky):

(ze stránek výrobce, pomocí Translatoru)
Vážení Railroaders,
nová aktualizace 8.0F1 všech Železniční & Co. programů a jejich rozšíření byl propuštěn na našich webových stránkách.
Tato aktualizace obsahuje řadu vnitřních zlepšení a optimalizace, které se mohou zdát až na druhý pohled. Představení, například, byl vylepšen v řadě oblastí softwaru.
Kromě toho se nové rozšíření + Hardware poskytuje podporu dalších digitálních systémů nebo určitých funkcí digitálními systémy, které nemohou být použity tak daleko.
V této aktualizaci jsou všechny problémy jsou opraveny, které byly hlášeny u předchozí verze, a které by mohly být reprodukován tady.
_________________
S pozdravem / Mit freundlichem Gruss
Juergen Freiwald
Railroad & Co.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » stř 11 lis, 2015 9:15 pm

A den se se dnem sešel a už tu máme po necelém týdnu verzi 8.0 F2. Tak, jak znám softvérové firmy, něco se asi napoprvé nepovedlo ...

Současně přibyl další softwarový modul, označovaný +Hardware™

Na webu je o něm uvedeno:
+Hardware™ je rozšíření pro TrainController™ a TrainProgrammer™.

Rozšíření +Hardware™ lze využít zdarma se všemi plnými verzemi TrainController™ a TrainProgrammer™ zakoupenými od 11. listopadu 2015. Pro stávající uživatele obou programů je nadstavba +Hardware™ nabízena za přijatelnou cenu upgradu.
+Hardware™ podporuje nové digitální systémy či nové vlastnosti digitálních systémů, které byly zveřejněny po poslední hlavní verzi aktualizace softwaru Railroad & Co.™. +Hardware™ poskytuje flexibilitu umožňující použití nových hardwarových funkcí, které dosud nebyly zohledněny v nejnovější verzi softwaru Railroad & Co.™. Tímto způsobem se tyto nové hardwarové funkce lze použít krátce po jejich zveřejnění, a jsou k dispozici ještě před další hlavní verzí aktualizace softwaru Railroad & Co.™ .


(pozn. "přijatelná cena upgradu" je 29 EUR)
Názor si udělejte sami ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 11 lis, 2015 9:59 pm

Ona verse F1 má datum 11.3.2015, není to tedy po týdnu a zjevně byl dostatečně dlouhý čas na odhalení problémů.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » čtv 12 lis, 2015 6:52 am

smazáno autorem
Naposledy upravil BohousP dne čtv 12 lis, 2015 10:29 am, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » čtv 12 lis, 2015 7:58 am

Sorry, omlouvám se za hloupé přehlédnutí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod fulda » čtv 12 lis, 2015 9:38 am

BohousP píše:Současně přibyl další softwarový modul, označovaný +Hardware™

Škoda že jak je poslední dobou zvykem neuvádí, které systémy to jsou a jaké nové funkce to jsou.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » čtv 12 lis, 2015 10:30 am

fulda píše:
BohousP píše:Současně přibyl další softwarový modul, označovaný +Hardware™

Škoda že jak je poslední dobou zvykem neuvádí, které systémy to jsou a jaké nové funkce to jsou.

https://secure.freiwald.com/pages/hardwareplus.htm
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků