triple switch v RailCo 5.8

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod kvasha » úte 25 bře, 2008 3:46 pm

fira píše:Zdravím.Sledujem vasu diskusiu a ako novacika ma zaujima ci mozu mat dve vyhybky na kolajovej spojke rovnaku adresu.v simulacii v RailCo to ide iba ma nejake upozornenie ohladne tej adresy.Ale vyhybky sa pekne naraz prestavuju rovne aj do odbocky.Mna zaujima ci je to mozne aj v reali a ci skutocne spolupracuje SW s dekoderom.Dakujem


samozřejmě to možné je a funguje to. V tuhle chvíli mě sice nenapadá žádné smysluplné využití, ale to není můj problém :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod fira » stř 26 bře, 2008 11:04 am

Dakujem za odpoved.Zmysel je v tom ze sa usetri pocet dekoderov na vyhybky a aj adresy ak by to bol nutne.Ved odvratne vyhybky su na 90% vzdy v rovnakych polohach a ked nie tak uz je na rade privolavacka a pod. Myslim si ze na odvraty je to dobre.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Příspěvekod Jan Svatoň » stř 26 bře, 2008 5:50 pm

Ahoj, pokud tomu dobře rozumím, tak chceš pouze ušetřit dekodér. O tom jsem taky uvažoval, ale pokud chceš použít zpětný ohlas od přestavníků nebo přímo výhybek, tak musíš mít na 2 výhybky 2 dekodéry (pokud by se Ti 1 výhybka ze dvou náhodou nepřestavila, tak to PC nepozná). Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod fira » čtv 27 bře, 2008 6:12 pm

Ahoj ano ide mi o ušetrenie dekodéru.Spätny ohlas by nemal robit problem ked dam ohlas na kazdu vyhybku.Neviem ci to bude robit problem ale myslim si ze by nemalo.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 6:34 pm

fira píše:Ahoj ano ide mi o ušetrenie dekodéru.Spätny ohlas by nemal robit problem ked dam ohlas na kazdu vyhybku.Neviem ci to bude robit problem ale myslim si ze by nemalo.



nebude za podmínky, že oba přestavníky budou stejně nastaveny na vstupu. Pokud budeš mít jednu na rovně a druhou na odboč, tak asi nenastavíš zpětnou vazbu?!

Každopádně, kdy to 100% bude dělat problém, v případě, že budeš nastavovat vlakovou cestu. Představ si následující situaci. Průjezdná kolej + odbočná kolej. Z každé strany přijíždí souprava. Každá končí na jiné koleji. Za normální situace pro SW žádný problém. Každý vlak má svoji cestu:

Obrázek

Jenže. SW (konkr. RailCo) pracuje tak, že po vytvoření cesty "rezervuje a blokuje" všechny prvky na této cestě. Vezměme pravou vyhýbku. Vyhýbka levá se tedy nepřehodí, zůstane v pozici odboč, ale z pohledu zpětné vazby bude vše OK
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Svatoň » čtv 27 bře, 2008 10:19 pm

Ahoj, mám to zatím pouze z doslechu (v praxi jsem to zatím ještě nestihl realizovat). Jedním dekodérem můžu přestavit 2 výhybky společně, ale obě mají 1 adresu pro PC. Zpětný ohlas pro tyto výhybky už ale musí mít 2 adresy, což prý nejde. Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Jan Svatoň » čtv 27 bře, 2008 10:22 pm

Pro : Kvasha: nemylím si, že se jedná o nakreslený případ, ale o 1 zhlaví V podstatě "kříž"), kdy když při vjezdu např. do odbočky už nemůžu další výhybky přestavit jinak. Ale možná tomu dobře nerozumím. Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » pát 28 bře, 2008 7:22 pm

Jan Svatoň píše:Ahoj, mám to zatím pouze z doslechu (v praxi jsem to zatím ještě nestihl realizovat). Jedním dekodérem můžu přestavit 2 výhybky společně, ale obě mají 1 adresu pro PC. Zpětný ohlas pro tyto výhybky už ale musí mít 2 adresy, což prý nejde. Honza S.


tak tohle fakt nevím jak bych řešil :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pát 28 bře, 2008 7:23 pm

Jan Svatoň píše:Pro : Kvasha: nemylím si, že se jedná o nakreslený případ, ale o 1 zhlaví V podstatě "kříž"), kdy když při vjezdu např. do odbočky už nemůžu další výhybky přestavit jinak. Ale možná tomu dobře nerozumím. Honza S.


uvedený případ je odzkoušený a nefunkční :-) Tvůj příklad je další z řady těch, které pravděpodobně fungovat také nebude.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod fira » úte 01 dub, 2008 9:13 am

Zdravim. Ano dany priklad nieje to co som mal na mysli to nieje kolajova spojka.Moze to byt aj u krízu ale myslim ze to problem nebude robit.Dakujem za vase nazory a poznatky.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků