TrainController, jeho stability a spolehlivost

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

TrainController, jeho stability a spolehlivost

Příspěvekod 3116146 » ned 02 říj, 2011 5:17 pm

Dobrý den, TrainController 7 Gold používám prakticky od jeho vzniku. Až nyní jsem se rozhodl obrátit se na spřátelenou veřejnost, abych si ověřil, některé problémy, které mi tento SW přináší. 1) Při provozu se mi stává cca tak po hodině, že se z ničehož nic ztratí vlak. Blok ho nezachytí a tím pádem projede dál a je "maglajz". Nebo se přestanou přehazovat výhybky. Problém nastává v případě, že krom TrainController mám na PC spuštěný třeba web prohlížeč nebo jiný SW. Myslel jsem si, že je to o výkonu PC. Bohužel dnes mám velmi výkonný PC se 16 GB RAM a problé jse stále. Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu jak na to? 2) Nadefinoval jsem si Schedules a pomocí Schedule sequence jsem je sestavil do jízdy. Abych mohl využít stavu, kdy do jednoho okruhu ve stejném směru vjedou dva vlaky pomocí definice "Share crtitcal section" nadefinoval jsem jednu Schedule pro oba vlaky stejnou. Bohužel. Stav je takový, že jeden vlak jede a využije společnou schedule. Druhý jede a také využije společnou schedul, ale ve chvíli, kdy se po této společné části vlaky rozejdou, tak první pokračuje v cestě, ale druhý se zastaví a již nenaváže na pokračující schedule. Tento stav je i když přesně definuji předchozí i následující schedules pro patřičné vlak. Stává se mi to, i když není žádná společná část tak u dvou nebo více vlaku neprojedou všechny vlaky až do konce. Tuto část jsem konzultoval s Mr. Friwaldem, ale odpověď i po zaslání mých souborů jsem nedostal. Výsledek je takový, že nemohu použít Schedule sequence a tím pádem ani nemohu poslat dva vlaky do jednoho okruhu stejným směrem za sebou. Děkuji za Vaše poznatky Michal
3116146
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02 říj, 2011 4:53 pm

Re: TrainController, jeho stability a spolehlivost

Příspěvekod mpinta » ned 02 říj, 2011 7:44 pm

Nemyslím, že tohle je věc, která jde "vyřešit" přes pár vět v diskuzi. Pro začátek by asi stačilo, kdyby sis pročetl moje poznatky třeba tady http://lokopin.wz.cz/digital/digital_ra ... m#PLAN_ZAC , a pak může následovat případné doladění přes Skype či ICQ.
Nejsem si jist, zda jsem to pochopil správně, ale možná je problém v tom, že jediným plánem (Schedule) spouštíš dvě mašiny. Podle mých znalostí to totiž TC NAJEDNOU nezvládne a přitom to není v programu ošetřené (zamezené). TC umí plánem spustit najednou pouze jediný vlak (mašinu). Pak ovšem existuje možnost, že to je v Goldu už jinak a já v reálu můžu testovat pouze 5.8.
V každém případě pro ověření chybí přesnější informace.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků