RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » čtv 24 lis, 2011 8:22 pm

To je celkem jednoduché, LI-usb v tomhle podání ti nestačí.
Jednoduše proto, že nemáš kam zapojit ty moduly zpětné vazby.

Trochu se podívej na stránku tady

To co potřebuješ je LI-S88 s tím, že moduly pak připojuješ do tohoto rozhraní. Nebo potřebuješ centrálu, která umožňuje připojení modulů na sebe. Třeba tuhle.

Mno a možná se zastavit u Martina na školení
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » čtv 24 lis, 2011 8:27 pm

fulda píše:To je celkem jednoduché, LI-usb v tomhle podání ti nestačí.
Jednoduše proto, že nemáš kam zapojit ty moduly zpětné vazby.

Trochu se podívej na stránku tady

To co potřebuješ je LI-S88 s tím, že moduly pak připojuješ do tohoto rozhraní. Nebo potřebuješ centrálu, která umožňuje připojení modulů na sebe. Třeba tuhle.

Mno a možná se zastavit u Martina na školení



No a proto jsem si pořídil tu H- centrálu abych mohl zpětnouvazbu připojit přímo na ní. Roco to neumí :x
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » čtv 24 lis, 2011 8:47 pm

A co toto bude to stačit? http://www.dcckoleje.kx.cz/s88usb.html
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod fulda » pát 25 lis, 2011 8:05 am

Ano, to je LI-S88
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pát 25 lis, 2011 5:29 pm

Tak a teď ještě někoho sehnat kdo by mi to postavil? Nevíte o někom kdo je tu ochotný a šíkovný ? Předem dík.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » pát 25 lis, 2011 6:26 pm

Zkus to u tohoto pána. Mě pomohl.

njmodely@njmodely.cz,telefon +420 604 937 214
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pát 02 pro, 2011 8:18 am

Zdravím všechny, jaký máte zkušenosti stímto programem, nedaří se mi zprovoznit bloky, semzory mám zapojený snad správně ty mipo projetí vlaku signalizují, ale nejdou mi nastavit bloky, dokážu přiřadit vlak do bloku a když nastavím cíl jiného bloku tak se nic neděje. Na ruční řízení pochopitelně vlak jede. Máte někdo nějaký postřehy, vychytávky jak to nastavit? Díky všem za odpověď
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » ned 04 pro, 2011 6:22 pm

Ahoj všem. koukám žádná odpověď , nevadí problém je už vyřešen, tak to tu nastíním včem byl zakopanej pes třeba to taky někomu pomůže , byla to taková maličkost jakou jsem přehlédl. Když jsem zadával novou lokotku tak jsem u ní zakřížkoval v nastavení že je elektrická, potom je zapotřebí ve vlastnostech bloku nastavit také elektrifikováno jinak tam program vlak nepustí. Jinak se tu zeptám na vaše zkušenosti já mám zatím vyzkoušeno ve stanici jeden blok s jedním čidlem k tomu jeden izolovaný úsek po správném nastavení lokotky zastaví celkem tam kde se od ní očekává. Začínal jsem stímto protože je to nejlehčí nastavení a zapojení, v návodu udávájí že blok se dá zapojit až se třemi čidly k tomu pochopitelně tři izol. úseky, což je pracnější na montáž a pochopitelně i na nastavení. Zdá se mi to zbytečný po správném nastavení lokotky zastaví tam kde chci, proto se chci zeptat jaký to má výhody mít u bloku až tři čidla, Díky všem za odpověď.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » ned 04 pro, 2011 9:55 pm

J8 bych na tebe měl dotaz když jsi se prokousl až k tomuto. Jak dlouhé ty úseky ve stanici jsi nastavil? Jde mi o to že to chci taky použít a Evidentně je s tím děsivý laborování a mě se už povedlo odpálit i USB na PC a nový mrcha nechce chodit.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pon 05 pro, 2011 3:41 pm

Ahoj já to mám provizorně zapojený na starým kolejišti, kde mám délku kolejí ve stanici 90cm, celou délku mám izolovanou na jeden izolovaný úsek ve vlastnostech bloku je možné zadat délku bloku pokud jsem jí tam zadal a nebo ponechal hodnotu nula žádná změna nenastala takže tím se asi nemá cenu zabývat. Přišel jsem nato když otevřu vlastnosti lokomotivy tak v záložce detaily je pole korekce událostí myslím že tam bylo nastaveno 100 to se dá měnit, tím číslem se dá nastavit aby lokomotiva zastavila na určeném místě v bloku, myslím že to funguje na principu že lokomotiva dostane povel k zastavení se zpožděním, záleží taky na tom jakou máš nastavenou rychlost lokomotivy při zastavování v bloku. Podařilo se mi nastavit že zastavila i po dvou metrech takže využití asi na všech stanicích. Jinak vpravo je potřeba mít zatrhnuto pole platnost téhož určení směru, je to potřeba při automatickém provozu kdy program posílá lokomotivu na volný bloky pokud to není zatrhnuto lokomotivy to posílá i na zpět. třeba mě tu ještě někdo opravý nebo doplní já to študuju teprve chvilku.
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » pon 05 pro, 2011 5:56 pm

Já v manuálu vyčetl něco o tom že by se měl dát taky nastavit blok který se předřadí tomu kde chceš zastavit a ten blok se nastavuje nějak na spomalování, aby lokomotiva začala brzdit. zatím to mám ale jen z manuálu. Staré kolejiště nemám a nové začne vznikat teprve na jaře a to jako první skryťák. Tam moc brždění snad potřeba nebude. Tam se to pomalu dá napálit na okamžité zastavení. Aspoň si to myyslím :mrgreen: .
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod grexx » pon 05 pro, 2011 6:28 pm

Jojo máš pravdu právě jsem to odzkoušel, je to v nastavení bloků, vlastnosti, vlakové cesty a dole je okno časovač událostí já tam mám hodnotu 5000 po nastavení větší hodnoty vlak zastavuje po delší době. V záložce detaily si můžeš nastavit rychlost příjezdu a odjezdu a po menším zkoušení všech nastavení docílíš zastavení vlaku přesně na 1 cm, což si myslím je OK. Navíc vše funguje jen s jedním senzorem takže ušetříš moduly zpětné vazby já to předtím zkoušel se dvěmy senzory jak je to v manuálu a zatím výsledek naprosto stejný, tak proč tam dávat dva když to faká s jedním :D
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: RocRail

Příspěvekod Lasoft » pon 05 pro, 2011 6:50 pm

Já předpokládám asi 3 na kolej. A to kvůli semaforům. teda toto asi ve viditelné části. A další možnost je třeba zastavit s motorákem přímo před stanicí a s delšími vlaky dále. Jeden blok na kolej se mi zdá málo. Radši to propojím a budu jich mít víc. Co kdyby bylo potřeba :D

Ještě se chci zeptat. Povedlo se Vám pánové to někomu rozchodit s češtinou? Mě teda ne ukazuje to dost divoký znaky.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: RocRail

Příspěvekod josooo » pát 20 led, 2012 6:07 pm

Zdravím

Kde presne stiahnem verziu rocrail pre win7. Ak teda existuje. Lebo jak brúzdam, tak drúzdam neviem sa nikde dopátrať ku konečnému downloadu.

Ďakujem

Jozef
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: RocRail

Příspěvekod male zvire » pát 20 led, 2012 6:25 pm

Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků