RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Martin.F » pát 18 zář, 2009 9:02 pm

Tak už mi jezdí na automod dvě soupravy po týdenním trápení to stálo za to ušetřil jsem 9000 tisíc za traincontroller.je to trochu složitějsí ,ale když do toho člověk přijde tak to jde
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod TTJozsi » čtv 01 říj, 2009 10:10 am

Dneska som obdržal múdrejšiu verziu Traincontrolleru 5.5.
Funguje!
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Příspěvekod xsynek » pon 04 led, 2010 8:45 pm

Martin.F píše:Tak už mi jezdí na automod dvě soupravy po týdenním trápení to stálo za to ušetřil jsem 9000 tisíc za traincontroller.je to trochu složitějsí ,ale když do toho člověk přijde tak to jde


Ahoj,
akorat si ted bastlim H centralu a cekame testovani ;-) Chci vyzkouset RocRail a Railexpres.
Ten RocRail provozujes na Win ci Linuxu? A interface mas SERIAL nebo USB?
Mel jsi s necim problem? Aby se vyvaroval pripadnych chyb.
diky Petr
xsynek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04 led, 2010 8:37 pm

Příspěvekod Martin.F » ned 09 kvě, 2010 1:54 pm

Dlouho jsem tu nebyl jinak problem nastaly při přechodu na windows 7 musel jsem se vrátit k XP
používám USB
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod rchlumecky » ned 09 kvě, 2010 5:10 pm

xsynek píše:
Martin.F píše:Tak už mi jezdí na automod dvě soupravy po týdenním trápení to stálo za to ušetřil jsem 9000 tisíc za traincontroller.je to trochu složitějsí ,ale když do toho člověk přijde tak to jde


Ahoj,
akorat si ted bastlim H centralu a cekame testovani ;-) Chci vyzkouset RocRail a Railexpres.
Ten RocRail provozujes na Win ci Linuxu? A interface mas SERIAL nebo USB?
Mel jsi s necim problem? Aby se vyvaroval pripadnych chyb.
diky Petr


Ja měl Rocrail-server na "serveru" :
starej pocitac - linux-debian www.debian.org - pak stáhneš a nainstaluješ balíček rocrailxxxxx.deb

a pak Rocview na notebooku - windows XP (přes síť wifi - připojenou k tomu linuxu)
Rocview můžeš mít i zároveň na tom linuxu taky (může být spuštěno víc RocView k jednomu Rocrailu (serveru))
Tuším, že jsem zkoušel jak připojení k PR3 (USB) tak přes LocoBuffer (RS232) - oboje Digitrax Loconet.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Příspěvekod Houmr » čtv 20 kvě, 2010 6:06 am

Jak nastavit názave počítače a port, zkouším to na notebooku s xp, jde mi o programování vysokých CV.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod rchlumecky » pát 21 kvě, 2010 3:10 pm

Houmr píše:Jak nastavit názave počítače a port, zkouším to na notebooku s xp, jde mi o programování vysokých CV.


Jestli myslíš v RocView v prvním menu Connect-to, tak právě zde nastavíš počítač, kde běží ten rocrail-server. Když běží na tom samém počítači, tak název počítače je localhost a port je defaultní - asi 62842

Když máš rocrail na jiném, tak napiš IP adresu, kterou má druhý počítač.

Jakmile se rocview "nakonektí" k serveru, tak můžeš v menu (File->Rocrail Properties) měnit vlastnosti "serveru" a hlavně se tam nastavuje DCC systém jak je připojen (záložka controller). (rocrail se musí pak zrestartovat (vypnout CTRL-C pak q a znovu spustit))

S pozdr R.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Traincontroller 5.5.

Příspěvekod kraljiri » čtv 23 pro, 2010 7:49 pm

TTJozsi píše:Dneska som obdržal múdrejšiu verziu Traincontrolleru 5.5.
Funguje!

Dobrý den, máte verzi TC 5.5. odblokovanou?
Jiří Král, www.dccdoma.cz
Uživatelský avatar
kraljiri
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 23 pro, 2010 7:16 pm
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvekod kraljiri » čtv 23 pro, 2010 7:51 pm

Martin.F píše:Tak už mi jezdí na automod dvě soupravy po týdenním trápení to stálo za to ušetřil jsem 9000 tisíc za traincontroller.je to trochu složitějsí ,ale když do toho člověk přijde tak to jde

Podařilo se vám provést nastavení, aby to chodilo s H-centrálou. Dokážete udělat kuchařku, návod i pro laika jak nastavit Rocrail? Jirka
Jiří Král, www.dccdoma.cz
Uživatelský avatar
kraljiri
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 23 pro, 2010 7:16 pm
Bydliště: Brno

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » stř 19 led, 2011 8:10 pm

Jo to by mě taky zajímalo. Chchi si H- centrálu pořídit a použít tento program.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod male zvire » stř 19 led, 2011 10:27 pm

RocRail a H-centrála fungují dobře. Zatím mi funguje téměř vše co jsem zkoušel. Jedinou věc, kterou jsem nedokázal rozchodit je zpětná vazba S-88n, ale věřím že problém je jenom ve špatném nastavení...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » čtv 20 led, 2011 11:04 am

A jestli to teda není úplně mimo mísu tak se chci zeptat. Jak máte nastavenu H- centrálu. Já mám Multimaus a zesilovač od ROCA, ale pokud vím tak H-centrála jde nastavit i na LENZ. :?: Jde mi o to jaký komponenty budu kupovat. CO je u tohoto SW nejlepší a otestovaná konfigurace.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod kraljiri » sob 12 úno, 2011 8:31 am

male zvire píše:RocRail a H-centrála fungují dobře. Zatím mi funguje téměř vše co jsem zkoušel. Jedinou věc, kterou jsem nedokázal rozchodit je zpětná vazba S-88n, ale věřím že problém je jenom ve špatném nastavení...

Ahoj, dokážeš detailně popsat, co je třeba kde nastavit v RocRail, aby našel H-centrálu. Prostě kuchařku, zapoj to, nastav toto, zkontrolu tamto. Kdyby to šlo, bude nás víc potěšeno. Díky Jirka
Jiří Král, www.dccdoma.cz
Uživatelský avatar
kraljiri
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 23 pro, 2010 7:16 pm
Bydliště: Brno

Re: RocRail

Příspěvekod male zvire » sob 19 úno, 2011 3:54 pm

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych vyrobil nějaký návod na skamarádění H-centrály a RocRailu. Takže:
Potřebujeme: H-centrálu, Gen-LI USB, nějaké ty kabely (tlf. čtyřlinku nekříženou, USB A-B) a počítač. Používám WinXP, takže v jiných verzích Windows mohou být drobné odlišnosti. Co se Linuxu týká, tak předpokládám že uživatelé jsou natolik znalí svého OS že si dokáží poradit sami. V případě velkého zájmu můžu vyrobit návod pro OpenSUSE 11.3...

1) H-centrálu připojíme k počítači a nainstalujeme ovladače. Protože o tomhle už bylo napsáno spousta, tak jen zkráceně: připojíme centrálu k napájení, propojíme jí s Gen-LI a poté připojíme k USB portu PC. Po rozpoznání nového HW počítači vnutíme ovladače z webu DCCKoleje.

2) Otevřeme Správu počítače (pravým na Tento počítač a Spravovat), v levé nabídce vybereme Systémové nástroje -> Správce zařízení, vpravo poté vybereme Porty (COM a LTP) a ze zobrazených portů vybereme USB Serial Port který se právě nainstaloval - v mém případě COM5.
Obrázek
Otevřeme Vlastnosti portu a na záložce Port Settings nastavíme následující parametry:
Obrázek
Pokud chceme změnit číslo portu, tak tlačítkem "Advanced..." otevřeme toto okno:
Obrázek

3) Stáhneme a nainstalujeme RocRail. Poté nainstalujeme Rocrail jako službu:
Obrázek
Ve Správě počítače (viz bod 2) vybereme Služby a aplikace -> Služby a zde najdeme službu "Rocrail Service", službu spustíme a nastavíme jí Automatické spouštění (aby se spustila vždy při startu PC).

*) možná bude třeba restart PC... ?

4) Spustíme Rocview. Ten by se měl automaticky připojit ke službě kterou jsme vytvořili v předchozím kroku. Pokud ne, tak je někde zrada...
V Rocview vybereme File -> Rocrail Properties... a v okně které se otevře vybereme záložku Controller. Zde je virtuální centrála vcs-1 - virtual.
Obrázek
Tu označíme a tlačítkem Delete smažeme.
Poté z nabídky New vybereme položku xpressnet a potvrdíme tlačítkem Add. Tím se nahoře vytvořila nová centrála pojmenovaná NEW - xpressnet. Tuto centrálu označíme a tlačítkem Properties otevřeme následující okno:
Obrázek
Centrálu nastavíme podle obrázku nahoře - Interface ID je název který se zobrazuje v programu, na tom nezáleží. Hlavní je správně nastavené číslo COM portu a parametry komunikace.
Nyní je třeba Rocview i službu Rocrail restartovat aby se změny projevily.

No a to je asi tak všechno - takhle jsem to udělal a funguje mi to. Doufám že to pomůže i dalším. Rocrail je dobrý program a díky své ceně je to vynikající alternativa k TrainControlleru. Bohužel je jeho ovládání dost neintuitivní, složité a místy otřesný český překlad tomu taky nepřidá...

Pokud by byly nějaké problémy, tak server Rocrail i klientský Rocview vypisují chyby podle kterých se dá problém identifikovat...
Naposledy upravil male zvire dne sob 05 bře, 2011 12:15 pm, celkově upraveno 1
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Houmr » ned 20 úno, 2011 5:58 am

Super dík, mohlo by se to hodit kvůli programování vysokých CV.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků