Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Příspěvekod muller » sob 24 črc, 2010 9:53 pm

Chci digitalizovat a automatizovat kolejiště, řízení bude přes PC. Nemám zatím žádnou verzi TC, jen jsem pročítal manuály.
Z nich mi není jasné, jak TC zastaví lokomotivu před návěštím STUJ. Z manuálů jsem si odvodil, že TC nepoužívá funkci ABC.
Tedy zastavení lokomotivy se asi děje přes povely dekoderu lokomotivy. Odkud ale TC vi adresu lokomotivy, ktera se blizi ke STUJ?
Jde jen o simulaci? Umi TC pouzivat LISSY (infra prijimac - vysilac) od Uhlenbrocku?

Karel.
muller
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 črc, 2010 9:23 pm

Re: Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Příspěvekod Houmr » ned 25 črc, 2010 7:47 am

Doporučuji pročíst úplně celně všechno :)
http://lokopin.wz.cz/digital/navestidla1.htm
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Příspěvekod muller » ned 25 črc, 2010 8:18 pm

Houmr píše:Doporučuji pročíst úplně celně všechno :)
http://lokopin.wz.cz/digital/navestidla1.htm

Četl jsem (i odkazy), je toho opravdu dost a je to ohromný zdroj informací. Dík všem autorům.
Rád bych se ujistil, že jsem principu porozumněl, a proto uvádím své závěry k identifikaci lokomotiv v TC.
1. Pro každou lokomotivu musím vytvořit v TC okno.
2. Pro její řízení na kolejišti musím stanovit v TC její prvotní aktivní blok a do něj v TC ji umístit. Na kolejišti ji musím posadit
do té části, která odpovídá aktivnímu bloku. Když ji posadím jinam, nebude to správně fungovat.
3. Která lokomotiva projela pres kontakt resp. které má být poslán povel na změnu rychlosti, zastavení a pod., TC počítá z toho,
kudy která lokomotiva jela.
4. TC neumožňuje využít takové prvky na kolejišti, které hlásí adresu lokomotivy, která přes ně přejela (něco jako LISSY).
Prosím opravte mne, pokud se mýlím.
muller
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 črc, 2010 9:23 pm

Re: Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Příspěvekod Houmr » pon 26 črc, 2010 5:07 am

Ano pochopil jsi to naprosto správně, ještě doplním, že po umístění lokomotivy do bloku ji musíš správně v bloku orientovat.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Identifikace lokomotiv a jejich rizeni v TC

Příspěvekod muller » pon 26 črc, 2010 3:02 pm

K identifikaci lokomotiv mám ještě další dotaz. V manuálu dekodéru MX620 se píše, že ZIMO připravuje obousměrnou komunikaci podle NMRA 9.3.1 a 9.3.2. a že díky tomu mohou být vyvinuty - zejména ve spolupráci s "RailCom" (="obousměrná komunikace") nové postupy pro zabezpečení a automatizaci; u ZIMO jsou plánovány pod označením "ARA" (citace z manuálu). Víte někdo o tom více nebo máte již nějaké zkušenosti?
muller
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 črc, 2010 9:23 pm


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků