RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod michal.kubista » čtv 19 bře, 2015 11:03 pm

Tak a snad jsem si to vzpomněl správně, teď jsem nezkoušel kopírovat, pouze na jednom severu používám dva plány.
1. Pustíš RocRail i RocView.
2. V RocView pustíš RocRail Properties.
3. Na první záložce "General" máš první dva řádky - Track plan file a Block occupancy. (Oba soubory já mám ve W XP v dokumentech/RocRial)
4. Po přepsání jména na požadovaný soubor restartuješ oba programy, RocRail i RocView
A už by mělo jít používat zkopírovaný plán.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: RocRail

Příspěvekod michal.kubista » sob 21 bře, 2015 8:00 pm

to Blizzy
Protože jsi se neozval, zda to funguje, vyzkoušel jsem to sám. Sice z Windows na Windows, ale to musí být stejné i na linux. Stačí zkopírovat jen XML soubor s plánem, pokud potřebuješ i ten occ.xml, bude stejné. Já jsem ty soubory přejmenoval, pak nastavil dle návodu, co jsem uvedl dříve. A plán včetně lokomotiv se přenesl a všechno funguje, tak snad se to ještě někomu bude hodit.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » sob 21 bře, 2015 8:16 pm

michal.kubista píše:to Blizzy
Protože jsi se neozval, zda to funguje, vyzkoušel jsem to sám. Sice z Windows na Windows, ale to musí být stejné i na linux. Stačí zkopírovat jen XML soubor s plánem, pokud potřebuješ i ten occ.xml, bude stejné. Já jsem ty soubory přejmenoval, pak nastavil dle návodu, co jsem uvedl dříve. A plán včetně lokomotiv se přenesl a všechno funguje, tak snad se to ještě někomu bude hodit.

Ja se neozval protoze jsi rikal ze se na to podivas :-) tak jsem cekal
Jinak ted bohuji s jinymi vecmi - propojenim modulu a nastaveni v programu - zkusim - mam v planu koupit raspberry a na nem udelat server (byl jsem na burze takze jsem si koupil par veci - tak program sel trochu stranou :-) )
Jinak nevis jak nastavit uhel otoceni na servu pres http://www.dccdoma.cz/fotogalerie/#p5181515-jpg v programu ? - chodi mi to ale je docela rychle a udela to cca 60 stupnu - to jenom na okraj :-)
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka Dvorak » ned 22 bře, 2015 1:58 pm

to Libor

Opožděně děkuji, byl jsem zahrabán jinde. Nový plán funguje, teď ho ještě propojit s deskou.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: RocRail

Příspěvekod Beda » ned 22 bře, 2015 8:16 pm

Raspberry Pi doporucuji verzi B2, 4 jadro a 1GB RAM,
na starem B to nefunguje kdovijak svizne, a to mame plan jen asi cca 20 vyhybek...
A pokud se na RBi zapoji WiFi dongle, cele se to skoro zastavi....
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » pon 23 bře, 2015 6:26 am

Beda píše:Raspberry Pi doporucuji verzi B2, 4 jadro a 1GB RAM,
na starem B to nefunguje kdovijak svizne, a to mame plan jen asi cca 20 vyhybek...
A pokud se na RBi zapoji WiFi dongle, cele se to skoro zastavi....

Tak uz mam doma Rasbbery Pi 2 verze B - jen jsem k tom,u zapomel koupit kartu micro SSD (myslel jsem ze bude stacit 2G, ale chce to min 4G a to je min hranice - lepsi 8G - pozor na starych byla SSD karta a na novych je micro SSD)- tak jsem zevdav jak to bude chodit - nepocitam ze bych jel pres wifi u Pi, le prs wifi normalni v domaci siti - to by nemelo delat bordel - mam taky cca 20 vyhybek a par detekci useku (zatim) - tak jsem zvedav jak to bude svizne
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod TonikM » pon 23 bře, 2015 6:52 am

Blizzy píše:
Beda píše:Raspberry Pi doporucuji verzi B2, 4 jadro a 1GB RAM,
na starem B to nefunguje kdovijak svizne, a to mame plan jen asi cca 20 vyhybek...
A pokud se na RBi zapoji WiFi dongle, cele se to skoro zastavi....

Tak uz mam doma Rasbbery Pi 2 verze B - jen jsem k tom,u zapomel koupit kartu micro SSD (myslel jsem ze bude stacit 2G, ale chce to min 4G a to je min hranice - lepsi 8G - pozor na starych byla SSD karta a na novych je micro SSD)- tak jsem zevdav jak to bude chodit - nepocitam ze bych jel pres wifi u Pi, le prs wifi normalni v domaci siti - to by nemelo delat bordel - mam taky cca 20 vyhybek a par detekci useku (zatim) - tak jsem zvedav jak to bude svizne



Jen pro upřesnění nejde o SSD kartu ale SD (SSD je typ disku). SD kartu se snaž koupit nějakou kvalitní, protože dostane používáním hodně za uši a dost brzo se odporoučí. Je rozumné si dělat zálohu obrazu té karty, protože až odejde, nakopíruješ to na novou a jedeš dál.
Už jsem pár pokusů s Raspberry dělal a tyhle zkušenosti jsem pochytil :-))
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » pon 23 bře, 2015 7:21 am

TonikM píše:
Blizzy píše:
Beda píše:Raspberry Pi doporucuji verzi B2, 4 jadro a 1GB RAM,
na starem B to nefunguje kdovijak svizne, a to mame plan jen asi cca 20 vyhybek...
A pokud se na RBi zapoji WiFi dongle, cele se to skoro zastavi....

Tak uz mam doma Rasbbery Pi 2 verze B - jen jsem k tom,u zapomel koupit kartu micro SSD (myslel jsem ze bude stacit 2G, ale chce to min 4G a to je min hranice - lepsi 8G - pozor na starych byla SSD karta a na novych je micro SSD)- tak jsem zevdav jak to bude chodit - nepocitam ze bych jel pres wifi u Pi, le prs wifi normalni v domaci siti - to by nemelo delat bordel - mam taky cca 20 vyhybek a par detekci useku (zatim) - tak jsem zvedav jak to bude svizne

Jen pro upřesnění nejde o SSD kartu ale SD (SSD je typ disku). SD kartu se snaž koupit nějakou kvalitní, protože dostane používáním hodně za uši a dost brzo se odporoučí. Je rozumné si dělat zálohu obrazu té karty, protože až odejde, nakopíruješ to na novou a jedeš dál.
Už jsem pár pokusů s Raspberry dělal a tyhle zkušenosti jsem pochytil :-))

JJ - sorry - ano melo to byt SD karta - nejak jsem pri mackani klavesnici zmacknul vzdycky 2x S - nevim - asi jsem jeste spal :-)
Dik za radu ze zrcadlem SD
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » úte 24 bře, 2015 7:27 pm

mam jeste prosbu nemuzu na to prijit jak nebo jaky symbol jak nastavit v planu detekci obsazene koleje - mam koupene S88IN a tam nastaveny adresy dle poradi natvrdo od 65.1-8, 66.1-8 atd. Nemuzu prijit na symbol nebo jak zapsat tyto adresy do planu. Diky za radu
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » úte 24 bře, 2015 7:50 pm

pozor, rocrail serializuje, takže adresa tuším místo 65.1 bude 513, 65.2 --> 514, ...

((M-1)*8+O)
M je adresa modulu a O je adresa vstupu
takže pro 65.1 to bude ((65-1)*8+1)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod Beda » úte 24 bře, 2015 7:51 pm

Pokud se nepletu Rocrail to cisluje jinak:
Tady uplne dole:
http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=addressing-en
Prvni adresa je 512....
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » stř 25 bře, 2015 8:33 am

Pravdu díš. Člověk se v těch nešťastných +-1 rychle ztrácí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka Dvorak » pát 27 bře, 2015 1:43 pm

Zdravím, může mi někdo poradit, jak nastavit v Rocrail propojení na GenLi-Bluetooth? Dál mám připojeno Roco 10764 a Multimaus. V PC (win7) vidím na BT připojeno zařízení, ale toť vše. Dle http://maximaus.unet.cz/genlibt_nav.pdf bych měl v Rocrail ve vlastnostech připojení nastavit LI100, ale v nabídce je pouze LI101F a při tomto nastavení připojený nejsem. Je nějaké řešení? Asi se vrátím k vláčkům z lega, ty jsem ještě intelektuálně zvládl...
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » sob 28 bře, 2015 10:06 pm

Beda píše:Pokud se nepletu Rocrail to cisluje jinak:
Tady uplne dole:
http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=addressing-en
Prvni adresa je 512....

Tak jsem to dneska rozjel, masina jezdi jak diva, ale bloky mi neukazuji obsazenost i kdyz dam v zalozce TD adresu 512, 513 - zkousel jsem snad vsechny cisla az do 550 :-)
Nebo delam neco blbe ? Nebo se detekuji useky jinym znacenim nez blokama ?
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » ned 29 bře, 2015 8:01 am

Blizzy píše:Tak jsem to dneska rozjel, masina jezdi jak diva, ale bloky mi neukazuji obsazenost i kdyz dam v zalozce TD adresu 512, 513 - zkousel jsem snad vsechny cisla az do 550 :-)
Nebo delam neco blbe ? Nebo se detekuji useky jinym znacenim nez blokama ?

Ale rocrail přece při změně stavu vypíše do serverového okna které obsazení se změnilo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků