RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pon 30 zář, 2013 4:42 pm

Ahoj já bych ti to poslal ale koukám že Rocrail se mi ukládá do dokumentů a má už 50MB tak nevím jestli se to podaří poslat jako příloha emailu, bohužel nevím co se ztoho dá vyřadit aby ti to běhalo jak má. jinak jsem rozchodil bloky, senzory, vyhybky, návěstidla zatím nemoho vyzkoušet nemám dekodéry. Teď jsem zprovoznil i nějaké vlastní jízdní řády aby vlaky nejezdily jen bez cíle. A nastavil jsem typ bloků a vlaků takže například nákladní vlaky jezdí jen do nákladních bloků a pokud je obsazený najde si jiný blok třeba regionální a ten jen projede bez zastávky. Popravdě to byla fuška taky jsem nad tím strávil spoustu hodin zkoušením než jsem k něčemu dospěl. Teď mě trápí jedna věc kdyby někdo věděl co stím a to je směr vlaků, někdy se mi rozjíždí na druhou stranu než bych potřeboval :(
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pon 30 zář, 2013 4:50 pm

Jen pro představu jaký mám plán kolejiště, možná bych ti sem mohl vložit nějaký fotky jak to mám nastavený, pokud si řekneš konkrétně.
Přílohy
plán1.PNG
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod soundman73 » pon 30 zář, 2013 5:28 pm

Dík za reakci. Dneska jsem ještě pročítal jejich forum, tak jsem zase něco pochytil (anglicky není prolém, německy celkem jo).
Staniční koleje máš jen jako jeden úsek? Já původně chtěl dělat 2, ale podle jejich diskuze jsou lepší 3.

Kdybys ten soubor třeba mohl hodit na úschovnu nebo uložto byl bych rád.
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pon 30 zář, 2013 6:21 pm

Tady je odkaz http://www.uloz.to/xWDH47wJ/rocrail-rar
jen pozor aby sis kompletně nepřepsal svůj plán, nejspíš není vše jak by mělo být nastavený zatím taky stále zkouším a testuji. Jojo celou staniční kolej používám jen jako jeden úsek. Nejprve jsem chtěl dva úseky pak jsem to odzkoušel na jeden a taky se to dá, nebudu říkat že vlak zastaví na milimetr, ale na centimetr se to dá nastavit z obou stran bloku, doladuje se to na kartě lokomotiv.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » sob 19 říj, 2013 10:34 am

Ahoj všem,
jak už se tu ptal kolega máte někdo zmáknutý návěstidla? Hlavně nastavení viz. níže to fakt nechápu. běží mi jen 2-znakové návěstidlo, ale 4 a 5 -znakové návěstidlo ani omylem. Dík za reakce
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (24.15 KiB) Zobrazeno 8325 krát

Výstřižek 1.PNG
Výstřižek 1.PNG (31.15 KiB) Zobrazeno 8325 krát
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod soundman73 » pon 28 říj, 2013 11:24 am

Upravil jsem zobrazení návěstidel, aby odpovídalo tomu našemu.

Používám ND4, tak mi stačí ty 4 základní stavy co Rocrail umí, takže u hlavního návěstidla jsem upravil jen zobrazení bílé a u posunovacího oba znaky. Stačí rozbalit soubor a nakopírovat do používaného adresáře svg.

http://uloz.to/xDuzCmwJ/spdrs60-rar
Přílohy
posun_w.jpg
posun bílá
posun_w.jpg (1.62 KiB) Zobrazeno 8198 krát
posun_b.jpg
posun modrá
posun_b.jpg (1.77 KiB) Zobrazeno 8198 krát
main_w.jpg
hlavní bílá
main_w.jpg (1.77 KiB) Zobrazeno 8198 krát
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: RocRail

Příspěvekod senkd » čtv 02 led, 2014 8:57 pm

soundman73 píše:Upravil jsem zobrazení návěstidel, aby odpovídalo tomu našemu.

Používám ND4, tak mi stačí ty 4 základní stavy co Rocrail umí, takže u hlavního návěstidla jsem upravil jen zobrazení bílé a u posunovacího oba znaky. Stačí rozbalit soubor a nakopírovat do používaného adresáře svg.

http://uloz.to/xDuzCmwJ/spdrs60-rar


Ahoj. Taky jsem přes Vánoce začal bojovat s RocRailem na svém N-kovém kolejišti. Mám dotaz k návěstidlům - píšeš, že vystačíš se základními znaky (čtyřmi), protože máš dekodér ND4. Znamená to, že máš na dekodérech nastavenou závislou soustavu, která Ti doplňuje chybějící znaky podle postavené cesty a následných návěstidel?
senkd
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01 led, 2014 3:31 pm

Re: RocRail

Příspěvekod soundman73 » čtv 09 led, 2014 1:26 pm

Ano, přesně tak to mám nastavené na 5 světelných vjezdech a 4 a 5 světelných odjezdech. Na některých mi stačí 4 předdefinované znaky (horní oranž + bílá, zelená, červená, červená + kmit bílá).
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: RocRail

Příspěvekod HWSlot » pon 13 led, 2014 10:33 am

grexx píše:Ahoj .....
......Teď mě trápí jedna věc kdyby někdo věděl co s tím a to je směr vlaků, někdy se mi rozjíždí na druhou stranu než bych potřeboval :(


Ahoj...opakuju dotaz grexxe...nikdo nic?
Jinak jsem ten program rozchodil asi z jednoho procenta,ale chová se strašně-pro mne- nevypočitatelně. Asi je to hodně závislé, od směru vlaku...tak, kdyby někdo věděl....
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: RocRail

Příspěvekod mpinta » úte 01 dub, 2014 1:34 pm

Ahoj pánové, mohl by mi někdo poradit, jak nastavit základy Rocrail? Zatím připojím napětí do centrály, takže jsem online, ale dál mi to moc nejde. Potřebuju hlavně nastavit pár výhybek, adresy atd. Ušetřilo by mi to dlouhé samobádání...
Skype (mpomys) by na to asi byl nejlepší.
Všechny kontakty jsou na LokoPin.
Díky.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RocRail

Příspěvekod mpinta » čtv 10 dub, 2014 7:31 am

Hm, počet zájemců o tuto problematiku je nula nula nic. :D
Očekával jsem to, ale že ani minimální ohlas... Aspoň o tom nemusím psát článek, bylo by to ještě na dlouhý výzkum, za což to zřejmě nestojí.
O RocRail jsem se zajímal pouze v souvislosti s WiFi ovládáním. Rozchodil jsem to, vyzkoušel, na něco to může být výhodné.
Přesto, pro domácí použití, to pokládám spíše za hračičkovou záležitost.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » čtv 10 dub, 2014 8:33 am

RocRail je jako cokoli okolo Linuxu - umí to všechno, ale nikdo neví jak.
Klikací uživatel se v něm nikdy nezorientuje a rychle ho odsoudí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod Dancer » sob 23 srp, 2014 10:23 pm

Dobrý večer,

Zkouším zprovoznit Rocrail, ale jen na parapetu okna, protože nemám kde stavět. Podle nastavení grexxe jsem rozchodil senzory, bloky, výhybky, ale není mi jasné, kde nastavím místo zastavení v bloku a jak vlak pozná, kde zastavit. Umí to nějakou kalibrafi vlaku? Ještě mám dotaz, jestli někdo vyřešil ten špatný směr jízdy. Přijde mi, že v softwaru se vlak otočí v koncové stanici, ale reálně ne.


Díky za info.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Libor » stř 17 zář, 2014 8:51 am

Dancerovi dlouho nikdo neodpovídá - budu teda dělat chytrého (i zdaleka když nejsem). Zastavení vlaku v bloku záleží na tom, kolik máš na úseku s blokem senzorů. Pokud máš dva, potom první máš mít typu Enter a druhý typu In. Po přejetí prvního vlak zpomalí na střední rychlost (je definována v kartě lokomotivy) a po najetí na druhý senzor vlak zastaví. Pokud máš jen jeden senzor, máš ho mít nastaven jako typ Enter2in, po najetí vlaku na tento senzor opět dojde ke zpomalení na střední rychlost, okamžik zastavení je dán nastavitelným časem od okamžiku najení na senzor. Čas se nastavuje na kartě bloku (v milisekundách). Pokud potřebuješ mít časy zastavení odlišné pro různé lokomotivy, dá se nastavit čas pro konkrétní loko v kartě této loko.

Co se týká směru jízdy - taky mám pocit, že se občas věci dějí trochu jinak, než by měly, zatím to ale neřeším, postupuju zvolna, určitě tomu časem přijdu na kloub. S RocRailem začínám, postupně se prokousávám a zatím se mi docela líbí (ale nemám srovnání s jiným sw). Chce to dle mého trpělivost a při studiu návodu se nespokojit pouze se základním výcucem zvaným step-bystep.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: RocRail

Příspěvekod HWSlot » úte 23 zář, 2014 7:07 pm

mpinta píše:Hm, počet zájemců o tuto problematiku je nula nula nic. :D
.

No, možná jich bude dost, ale nějak třeba se moc necejtěj vyjadřovat .Páč sem třebas nechoděj tak často, páč si třebas lámou kebuli s tím, jak přenášet save soubory, páč..... :wink:

Jinak je to dobrej program, s častejma aktualizacema. Teď jsme se s kamarádem tomu skoro 3/4 roku nevěnovali a za tu dobu toho dost přibylo. Jedna zásadní věc je asi "blok skrytého nádr.", který má rozsáhlé využití, včetně toho, že si po "ukončení ježdění" svolá všechny soupravy a pěkně si je zaparkuje na požadovaném místě a jsou připraveny vyjet následující den, týden...prostě až si zas budem chtít hrát :D

Možná by stálo za to, tohle vlákno trochu rozchodit.
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků