RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod ohruska » úte 29 bře, 2022 3:45 pm

Nastavení řídící jednotky máš?
Výstřižek.JPG

Nastavení adres lokomotiv taky?
Výstřižek1.JPG
ohruska
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 04 led, 2020 9:50 pm

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » stř 30 bře, 2022 5:32 pm

Tady máš konkrétní nastavení z21 - co kam napsat. https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=roco:roco-z21-en Je to anglicky ale google překladač ti to přelouskne...
Nezapomeň správnou IP adresu centrály ( je napsaná na spodku krabice pokud jsi už nelaboroval a nezměnil ji)
A tady je CZ videonávod na nastavení https://kolejistenamiru.cz/rocrail-navod-3-dil-definice-centraly-a-pridavani-lokomotiv/
Nic nezkazíš , když si pustíš i první a druhý díl. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Kevan » stř 30 bře, 2022 5:53 pm

Ahojky,moc děkuji za info. Omlouvám se,ale zkouším to nejdříve sám,podle zdejších rad a návodů.....obdivuji vaši trpělivost s námi,co začínáme, a moc za to děkuji. Centrálu nastavenou mám,mašinku jde s ní ovládat a včera pozdě večer jsem rozchodil i jednu vyhýbku. Přehodila se asi čtyřikrát a pak už nereagovala. určitě dělám někde chyby v nastavení adres,nebo portů. Stále se v tom plácam. Pak už mi vyhýbka nereagovala ani na MM. snad to časem vychytám.
Ještě jednou moc děkuji.
Kevan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 29 led, 2022 7:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod ohruska » stř 30 bře, 2022 7:10 pm

Jen se zeptám, tu výhybku ovládáš jakým přestavníkem?
A jaký používáš dekodér?
Já použil přestavníky Tillig a dekodér WD10 / KUEHN 87010.
Dopadl jsem špatně, přestavník se po několika přehozeních spálil. Asi to bylo tím, že jsem použil jen 12V DC. Přestavník nedojel až do koncové polohy. cívka se přehřála a přestavník přestal fungovat. zatím jsem to vyřešil zvýšením ovládacího napětí převodníku a pro klid duše jsem na převodníku nastavil jen pulz o délce asi 350ms.
tolik moje dražší zkušenost.
Ota
ohruska
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 04 led, 2020 9:50 pm

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » čtv 31 bře, 2022 4:25 am

Nejdříve musí výhybka fungovat na multimaus pak teprve řeš nastavení v rocrailu. Pozor u systému roco jsou adresy o 4 posunuté ( jednička není jednička ale pětka ).
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Kevan » čtv 31 bře, 2022 1:34 pm

Ahojky. Na MM jsem všechny vyhybky zprovoznil A pak jsem to teprv zkoušel na RR. Chvilku šla a pak nic. Dnes to znovu zkusím. Jínak přestavníky mám mp1 od MTB,desku od DCCdoma UNI 16 ard 8 vyhybek....arduino a na bloky DR 4088 od digikejs.
Přestavníky mi začínají na adrese 50 a dál. V RR by měly být snad stejné čísla,ne?
Kevan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 29 led, 2022 7:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod sidlo » čtv 31 bře, 2022 3:46 pm

Kevan píše:V RR by měly být snad stejné čísla,ne?

ROCO udělalo v adresách příslušenství velký zmatek. Já si nikdy nejsem jistý které adresy vlastně jsou ty správné. RocRail neznám. Mohl by tam být jednoduchý nástroj pro ovládání příslušenství (např. JMRI má Ovládání výhybek https://www.jmri.org/help/en/manual/DecoderPro3/dp3_Main_TurnoutControl.shtml). Najdi takový nástroj v RocRail. Potom zkus adresy 50, 54 a 46. Jedna z nich to bude.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3609
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RocRail

Příspěvekod Jirkátor » čtv 31 bře, 2022 5:42 pm

Kevan píše:...Jínak přestavníky mám mp1 od MTB...

A nemohla by být chyba zde? Pokud jsem si na fóru všiml, tak pokud nedojde MP1 do koncové polohy, už nejde ani do opačné. Ale nevím jistě, používám serva.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1044
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: RocRail

Příspěvekod Kevan » čtv 31 bře, 2022 5:54 pm

Dnes jsem to už nestihl prověřit. Jen jsem to pustil přes MM ,kde jsem to původně nastavil ...50 a výš. A přes RR se to rozházelo a dne mi to šlo na MM od 1 dál....chjo......o víkendu tomu musím pověnovat čas.
Kevan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 29 led, 2022 7:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » čtv 31 bře, 2022 5:56 pm

Asi bych také hledal nejdřív problém u MP1. Pokud jsou použity, je třeba nastavit dekodér na trvalý výstup. Tím se zajistí dojetí přestavníku až do koncové polohy (pokud je tedy správně instalován - i nesprávná instalace může způsobit nedojetí do konce).

Co se týče RocRailu, tak je třeba zaškrtnout vše v Soubor -> RocRail trasování. Pak pokud je připojený RocRail na Z21 a provede se nějaký úkon na MM, zobrazí se to ve stavovém řádku dole včetně adresy. Takto je možné nastavit i správné adresy zpětných ohlasů. Jinak mně Z21 adresuje výhybky normálně od jedničky. Záleží opět samozřejmě na správném nastavení dekodérů.

Jinak těžko se radí takto na dálku. Těch informací je potřeba poskytnout co nejvíce. Zatím jsou hodně kusé a nekonkrétní.
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

Re: RocRail

Příspěvekod Kevan » čtv 31 bře, 2022 6:59 pm

To mi povídej. Mrzí mě,že se nemohu třeba u někoho stavit a kouknout,probrat to a tak. Nakopnout a vidět to. I tak moc děkuji že si uděláš čas a napíšeš.....
Kevan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 29 led, 2022 7:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod skalak » sob 18 čer, 2022 5:00 pm

Kdo ještě nepoužívá česká návěstidla v programu RocRail a chtěl by si je vyzkoušet, tak na uloz.to je k dispozici sada symbolů českých návěstních znaků a návěstidel. Aktuálně se jedná o 6.verzi.
Soubor má název CZ_navestidla_pro_Rocrail.zip, nyní obsahuje 583 symbolů pro RocRail, upravených pro česká modelová kolejiště, a návod jak je do RocRailu přidat. https://uloz.to/file/7tUy1WZfBhx1/cz-navestidla-pro-rocrail-zip#!ZJZ1AGR2AQNlBJMzLzHlZQZjBTR5MGS4nRWEnKORFUt1JzZ2Lj==
K dispozici je také jednoduchý příklad plánu kolejiště, kde je vidět jak návěstidla v programu RocRail nastavit. CZ_navestidla_pro_Rocrail_vzorovy_plan.zip https://uloz.to/file/6y1c7ltb90xy/cz-navestidla-pro-rocrail-vzorovy-plan-zip#!ZJSzLGR2ZzDmLJZmLJDmAJEwZwVkL3y4ZQxmpIcgJUNmZQyvAj==

Vzhled a obsah sady symbolů prochází občasným vývojem. Můžete navrhovat změny nebo rozšířit sadu o vlastní symboly...
skalak
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 07 bře, 2022 9:54 pm
Bydliště: Hranice

Re: RocRail

Příspěvekod Pater » čtv 23 čer, 2022 4:52 am

Zkouším použít ta česká návěstidla a nedaří se mi nastavit dvouznakové předvěsti (žlutá/zelená). Ať je stav jakýkoli, v Rocrailu je vždy zobrazen aspekt "výstraha".
sg48.jpg
sg48.jpg (4.39 KiB) Zobrazeno 2560 krát

Na obrázku stav "green" na návěstidle stále "žlutá".
Ty německé předvěsti mi to ukazovaly správně.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: RocRail

Příspěvekod workous » pát 24 čer, 2022 3:20 pm

Zdravím, asi něco dělám blbě přidal jsem složku CZ do (C:\RocRail\svg\userthemes\CZ) a nezobrazují se mi CZ návěstidla kde dělám chybu? Dík za radu Zdeněk.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » pát 24 čer, 2022 4:56 pm

workous píše:Zdravím, asi něco dělám blbě přidal jsem složku CZ do (C:\RocRail\svg\userthemes\CZ) a nezobrazují se mi CZ návěstidla kde dělám chybu? Dík za radu Zdeněk.

Je potřeba si důkladně přečíst návod. Je to tam vše pěkně popsáno.
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků