WinTrack 8 CZ

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Miloš_P » ned 08 dub, 2018 4:53 pm

Tak jsem našel řešení přes "moje symboly". Nasměroval mě tam článek http://lokopin.wz.cz/ruzne/wintrack.htm.
Nejdříve jsem ve Wintracku přes menu "Extras/vytvořit kolej" udělal jednu rovnou kolej, abych měl nějaký vlastní symbol. Soubor s vlastními symboly se uloží teprve při ukončení programu, takže jsem ho chvilku hledal na disku marně... Pak už stačilo do nově vytvořeného souboru symbols.tre překopírovat v textovém editoru příslušné položky z jiného kolejiva (např. roco_h0.trl), otevřít Wintrack a je to tam :D . Nevím, jestli je to standardní řešení, ale problém se tím vyřešil.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod JendaTT » pon 23 dub, 2018 10:31 am

Ahoj všem,
mám takový problém - Wintrack 8 CZ mi při otvírání existujícího souboru hlásí : Neznámý formát souboru.

Jde o to, že mám Wintrack na PC (Win10, instalace z "mašinkykomplet", spouštěno jako správce), vytvořím si tam plán kolejí (jen koleje, jedna vrstva), uložím. Otevírat a editovat mohu v pohodě.
Instalace na NTB (opět Win10, instalace z "mašinkykomplet", jako správce), soubor z PC otevřít nejde. Soubor vytvořený na NTB jde.

Netušíte někdo, kde dělám chybu?
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod PaMi » pon 23 dub, 2018 12:40 pm

JendaTT píše:Netušíte někdo, kde dělám chybu?

Nekrást a koupit si legální software.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 23 dub, 2018 8:45 pm

PaMi píše:
JendaTT píše:Netušíte někdo, kde dělám chybu?

Nekrást a koupit si legální software.

...tos mu pomohl :roll:

JendaTT: S tím jsem občas měl taky problém, ale mou chybou.
Občas jsem experimentoval s obsahem knihoven kolejiva, kam jsem k jednomu výrobci přidával či kopíroval kolejivo od jiného(z jiné knihovny) a pak jsem zapoměl tyto "upravené" knihovny kolejiva překopírovat do druhého PC.
Následně přenesený soubor s rozpracovaným plánem při pokusu o otevření vykazoval Tvou hlášku
Občas mi to taky zahaprovalo, když jsem vytvořil kolej dle vlastních parametrů- ale nebylo to pravidlem.
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod JendaTT » pon 23 dub, 2018 9:38 pm

Aha, vidíš, to mě netrklo - mám tam několik nadefinovaných kolejí. To by mohlo být ono. Kouknu na to. Díky za nasměrování.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Michal Vaniš » úte 24 dub, 2018 9:13 pm

to JendaTT: K těm nově definovaným kolejím - jestli si pamatuju správně tak se automaticky vytvářela nová samostatná knihovna, která se někam ukládala ... :? nevím zda do složky pod programem wintrack nebo pod dočasné pod windows, určitě nebyla u knihoven již definované kolejiva

Edit: takže po 7 letech jsi mne přinutil hledat ... a shodou okolností jsem se na obdobné ptal i já :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Toto vlákno strana 6 od data úte srp 02, 2011 9:19 pm
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=3507&start=75
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod jaro99 » úte 26 bře, 2019 10:27 am

Hľadám jeden 3D model do Wintracku. Jedna sa o súbor F110119.te3. Nenájde sa niekto kto tento súbor má a je ochotný mi ho poskytnúť?
H0, NanoX-S88, z21 odblokovaná, Epocha IV-V.
modelkit.sk
jaro99
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 19 led, 2016 10:46 am

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod jardaficz » ned 24 kvě, 2020 5:44 pm

Zdravím, mám dotaz na tento program. Dělal jsem plánek, dal uložit, kdy se přepsal původní a když znovu uložený plánek chci otevřít, v náhledu je vidět celý můj nový plánek, ale po otevření nevidím nic. Jak je toto možné?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Trixt » úte 26 kvě, 2020 5:26 am

Možná bude problém v tom, jaký máš v nastavení zvolen kolejový systém. Co jsi tam měl nastaveno, když jsi kreslil plánek a co teď?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod jardaficz » úte 26 kvě, 2020 6:01 am

TT modelové kolejivo. Teď pokaždé, když program spustím, je tam stále stejné kolejivo. Netuším, co se stalo, ale vyfotil jsem si náhled a podle toho udělal plánek znovu.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod rchlumecky » ned 15 lis, 2020 12:58 pm

Často využívám funci dopočítat 3D výšky úseku od výhybky k výhybce. Výška výhybky zůstává "zafixovaná".
Ale potřeboval bych "zafixovat" 3D výšku obyčejné koleje - Stejně jako má výhybka - tj. aby vzniky 2 dva úseky, které se pak dopočítavají. Dávat si tam "jako" výhybku mě štve.
Díky za případný nápad. R.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod JaroHo » ned 15 lis, 2020 1:30 pm

nevim k čemu slouží fixace koleje ale pokud si dáš/dáte 3d zobrazení, tak myší mužeš potáhnout jen přes koleje které chceš upravit....jen ty označené koleje zčervenají a je možno si s nimi hrát-na obrázku to je trochu vidět
Přílohy
fototrack.jpg
fototrack.jpg (52.44 KiB) Zobrazeno 6278 krát
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radula63 » ned 10 pro, 2023 8:39 pm

Vzhledem k upravené legislativě provozu webu ulož to (od 1.12.2023 neumožňuje stahovat soubory uložené někým jiným než daným uživatelem, který soubor nahrál - nelze vyhledávat ani stahovat použitím přímého odkazu), kde byl uložen WINTRACK8 CZ, a taky s tím, že k volnému šíření ho před XY lety poskytli tvůrci CZ překladu, tak nabídnu ještě 29 stáhnutí na 14dní ze svého PC jsem to před chvílí posílal jednomu modeláři úschovnou.
xxx
Až tenhle odkaz nebude funkční a bude mít někdo zájem, tak mi pošlete SZ nebo napište zde. Pošlu to na úschovnu znovu.
Myslím, že se původní tvůrci překladu nebudou zlobit, když to sami původně pustili zdarma k šíření.
Limit stažení vypršel - 30 stažení zdarma (starý odkaz smazán), nový odkaz zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/NOUC59G7EGJSUM8L-6DI
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod CalebIII » čtv 04 led, 2024 5:47 pm

Přeji pěkný večer,
předem děkuji za program wintrack 8 cz.
Zkusil jsem si nakreslit model kolejiště v měřítku TT a to po vzoru modelového kolejiště Tilianovo kolejiště s určitou změnou nádraží.
No,ale jsem se rozvášnil a kolejiště je příliš velké.Můj odhad na délku bylo max.2400x1400mm.Netrefil jsem se.
Proč tady píšu,chtěl bych poprosit někoho z vás zkušených,aby se na ten nákres podíval a zjistil kde jsem udělal chyby a jak to celé zmenšit.
Používal jsem kolejivo Tillig,přišlo mi z celé produkce nejzajímavější a líbí se mi flexi kolejivo.
Se stavěním nemám velké zkušennosti,naposledy jsem stavěl před 35 lety a to je už hodně dávno.
Rád bych se k tomu vrátil a zkusil si postavit ono kolejiště v digitální verzi.Sleduji na určité návody a komponenty na digitalizaci,no je to dražší,ale zase krásný.
A co se týče toho flexi kolejiva,jak moc velký oblouk se dá sestavit z flexi koleje 664mm?
Omlouvám se,za moje dotazy,ale nevím kde bych se poptal,tak to zkouším tady u profesionálů.
Děkuji za pomoc Boban
Přílohy
Kolejiště TT.rar
Kolejiště TT-snad to půjde otevřít a je tam i seznam kolejiva.
(3.57 KiB) 22 krát
CalebIII
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17 pro, 2023 9:41 am

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod JaroHo » čtv 04 led, 2024 6:18 pm

Musíte překreslit sám, podle sebe. Pár večerů s programem a půjde to samo. Každej si to musel zkusit sám. Ideální při marodění :mrgreen:
zobrazilo se mi to bez rámečku,tak jsem ho tam nabastlil. Ale plocha na to je to malá. Musí se to upravit a to dost
Přílohy
Výstřižek33.JPG
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků