český software pro řízení provozu kolejiště:modelJOP

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod supa » pon 15 úno, 2010 1:26 pm

Zdravím,taky jsem si zkoušel demo a hnedka jsem se ptal přes email na cenu a přišlo mi:
produkt modelJOP je licencován následujícím způsobem:

LITE ovládání výhybek, kolejové obvody
999,-
STANDARD jízdní cesty, kompletní zabezpečovací zařízení atd.
7999,-
PROFESIONAL jako standard + řízení jízdy vlaků, jízdní řády atd.
9999,- (není zatím uvolněno, ve fázi vývoje a testování)
DEMO zkušební verze
0,-
prochu jsem byl šokován, protože jsem si myslel, že když je to domácí produkce , tak to bude levnější.
supa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21 led, 2008 9:39 am
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 15 úno, 2010 6:12 pm

No tak to mi přijde už pomalou lepší koupit "novou tryskomyš" i s centrálou a softwarem od ROCO... To je jen o tisícovku dražší...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Myšpulín » úte 16 úno, 2010 6:00 am

To supa: Díky za info. Obávám se, že nad centrálou tedy bádat nebudu, neb ji nebudu potřebovat. :cry:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod supa » úte 16 úno, 2010 12:12 pm

Doufám ,že třeba dojde k nejakému zlevnění, zatím u mě vyhrává Railroad silver 7 ,umí toho víc za stejnou cenu.
supa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21 led, 2008 9:39 am
Bydliště: Cheb

Příspěvekod milan ferdián » úte 16 úno, 2010 3:57 pm

supa píše:Doufám ,že třeba dojde k nejakému zlevnění, zatím u mě vyhrává Railroad silver 7 ,umí toho víc za stejnou cenu.


Na nějaké slevy zapomeňte.Jestli jsi nevyzkoušel přímo v akci modelJOP,tak nemůžeš napsat ,že Railroad umí více...Já měl v akci ten Professional...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Houmr » úte 16 úno, 2010 4:49 pm

No myslím si, že právě v demu by měl být obsažen tep profesionál, protože když si to člověk nemůže zkusit, nebo srovnat s RailCo, tak je to kupování zajíce v pytli, to nemyslím ve zlém. Za ty peníze by tu možnost člověk mít měl.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MirekTT » úte 16 úno, 2010 5:15 pm

Souhlasím s Houmrem. I jako ortodoxní antidigitalista vím, že do toho jednou půjdu a čím "češtější" to bude, tím líp pro všechny. Cenu honit nebudu, rád zaplatím za ten....však víte...uživatelský komfort. U softwéru obzvlášť :wink:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 úno, 2010 5:26 am

MirekTT píše:jako ortodoxní antidigitalista vím, že do toho jednou půjdu


Tak to nejsi sám,než já jsem konečně pochopil,že digitál je naprosto jen doplněk ,při zapojování odbočky ODRY jsem na to kápnul. :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod modelJOP » stř 17 úno, 2010 5:28 am

Zdravím všechny zúčastněné v tomto tématu,
zkušební verze aplikace modelJOP je plnou verzí, pouze s částečným omezením počtu prvků na reliéfu a dobou provozu, tak jak je uvedeno na webu. Zkušební verze umožňuje definovat projekt malé stanice včetně jejího odzkoušení v provozu. Připomínku na ukázkové soubory respektuji, již je na webu příklad definice kolejových obvodů a přibude ještě příklad definice návěstidel a jízdních cest. "Nasazení" na domácí kolejiště je také jednou z hlavních proirit programu, jelikož na reliéf lze "nakreslit" i více stanic, traťové souhlasy a podobně (znalí zabezpečovacích zařízení vědí o čem je řeč, neznalí se to mohou poměrně lehce naučit jak to v reálu vlastně chodí). Pro příznivce plného automatu bude samozřejmě tato možnost také integrována.
V případě jakýchkoliv nejasností můžete na mailovou adresu modeljop@modeljop.cz zaslat Váš dotaz, stejně jak to již činí jiní uživatelé.
Špůr Jiří
modelJOP
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17 úno, 2010 5:04 am

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 úno, 2010 6:07 am

modelJOP píše:Zdravím všechny zúčastněné v tomto tématu,
zkušební verze aplikace modelJOP je plnou verzí, pouze s částečným omezením počtu prvků na reliéfu a dobou provozu, tak jak je uvedeno na webu. Zkušební verze umožňuje definovat projekt malé stanice včetně jejího odzkoušení v provozu. Připomínku na ukázkové soubory respektuji, již je na webu příklad definice kolejových obvodů a přibude ještě příklad definice návěstidel a jízdních cest. "Nasazení" na domácí kolejiště je také jednou z hlavních proirit programu, jelikož na reliéf lze "nakreslit" i více stanic, traťové souhlasy a podobně (znalí zabezpečovacích zařízení vědí o čem je řeč, neznalí se to mohou poměrně lehce naučit jak to v reálu vlastně chodí). Pro příznivce plného automatu bude samozřejmě tato možnost také integrována.
V případě jakýchkoliv nejasností můžete na mailovou adresu modeljop@modeljop.cz zaslat Váš dotaz, stejně jak to již činí jiní uživatelé.
Špůr Jiří


Jirko ,ty jsi spoluautor s Liborem :?: :?: :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod modelJOP » stř 17 úno, 2010 6:27 am

Aplikace je vyvíjena za technické podpory Libora, který železniční a zabezpečovací techniku ovládá. Ano, softwarově to řeším já.
modelJOP
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17 úno, 2010 5:04 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 17 úno, 2010 9:32 am

modelJOP píše:Aplikace je vyvíjena za technické podpory Libora, který železniční a zabezpečovací techniku ovládá. Ano, softwarově to řeším já.


Je možné to někde vidět "in natura" v plné verzi? Zababov ale nemyslím... Jaká je vazba na další komponenty (detekce ůseků, modul vr. smyčky, ovl. točny, ABC funkce, spínání příslušenství (osvětlení, zvuky, možnost připojení ROCO multimaus atp atp)? Jedná se mi jakého výrobce komponentů to podporuje a jaké jsou také nároky na PC.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zx1974 » stř 17 úno, 2010 11:55 am

Jirko: Neuvažujete o podpoře i jiných digitálních systémů? Je to sice pěkný soft, ale jen kvůli němu se mě nechce pořizovat další centrálu.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod Houmr » stř 17 úno, 2010 3:14 pm

modelJOP píše:Zdravím všechny zúčastněné v tomto tématu,
zkušební verze aplikace modelJOP je plnou verzí, pouze s částečným omezením počtu prvků na reliéfu a dobou provozu, tak jak je uvedeno na webu. Zkušební verze umožňuje definovat projekt malé stanice včetně jejího odzkoušení v provozu. Připomínku na ukázkové soubory respektuji, již je na webu příklad definice kolejových obvodů a přibude ještě příklad definice návěstidel a jízdních cest. "Nasazení" na domácí kolejiště je také jednou z hlavních proirit programu, jelikož na reliéf lze "nakreslit" i více stanic, traťové souhlasy a podobně (znalí zabezpečovacích zařízení vědí o čem je řeč, neznalí se to mohou poměrně lehce naučit jak to v reálu vlastně chodí). Pro příznivce plného automatu bude samozřejmě tato možnost také integrována.
V případě jakýchkoliv nejasností můžete na mailovou adresu modeljop@modeljop.cz zaslat Váš dotaz, stejně jak to již činí jiní uživatelé.
Špůr Jiří

Paráda, s takovou podporou to bude v pohodě. :lol:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Pája » stř 17 úno, 2010 4:02 pm

Prosím,není to na vašich stránkách uvedeno,zda to funguje i pod WIN 7 jak 32,tak 64 bit verzi ? Děkuji
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků