triple switch v RailCo 5.8

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

triple switch v RailCo 5.8

Příspěvekod kvasha » čtv 12 črc, 2007 10:03 pm

může mi někdo, prosím, vysvětlit, jak mám v RailCo, ale konec-konců i v samotném digitálu, nastavit ovládání trojcestné vyhýbky se dvěma přestavníky ?! Používám Fleischmann Profi. a ani na jedné trojité výhybce se mi nedaří nastavit správné přestavování. Problémy dělá to vnitřní přehození vždy v poloze "odbočka", když mechanicky přehodím na směr "odboč", tak přestavník přehodí na směr "rovně" v pohodě, ale zpátky do "odboč" už ne :( . Na první výhybce jsem zkoušel přehodit přestavník, ale dělal to pořád, tak jsem nainstaloval druhou trojitou a dělá to také. Z toho vyvozuji, že chyba je systémová a nikoliv lokální závada. Mechanické přestavování je OK takže o mechanickou závadu také pravděpodobně nejde?! V RailCu jsem vyzkoušel všechny kombinace nastavení plus/minus a pořád nic. Jsem schopen pochopit podmínku že vnitřní přestavování může být blokováno při nastavení jízdy doleva, ale vnitřní nepřehazuje ani když je velký nastaven na rovně?!

Problém je stejný i když trojitou rozdělím na dvě samostatné (levá a pravá) prostě jeden přestavník jednu polohu nepřehazuje :(

někde dělám triviální chybu :x , kterou přehlížím. Tohle přeci muselo řešit spoustu z Vás.

Díky
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod orkan » sob 14 črc, 2007 1:14 pm

Asi neumím poradit, protože popisu problému nerozumím.
Chtěl jsem jen říct, že používám také Fleischmann Profi trojcestnou výhybku a přestavuje dobře jak na digitálu, tak i v RailCu.
Dva přestavníky, dva dekodéry, dvě adresy - tři směry:
1) rovně, rovně
2) odbočka, rovně
3) rovně, odbočka
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

díky,

Příspěvekod kvasha » ned 15 črc, 2007 9:32 am

mám také dva přestavníky, dvě adresy, ale trochu mě zaráží dva dekodéry ?! to jako vadí, když mám oba přestavníky jedné trojité výhybky na jednom LS 100 ?! To snad ne?! Tím pádem by na jednu trojitou výhybku museli být vždy dvě LS 100. Přijde mi to hodně divné, ale vyzkouším.

jinak problém, při tvém popisu, dělá položka 3/ rovně, odbočka. Přestavník jenom cvakne, ale výhybka se nepřehodí. Přitom přestavník jako takový je OK, fyzicky nepřicvaknutý k výhybce funguje. Ručně jde výhybka také přehodit bez sebemenšího náznaku odporu.

už mě nenapadá, co mám zkoušet ?!
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod orkan » ned 15 črc, 2007 12:19 pm

Ano jistě jeden dekoder, který má alespoň dva výstupy na dva přestavníky. Jeden LS100 je OK.
Přestavník musí fungovat i přicvaknutý k výhybce. Předpokládám, že funguje.
První přestavník je nastavený na rovně a s druhým se dá nastavovat cesta na rovně a do odbočky.
Pokud to takto funguje tak to bude fungovat i v RailCu.
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvekod kvasha » ned 15 črc, 2007 3:59 pm

no a to se právě neděje :cry:

samostatně, tedy bez fyzického připojení k výhybce fungují oba OK. Jak ovladačem LH tak RailCo, jakmile však připojím přestavník fyzicky k výhybce, tak přestane ten malý přehazovat. A dělá to i u druhé trojcestné výhybky. A to i v případě, že přehodím jednotlivé adresy.

Když ale fyzicky odpojím přestavník a zkouším přehodit výhybku pouze ručně jenom tím malým zobáčkem na straně, tak přehodit to jde?!

Z toho mi tedy vychází, že mám "divné" zapojení?!

fakt nevím :cry: už nemám sílu to znovu rozebírat. Uvažuji, že obě trojité vyndám a nahradím je dvěmi po soubě jdoucími dvojitými.

přesto díky za Tvůj (Váš) čas a reakci.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod orkan » ned 15 črc, 2007 6:15 pm

Pokud jste z Prahy a máte čas se zastavit, tak se mohu na výhybky podívat.
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvekod kvasha » pon 16 črc, 2007 7:49 am

A bylo by pro Vás schůdné, že bychom se na ně podívali přímo u mne. Odvezu Vás odkudkoliv a kamkoliv Vás zase odvezu. já jsem z Prahy 8, Ládví.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 16 črc, 2007 11:36 am

kvasha píše:A bylo by pro Vás schůdné, že bychom se na ně podívali přímo u mne. Odvezu Vás odkudkoliv a kamkoliv Vás zase odvezu. já jsem z Prahy 8, Ládví.


Hele já bych to tak tragicky neviděl. Přestože je vyhybka trojcestná ovládá se jako vyhybky dvě těsně za sebou.

Zkusil jsi přehodit přestavníky na LS100 na jiné výstupy ?

Chová se Ti to stejně ?

Případně se mohu také zastavit. Cestou domů jezdím okolo ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pon 16 črc, 2007 5:02 pm

jasně, že zkoušel. vyměňuju přestavníky, mením výstupy na LS měním samotné LS a pořád se to na obou chová stejně. Zkusím koupit ještě jednu 3-jitou a nechám si ji zkusit hned v prodejně. stejně ji v budoucnu event. využiju.

každopádně možnost návštevy vítám. nechávám mobil: šestsetšest - šestsetosm - osmsetsedm. jako první prosím sms.

díky.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » úte 17 črc, 2007 5:50 pm

tak situace se zdá být vyřešena. Bádali jsme spolu s Orkanem, až tu ho napadlo, jestli to náhodou není záležitost krátkého impulzu z LS100.

Přeprogramovali jsme tedy registry, prodloužili impulz z 0,1 sec. na 0,3 sec. a přehazování je OK.

Doufám, že jsme jen násilím nepřemohli skutečný problém. uvidíme.

takže Orkane, díky :D
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Rob » sob 21 črc, 2007 6:14 pm

Pokud tomu dobře rozumím , tak jediný způsob je udělat si trojcestnou vyhýbku jako dve, TrainControler má trojcestnou ale pouze s jednou adresou. Používám TrainControler ,Fleischmann Profi a DP2U....je tomu tak ?
Pokud existuje jiná možnost prosím poraďte.
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12 lis, 2006 9:43 am

Příspěvekod orkan » ned 22 črc, 2007 7:09 pm

Ano, trojcestná výhybka má dva přestavníky.
Dva přestavníky a tedy dvě adresy. TrainControler má trojcestnou výhybku se dvěmi adresami, kde jako druhou použije další následující. Zadavá se jedna, ale program pracuje se dvěmi.
H0, III, DCC, ECoS, TrainController
Praha 5
orkan
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 18 kvě, 2007 4:34 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvekod Rob » pon 23 črc, 2007 5:22 pm

Děkuji tak už to mám, nějak to pracuje....,ale zničeho nic se mi zblne dekoder a nereaguje to na nic..................tak hledám správné zapojení.Ale nevím.....
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12 lis, 2006 9:43 am

Příspěvekod kvasha » pon 06 srp, 2007 8:29 pm

zatím mi vše funguje ...
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod fira » úte 25 bře, 2008 2:59 pm

Zdravím.Sledujem vasu diskusiu a ako novacika ma zaujima ci mozu mat dve vyhybky na kolajovej spojke rovnaku adresu.v simulacii v RailCo to ide iba ma nejake upozornenie ohladne tej adresy.Ale vyhybky sa pekne naraz prestavuju rovne aj do odbocky.Mna zaujima ci je to mozne aj v reali a ci skutocne spolupracuje SW s dekoderom.Dakujem
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků