český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod modelJOP » stř 17 úno, 2010 4:45 pm

Zdravím,
na podporu jiných digitálních systému je samozřejmě pamatováno. LENZ je zvolen nejen proto, že testovací kolejiště celého projektu na něm běhá, ale také proto, že je to "profi". O jaký digitál by mělo jít ?
Co se týká běhu pod win7, je to odzkoušeno na win7 a 64 bit.
Špůr Jiří
modelJOP
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17 úno, 2010 5:04 am

Příspěvekod Zx1974 » stř 17 úno, 2010 8:08 pm

Osobně bych byl nejradši kdyby byl podporován Digitrax, ale určitě by stačilo kdyby bylo podporováno DDW (http://home.snafu.de/mgrafe/index_en.htm), kde je chápu-li to dobře DCC centrálou PC, který tak jako tak musí bežet. A mě by nevadilo oddělené ovládání trakce a příslušenství.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod Jacek » pon 22 úno, 2010 9:54 pm

Tak program jsem díky příkladům úspěšně vyzkoušel na kolejišti, zatím jen jedno zhlaví, se zbytkem kolejiště budu muset počkat na plnou verzi. Měl bych pár dotazů:
1. Musí být u zhlaví každá výhybka definovaná jako samostatný úsek nebo může být celé zhlaví jako jeden úsek? Žádné detektory obsazení zatím nemám, takže to nevyzkouším. Jde o to, aby se vysvítil jen pojížděný úsek vlakové cesty a ne všechno.
2. Jde tlačítkem, nebo něčím jiným, sepnout skupinu jiných tlačítek? Příklad - osvětlení stanice má několik samostatných spínačů a všechny se dají ovládat společně hlavním spínačem, viz obrázek z Railca, sady tlačítek nahoře:
http://www.jacek-modely.cz/Obrazky/pult1.JPG
3. Související věc, která sice už s JOP a zabezpečovačkou nemá nic společného, ale moc by se hodila, v Raicu je. Opět je to tlačítko, kterým se spustí další tlačítka v seznamu a mezi ně se dá vložit časová prodleva. Viz obrázek - http://www.jacek-modely.cz/OSV.jpg Stiskem jednoho tlačítka se tak spustí sekvence občasného rožínání a zhasínání vybraných prvků (domů) na kolejišti. V Railcu 7 se dá vložená prodleva nastavovat v sekundách i v minutách.
4. Hodila by se i možnost vložení zvuku (na stejném obrázku "sound file"), např. při postavení vlakové cesty
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod modelJOP » úte 23 úno, 2010 11:37 am

Zdravím,
ad1, zhlaví lze rozdělit do libovolného počtu kolejových úseků. Většinou se dělí dle pravidel pro souběžnou jízdu. Vybarvení je vždy podle směru jízdy, některé kombinace výhybek je nutno tedy v tomto zohlednit.
ad2,3,4 definované akce na základě akce jiné jsou ve fázi příprav, pracuji na tom.
modelJOP
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17 úno, 2010 5:04 am

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod MAREKHO » úte 01 bře, 2011 10:03 pm

Jak pokračuje vývoj programu ? (plná verze) :?:
Už se ví, kdy bude v prodeji ? :?:
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Myšpulín » stř 28 pro, 2011 11:48 am

Vrátím se po čase k tomuto tématu. Podařilo se někomu rozjet tento program (stačí i demo) s centrálou typu Nano-X, H-Centrála, Multimause 2 apod.? Nebo jen s Lenzem?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 28 pro, 2011 12:56 pm

Poptej se ve Ždáru, tam to myslím maj v provozu na kolejišti v kulturáku...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Myšpulín » čtv 29 pro, 2011 6:04 pm

Petr Zatrepalek píše:Poptej se ve Ždáru, tam to myslím maj v provozu na kolejišti v kulturáku...

Dík za reakci. O Žďáru vím, několikrát jsem tam byl, když jedu okolo. Problém je v tom, že tam to mají vše origo Lenz (pokud se tedy nepletu). Já se to pokouším rozjet s Nano-X, ale zatím se mi nedaří. Proto se ptám, zda se to již někomu povedlo, je-li to alespoň principiálně možné.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Houmr » pát 30 pro, 2011 6:49 am

Podle mne to možné není. Už proto, že tento program bude hlalně pro Lenz, pochopitelně i z důvodu toho, že Marathon model Lenz prodává. Jinak určitě by šel program upravit i pro Nanox (Hcentrálu), ale pochybuji, že to bude ze strany prodejce uděláno.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod male zvire » pát 30 pro, 2011 8:48 am

Já nevím, ale teoreticky by to fungovat mělo... vždyť NanoX systém Lenz celkem úspěšně simuluje. Při použití TrainControlleru i RocRailu se při komunikaci s centrálou nastavuje Lenz LI101F?!
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Houmr » pát 30 pro, 2011 12:58 pm

To ano, ale je tam nastavena jiná komuniční rychlost a ta pokud vím v nastavení ModelJop změnit nejde políčko je šedivé) a proto to nefunguje.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod depo201 » pát 30 pro, 2011 1:16 pm

Ano přesně jak píše Houmr, možná by to šlo USB převodník Lenz napojit na jinou centrálu. Poptej se přímo Libora Schmidta.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Myšpulín » pát 30 pro, 2011 2:29 pm

depo201 píše:... Poptej se přímo Libora Schmidta.

Doptával jsem ohledně toho s p. Špůra, o té požadované minimální rychlosti vím. Ale co nevím, jsou rychlosti právě u mnou poptávaných centrál. P. Špůr to s jinými centrálami údajně netestoval, proto se ptám, zda to někdo rozchodil, je-li alespoň nějaká naděje. Ale asi to opravdu nepůjde.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod fulda » pát 30 pro, 2011 5:02 pm

u Gen-LI se da rychlost nastavit a pokud se nepletu, tak z pohledu softu je stejná jako LI100 (LI101, LI100F, ...) ve verzi software 3.0
(a u někoho i jako 3.6)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Příspěvekod Myšpulín » pát 30 pro, 2011 6:20 pm

fulda píše:u Gen-LI se da rychlost nastavit a pokud se nepletu, tak z pohledu softu je stejná jako LI100 (LI101, LI100F, ...) ve verzi software 3.0
(a u někoho i jako 3.6)

Pokud myslíš nastavení rychlosti v nastavení příslušného portu ve vlastnostech PC, pak jsem nepozoroval žádný rozdíl, je-li nastaveno 9600 nebo 19200. Jen na spolehlivost feedbacku musím mít hardwarové řízení toku. To při testování TrainControleru. Při modelJop ve verzi 9 již probíhá automatické vyhledávání portu a jediné, co se nechá nastavit, je rychlost od 19200 výše (tuším ještě dvě hodnoty). Nenastavuje se ani typ (LI100, LI101, LI100F). Mně se však na daném portu nic nenajde, tudíž nedojde ke spojení. Víš něco o rychlosti u centrál (soudím, že by se mělo jednat o rychlost XpresNetu, ale nejsem z toho moudrý)?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků