WinTrack 8 CZ

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod kubbajs » pon 15 led, 2024 9:57 am

Vážený přátelé dobrý den. Jak si prosím do WinTrack 8 přidám sadu kolejí Tillig TT. Je tu tolik moc informací že se v tom ztrácím. Děkuji.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod StandaR » pon 15 led, 2024 10:21 am

Po paměti tuším, že je potřeba jít někde v menu do "Soubory Symbolů" nebo něco podobného a tam vybrat TTčkovou řadu
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod kubbajs » pon 15 led, 2024 10:29 am

StandaR píše:Po paměti tuším, že je potřeba jít někde v menu do "Soubory Symbolů" nebo něco podobného a tam vybrat TTčkovou řadu

Díky. povedlo se.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Ivan » pon 29 led, 2024 3:08 pm

radula63 píše:Další dočasný link na stažení:
https://www.uschovna.cz/zasilka/NU68WRPAYFNFNUBC-D5N
Dotaz. Kam se dá uložit na další stažení zdarma? Trvalé, ne dočasné.


Používám cloud onedrive, který je u Windows v ceně do nějakého objemu dat. Dotyčným se pošle odkaz.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Zlámalík » pon 29 led, 2024 4:15 pm

Že šíříte nelegální verzi vám asi neva. Podotýkám, že nová verze 16 stojí jen 99 eur a licence je nafurt.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod JaroHo » pát 02 úno, 2024 11:37 am

dík za info o ceně. Ale i tak si jej nebudu kupovat. Ta stará verze 8 na základní navržení a představu o kolejišti stačí. A dá se používat od XP po windows 10 a to jsem ji snad ani neinstaloval, jen jsem zkopčil složku :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Zata » sob 16 bře, 2024 7:59 pm

Ahoj, prosím, není někde k dispozici Wintrack 8? Vždy jsem si ji stahoval z uloz.to a nikdy mě nenapadlo si to někam zarchivovat. Teď, když se po pár letech k vláčkům pomalinku vracím, zjistil jsem, že danou verzi nemám. Děkuji. Petr
Zata
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 12 čer, 2018 7:39 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Fox » ned 17 bře, 2024 4:34 am

A což si ten sw koupit a nestahovat nelegální verze?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radula63 » ned 17 bře, 2024 7:49 am

Zata píše:Ahoj, prosím, není někde k dispozici Wintrack 8? Vždy jsem si ji stahoval z uloz.to a nikdy mě nenapadlo si to někam zarchivovat. Teď, když se po pár letech k vláčkům pomalinku vracím, zjistil jsem, že danou verzi nemám. Děkuji. Petr

https://www.uschovna.cz/zasilka/OSSMDEW7ZT4R6VZ3-DCI/
dočasný odkaz na stažení

Fox píše:A což si ten sw koupit a nestahovat nelegální verze?

Možná proto, že novější nejspíš nejsou CZ verze. WT8 taky oficielně CZ není, to předělala parta lidí, kteří to pak poskytli na volné šíření. Zda to další volné šíření je či není plně legální nebudu polemizovat.
Právě na to polemizování zda je či není legální (asi moc není, bych musel vědět zda původní programátoři souhlasili s počeštěním a pak dalším šířením) jsem se rozhodl před časem nabídku na to , abych napsal článek a pak to i s odkazem na stahování dát na stránky jednoho našeho CZ modeláře... Zatím jsem to neudělal a na případný dotaz udělám pouze dočasný odkaz na stažení z úschovny.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Zlámalík » ned 17 bře, 2024 8:55 am

Hoši, já to nechápu, tohleto. Vy cpete tisíce do modelů a do kolejišť, ale dát 2500 za program, díky kterýmu to celý navrhnete, je vám zatěžko. Vždyť je to míň, než jeden zvukový dekodér.
A že to není česky - co se takhle s autorem WinTracku domluvit a češtinu poskytnout? Pak by mohly být česky i nové verze. No ale tady se to radši opirátí. Fakt Kocourkov.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radula63 » ned 17 bře, 2024 2:08 pm

Víceméně se Zlámalíkem souhlasím. Ačkoli, když tvůrci překladu to dali k šíření... No, o legálnosti je to spíše na dotaz k tvůrcům překladu, viz. viewtopic.php?f=26&t=3507 první příspěvek tohoto tématu.
Martin40 tady přes 3 roky nebyl přihlášen. Cituji část prvního příspěvku: "...máme neoficiální překlad programu WinTrack 8..."
Tedy tady je i moje rozhodnutí.
Odkaz co jsem napsal dneska nechám dojít (za dnešní dopoledne 5x staženo), tedy ještě 25 stažení či 14dní (co bude vyčerpáno dřív) a dál šířit nebudu.

Dále ať zájemci napíší tvůrcům překladu, zda-li se dá daná verze šířit dál. A nebo si zdarma stáhnou FREE 30ti denní verzi (pokud se ještě někde dá stáhnout, bývávala). Sám jsem osobně WT8 CZ nepoužil už několik let, pouze ho mám ve svém záložním disku, ale už není instalovaný v pc.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Zlámalík » ned 17 bře, 2024 8:56 pm

Tak z textu je jasně vidět, že čeština má jednoho autora (autory) a program jiného. Nenamítal bych nic, kdyby šlo o jen o soubor s jazykovou verzí, ten ať si autor šíří, jak uzná za vhodné.
Ale tohle je za čárou: "Zde je kompletní instalace která obsahuje program, upgrade, čeština, další knihovny a 3D modely a návod na CZ verzi v PDF."
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Zata » pon 18 bře, 2024 6:11 pm

Ahoj, děkuji za cz verzi. Ostatním za opakující se názory, jak někdo jako já je bohatý zloděj, který utrácí za mašinky a nechce si za zlomek ceny koupit sw ideálně v jazyku, kterému nerozumí a ve verzi, kterou ani nepotřebuje. Zajímavé je, jak to o mě někdo cizí ví :D
Zata
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 12 čer, 2018 7:39 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod StandaR » úte 19 bře, 2024 8:08 am

Z morálního/legálního hlediska je naprosto v pořádku koupit si licenci na novou verzi a používat tuhle upravenou starou verzi, kterou potřebujete :wink: a aby jste se teda vyhnuli těm jazykům kterým nerozumíte. Když to přeženu tak stáhnout si tuhle 8čku na "odzkoušení" a pak koupit licenci na plnou je taky ještě v pořádku.(I když tohle zajišťují sami vývojáři tím, že poskytují demo na vyzkoušení)

Zajimavé je, že software se takhle prostě bere "Nemám na to, ale chci to. No Tak si to vezmu i tak!". Nevím o žádném jiném produktu k prodeji u kterého bych si mohl říct to stejné "Na tohle auto nemám, no ale i tak je teď už moje!".
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod prcek » úte 19 bře, 2024 9:20 am

StandaR píše:
Zajimavé je, že software se takhle prostě bere "Nemám na to, ale chci to. No Tak si to vezmu i tak!". Nevím o žádném jiném produktu k prodeji u kterého bych si mohl říct to stejné "Na tohle auto nemám, no ale i tak je teď už moje!".


To proto, že auto je hmotný statek, ale software je statek nehmotný. Porovnejte třeba s cirkusem okolo audiovizuálních děl.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků