RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » úte 23 zář, 2014 7:40 pm

Ono hlavně - proč psát sem, když na rocrail.net je podobné fórum.
Mimochodem - Rocrail je software, který si pouštím asi nejčastěji. Taky je to na fóru poznat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod HWSlot » úte 23 zář, 2014 8:06 pm

No třebas proto, že ne všichni /třeba já/ si s anglickou verzí fora tak uplně neporadí a strýček google přeci jenom některé /dost/ věty překládá zcela nesrozumitelně.

Jseš tam registrovanej...pod stejným nickem?
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » stř 24 zář, 2014 10:57 am

ano, pod stejným

BTW - fórum je v němčině, angličtině, francoužštině, holandštině a italštině :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod Myšpulín » stř 24 zář, 2014 3:18 pm

fulda píše:... BTW - fórum je v němčině, angličtině, francoužštině, holandštině a italštině :mrgreen:

Ano, všechno to jsou mé rodné jazyky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sorry za Off topic, ale toto mne u těch mladších jaksi s..e, že neumějí pochopit, že tu jsou jiní, kteří se učili úplně jiný jazyk a na to naučit se ty správné už jaksi nemají buňky, čas a sílu. Začínat modelařinu s tím, že se nejdřív musím naučit nějaký světový jazyk, tak si do smrti nezajezdím.

Promiň fuldo, že reaguji zrovna na tvůj příspěvek (podobných je tu v diskuzi více a tudíž nechci, abys to vztahoval na sebe), ale trošku ohleduplnosti a pochopení od vás mladších by stálo za to. Já taky musím tolerovat ty některé krásně české příspěvky.

Ještě jednou prosím za prominutí všem a hlavně fuldovi.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: RocRail

Příspěvekod Dancer » sob 11 říj, 2014 9:10 pm

Libor píše:Dancerovi dlouho nikdo neodpovídá - budu teda dělat chytrého (i zdaleka když nejsem). Zastavení vlaku v bloku záleží na tom, kolik máš na úseku s blokem senzorů. Pokud máš dva, potom první máš mít typu Enter a druhý typu In. Po přejetí prvního vlak zpomalí na střední rychlost (je definována v kartě lokomotivy) a po najetí na druhý senzor vlak zastaví. Pokud máš jen jeden senzor, máš ho mít nastaven jako typ Enter2in, po najetí vlaku na tento senzor opět dojde ke zpomalení na střední rychlost, okamžik zastavení je dán nastavitelným časem od okamžiku najení na senzor. Čas se nastavuje na kartě bloku (v milisekundách). Pokud potřebuješ mít časy zastavení odlišné pro různé lokomotivy, dá se nastavit čas pro konkrétní loko v kartě této loko.



Já jsem asi úplné jelito, ale mě to nejde nastavit. Mám 1 senzor s Enter2in, ale pokaždé se mi zastaví na rozhraní úseků. Mění se to tedy na seznam trať. bloků- vlakové cesty a časovač událostí?

Jak by se nastavily 2 senzory, kdybych měl koncovou stanici?

Mohl bych poprosit, jestli by mi někdo poslal svůj plán, podle kterého bych poznal, co mám špatně?


Mockrát děkuji (už jsem zoufalý a cizí jazyky neumím :-( )
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka Dvorak » úte 28 říj, 2014 10:16 am

Zdravím všechny, právě se pokouším do toho proniknout. Podporuje Rocrail připojení přes Gen-LI Bluetooth? Jde v programu vytvořit a uložit plán kolejiště bez připojení k centrále? Zkouším to a hlásí mi to chybu a plán se neuloží ...
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: RocRail

Příspěvekod Libor » pát 31 říj, 2014 7:16 am

já pracuji s RR běžně i bez připojení k centrále, ukládání mi funguje. Zkusím o víkendu projít postup, zaznamenat a zveřejnit zde.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: RocRail

Příspěvekod starecek » ned 02 lis, 2014 4:26 am

Zdravím. Poprosím o radu. Rozjel jsem lokomotivy, nastavil výhybky, problém mám s bloky, chtěl bych trať používat obousměrně a zatím mám blok se dvěma čidly enter a in, dále bojuji s koncovou stanicí. Mám ji udělat s jedním čidlem nebo také se dvěma( jaké nastavení). Za každou radu předem děkuji, že existuje forum na Rocrail vím, ale mé čtyři roky ruštiny a a čtyři němčiny s profesorkou ruského jazyka mi nedávají moc šancí to pochopit, většinu si přeložím i v překladačích ale výsledek je nekdy pro mě nepochopitelný. Dík
starecek
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 říj, 2014 7:21 am

Re: RocRail

Příspěvekod Libor » úte 18 lis, 2014 5:52 am

Libor píše:já pracuji s RR běžně i bez připojení k centrále, ukládání mi funguje. Zkusím o víkendu projít postup, zaznamenat a zveřejnit zde.

Víkend se mi trošku protáhl, příště nebudu nic slibovat, dokud se neporadím se svým zaměstnavatelem, že mne zase nepošle někam do tramtárie ...
Nevím, zda moje odpověď bude ještě aktuální, ale ... domnívám se, že problém s ukládáním je dán nesprávným postupen při vytvoření souboru s novým plánem (popř. při otevírání existujícího plánu). Správný postup (vyzkoušený a používaný) má být tento :

Vytvoření nového plánu .xml
otevřít Rockview
otevřít Workspace (File – Open Workspace), cesta má být ...Dokumenty/Rocrail
File – Rocrail Properties
v záložce General v poli Track plan file zadat JménoNovéhoPlánu.xml (např. Test01.xml)
potvrdit dole OK
zavřít Rockview včetně Rocrail
otevřít Rockview (ale neotvírat Workspace)
File – New (v záhlaví hlavního okna se objeví název New Plan)
File – SaveAs (zadáme stejný název jako ve výše uvedeném kroku v záložce General v poli Track plan file
otevřeme Workspace (File – Open Workspace)

Otevření uloženého plánu (jiného, než naposledy použitého)
otevřít Rockview
otevřít Workspace (File – Open Workspace), cesta má být ...Dokumenty/Rocrail
File – Rocrail Properties
v záložce General v poli Track plan file zadat JménoUloženéhoPlánu.xml (např. Panel1234.xml, tento soubor by měl raději být ve složce ...Dokumenty/Rocrail)
potvrdit dole OK
zavřít Rockview včetně Rocrail
otevřít Rockview (ale neotvírat Workspace)
File – Open + vybrat plán (stejný název jako ve výše uvedeném kroku v záložce General v poli Track plan file – v záhlaví hlavního okna se objeví název New Plan)
otevřeme Workspace (File – Open Workspace)

Otevření naposledy použitého plánu
otevřít Rockview
otevřít Workspace (File – Open Workspace), cesta má být ...Dokumenty/Rocrail

Ukládací Ikonku Save lze potom používat standardně a bez problémů.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: RocRail

Příspěvekod starecek » úte 25 lis, 2014 5:27 pm

Na první otázku nic tak poprosím o pomoc s nastavením bloku s jedním senzorem enter2in, nedokážu nastavit časovač pro funkci enter a ihned skočí jako by projel i senzor in. A druhý problém mám li obsazený senzor nemohu zadat cíl, musím pravým tlačítkem obnovit stav a až poté mi jde zadat cíl. Jsem z Kladna a kdyby mi někdo dokázal základy programu vysvětlit nebo předvézt i za úplatu rád se přizpůsobím, detekcí mám přes S88 na W xp.
starecek
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 říj, 2014 7:21 am

Re: RocRail

Příspěvekod Libor » pát 05 pro, 2014 4:44 am

starecek píše:Na první otázku nic tak poprosím o pomoc s nastavením bloku s jedním senzorem enter2in, nedokážu nastavit časovač pro funkci enter a ihned skočí jako by projel i senzor in. A druhý problém mám li obsazený senzor nemohu zadat cíl, musím pravým tlačítkem obnovit stav a až poté mi jde zadat cíl. Jsem z Kladna a kdyby mi někdo dokázal základy programu vysvětlit nebo předvézt i za úplatu rád se přizpůsobím, detekcí mám přes S88 na W xp.


Co máš nastaveno v poli "Event Timer 1" na kartě bloku v záložce Routes ?
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » čtv 19 bře, 2015 10:24 am

Zacinam si s timto programem take hrat a jako prvni moje otazka je:
1/ nainstaloval jsem si to komplet na pc abych se s tim seznamil a kouknul se vlastne co se tam da udelat - vytvoril jsem si plan
2/ ted kdyz bych chtel provozovat zvlast server a zvlast klienta - tak mi nejde otevrit plan ktery jsem si vytvoril pri pripojeni na server 1.0.0.0, ale stale se zobrazuje novy plan
3/ pokud dam pripojeni k localhostu a zpustim rocrail server localne tak se mi zobrazi danny ulozeny plan
4/ jak dostanu mnou vytvoreny plan na locahostu na server - daji se nektere soubory zkoupirovat a kam ?
5/ zkousel jsem kopirovat xxx.xml ale bez vysledku je to stale stejne
6/ nechce se mi znova kreslit plan :-)
Diky za rady
PS: skoda ze nefunguji obrazky ze zacatku tohoto tematu
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod michal.kubista » čtv 19 bře, 2015 2:47 pm

Ahoj,
jak jsi na tom s nastavením sítě? IP adresa nemůže být 1.0.0.0 nebo to je jen jako?
Já to doma používám a nic nepřenáším, klient se připojí k serveru a všechno potřebné si stáhne.
Pokud potřebuješ pomoct i s nastavením sítě, dej vědět.
Michal
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: RocRail

Příspěvekod Blizzy » čtv 19 bře, 2015 3:15 pm

michal.kubista píše:Ahoj,
jak jsi na tom s nastavením sítě? IP adresa nemůže být 1.0.0.0 nebo to je jen jako?
Já to doma používám a nic nepřenáším, klient se připojí k serveru a všechno potřebné si stáhne.
Pokud potřebuješ pomoct i s nastavením sítě, dej vědět.
Michal

ip je mi jasne - nechtelo se mi vypisovat presnou ip
ja nechci nic prenaset - mam to udelane na pc se server (cely ten balik)
chci to udelat jako klient a server
ted mam udelany plan na pc + server a chci to prave rozdeli klient a server
jak dostanu z pc ten plan na server (debian) - zkousel jsem vsechno ale nezobrazi se mi - furt mi tam naskakuje novy plan, ale ten hotovy co mam nemuzu zobrazit kdyz se pripojim k server
Blizzy
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 18 led, 2008 7:06 pm
Bydliště: Praha

Re: RocRail

Příspěvekod michal.kubista » čtv 19 bře, 2015 3:34 pm

Aha, takže ty to potřebuješ obráceně, než jsem pochopil. Z PC, kde máš plánek jej chceš přenést na server, a ten aby jej zpřístupnil všem klientům. Doma se na to podívám, taky jsem to řešil, ale z hlavy si nevzpomenu, jak jsem to zprovoznil. Večer se ozvu.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků