Trainz Railroad Simulator

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » pát 04 bře, 2011 3:18 pm

Lasoft píše:POkud je to v TRS tak by mě zajímalo co tam dáváš za měřítko. M2 to tak malý plochy neudělá.

je to sice z jiného tématu, ale sem patří víc.
viewtopic.php?f=1&t=4182
Rozměr kolejiště se určí hned na začátku, nikdy sem nezkoušel toto změnit v průběhu stavby.
1/ Vytvořit novou mapu, vyskočí tabulka, kde se TRS ptá v jakém měřítku pracovat. nabídka je hodně široká. Od reálu až po modelovou velikost N
2/ Předem ve WT vytvořím plán pro kolejiště, TRS není úplně přesný. Vyvolám nabídku nářadí,jsou tam kamery a metr. Tím si na mapě vyznačím rozměr kolejiště.
3/ V nabidce terén zadám pevnou výšku, používám 30. Metrem vyznačený rozměr zvednu na požadovanou výšku, Tím je základ (rám) kolejiště hotový.
Dál je to stejné jako při tvoření jakékoliv mapy.
Doporučuju plán kolejiště z WT si vytisknout, pro hodně složité kolejiště je dobré si v WT nakótovat nějaké záchytné body, začátek zhlaví, nebo tak něco. Tyto rozměry poté metrem odměřit na rámu kolejiště v TRS
A pak už jenom fantazie? Nebo podle reality?
Pohled na kolejiště TT 240X85
Přílohy
005.jpg
005.jpg (246.88 KiB) Zobrazeno 7934 krát
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod Lasoft » pát 04 bře, 2011 7:52 pm

Pěknej obrázek a řekl bych že v pozadí za cisternama je možná můj výtvor :D . Je to budova traťové údržby z nádraží v Budišově u Třebíče
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fofros » sob 05 bře, 2011 11:49 am

fruafru píše:..... TRS není úplně přesný....


Ono je hodně důležité, jak si s tím pohraješ, hlavně ty délky výhybek a poloměry oblouků. Mě to celkem vychází.
Důležité je, že si pomocí tohoto prográmku můžu krásně nasimulovat prostor kolem kolejí, co kde umístit a jestli mi to tam vleze a vyzkoušet si délku staničních kolejí :mrgreen:

Jako třeba tady na těchhle obrázcích. Odborníci tady na fóru mi tento plánek celkem zavrhli a přitom ono to vůbec nevypadá špatně :wink:
Obrázek
Obrázek

No a tady jsem si pro změnu hrál se skutečností

Žst Sdunénka - ostravské zhlaví
Obrázek

Žst Štramberk se starou budovou zbouranou v r. 1974
Obrázek

Žst Kopřivnice staré nádraží (zrušeno v r. 1979)
Obrázek

a tady jen tak pro potěchu smyšlený kus světa :mrgreen:
Obrázek

Celé obrázky a pár jiných najdete tady:

http://fofros.rajce.idnes.cz/Screeny_z_TRS/
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » sob 05 bře, 2011 2:00 pm

Lasoft píše:řekl bych že v pozadí za cisternama je možná můj výtvor

Nejspíš ano. Vytvářet budovy neumím, to sem odkázaný co kde najdu :lol:
fofros píše:Odborníci tady na fóru mi tento plánek celkem zavrhli a přitom ono to vůbec nevypadá špatně

Vypadá to hodně dobře, Taky jsem to takhle řešil, ale postupem času jsem začal kolejiště přizvedávat. Takhle v ploše to vypadá že všechno vychází, ale jakmile to dáš na rozměrový rám zjistíš že to tu a tam různě přesahuje. Pro přesné plány používám WT a tohle je spíš představa jak bude vypadat terén a budovy. Přidej odkaz na to kolejiště.
Na obrázku je vidět zvednutý terén ve velikosti kolejiště a je to i zhruba výškově v měřítku.
Přílohy
trainz 2011-03-05 14-43-41-30.jpg
Jedno z velkých kolejišť
trainz 2011-03-05 14-43-41-30.jpg (148.52 KiB) Zobrazeno 7855 krát
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod Lasoft » sob 05 bře, 2011 3:17 pm

OPravdu si s tím teda umíš vyhrát. Já postavil sice pár budov z trati Studenec - Velké Meziříčí a mám kus této trati postaven, ale není to nic moc.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » sob 05 bře, 2011 3:57 pm

Základem je dobrý, nebo spíš zajímavý plánek. Pak už to jde samo. Na zpracování reálné tratě sem nikdy nenašel odvahu :wink: Je jednodužší tvořit malý prostor, než tahat desítky kilometrů koleji. To kolejiště je jako jedno z mála co mám kompletní, většinou dělám jen viditelné koleje,dá se po něm normálně jezdit, dokonce sem zkoušel i příkazy pro vlaky :lol: ......Mizérie, když máš stanici zkrácenou jedna ku milionu tak ten vlak prostě nestačí zastavit. Ty vlaky jsou moc reálné :cry:
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fofros » sob 05 bře, 2011 9:49 pm

fruafru píše:... Přidej odkaz na to kolejiště...


Tady se to probíralo: viewtopic.php?f=1&t=3802

Jinak co se týká toho zvednutí, také to tak dělám, ale to, co takhle zatím mám udělané není celkem k ničemu a tady na téhle ukázce jsem se na to jaksi vybod :mrgreen:

Jinak děláme s kolegou už asi 6 let v TRS trať, zčásti podle reálu, zčásti smyšlenou a máme už něco kolem 60km jednokolejné hlavní tratě se 4 stanicemi a něco kolem 10km vedlejší lokálky se 2 stanicemi a jednou zastávkou a celé je to ve stanici Studénka napojeno na dvoukolejný koridor, z něhož je uděláno asi 5 km.
Už to ale celkem stagnuje a za poslední rok jsme toho vytvořili opravdu málo :(
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » ned 06 bře, 2011 7:53 am

fofros píše:Už to ale celkem stagnuje a za poslední rok jsme toho vytvořili opravdu málo

Tochce si dát pauzu. Snažit se za každou cenu tvořit nejde do nekonečna a trochu to přestane být zábava. Svoje dokonalé kolejiště plánuju už dvacet let :roll: :wink: :lol: a výsledek je stále v nedohlednu. Mezi tím jsem ovšem spáchal spoustu jiných věcí, postavil sem několik cvičných kolejišť, nějaké modely, atd.. a taky jsem od H0 přes TT dospěl k Nku a myslím že pro moje prostorové možnosti bude i zetko velké :mrgreen:
Nezouféj doufej :D V některých případech není důležitý čas ale výsledek.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fofros » ned 06 bře, 2011 8:29 am

Ono jde hlavně o to, že někdy koncem září minulého roku ve mě uzrála myšlenka, že se po 20ti letech vrátím k modelaření a tím pádem pro mě TRS přestal být zajímavý. Zatím jsem ve stádiu plánování a hlavně v bitvě o prostor. Nabízí se mi dvě sklepní místnosti o velikosti 5,2x2,1m anebo 4x3,3m, ale jelikož jsem se vrhnul do H0, tak ještě bujuji o plochu 10x2,2m která se nachází v kotelně, nicméně tady bude třeba docela razantně stavebně prostor upravit. A tak tady válčím a v TRS si sem tam postavím kus plánovaného kolejiště abych zjistil, že takhle ne a že tohle by šlo jinak apod.

Ale jelikož prvotní nadšení manželky a mé maminky pro modelaření (že konečně budu dělat něco, za čím bude vidět nějaký výsledek a děti tímto odtáhnu od počítačů), opadlo, tak to vidím ještě na hodně dlouhou bitvu. A proto jsme si se syny vymysleli a rozplánovali pro začátek malé kolejiště, abychom si mohli alespoň zajezdit a aby nebyl problém jej kdykoliv uklidit. Rám z jacklů už se vyrábí a čekáme ještě na dodávku nějakého materiálu, takže tak v průběhu tohoto měsíce doufáme, že se stavbou započneme.

A takto nějak by to mělo vypadat. Bude to 160x120cm.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » ned 06 bře, 2011 9:43 am

Super!! Já to říkám že v jednoduchosti je síla :lol: No já ještě svůj poslední počin nemám takhle zpracovaný. Plánek v WT -hotov mám dokonce udělaný GVD a vypracované oběhy souprav a lokomotiv. Na to sem našel na netu parádní program....Grafikon-gui tak je to napsáno u zástupce na ploše Od včerejška čučím na tvůj plánek a přemýšlím nad úpravama. Takže pokud změníš rozměr kolejiště budeš (budu) :roll: zase na začátku.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod Lasoft » pon 07 bře, 2011 7:26 am

TAk to já prostor mám. A taky jsem přes zimu nechal udělat základní rám pro trať u stolaře. Takže se do toho pomalu mohu pustit. TRS jsem taky pár let provozoval, protože nebylo kde a za co začít stavět. TeĎ ho taky moc nepoužívám. Jen děti si občas hrají. Ale asi si udělám svůj plán v TRS taky, aspoŇ v hrubých rysech. Dá se na tom ledacos odzkoušet. Jinak kluci hodně úspěchů ve stavbě. :D
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod Rudolf » pon 07 bře, 2011 2:45 pm

fofros píše:
A takto nějak by to mělo vypadat. Bude to 160x120cm.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Můžeš sem dát i plánek k nahlédnutí ?
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fruafru » pon 07 bře, 2011 3:06 pm

Rudolf píše:Můžeš sem dát i plánek k nahlédnutí ?

Raději víc obrázků, plánky se řeší jinde :D
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod Lasoft » pon 07 bře, 2011 4:50 pm

Tady nějakej obrázek z mých pokusů s reálnou tratí Studenec -Velké Meziříčí.

http://www.rajce.net/a4574936
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Trainz Railroad Simulator

Příspěvekod fofros » pon 07 bře, 2011 5:51 pm

Rudolf píše: ....Můžeš sem dát i plánek k nahlédnutí ?


Ale jo, můžu :mrgreen:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků