Train contr.7

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Train contr.7

Příspěvekod Jáchym Novák » sob 27 čer, 2009 7:31 am

Když si pro začátek koupím Train controller 7 Bronze a po rozšíření kolejiště již nebude stačit lze k tomu Bronzu přikoupit nějaký rozšiřující SW abych se dostal na př. na Train Controller 7 Silber?Děkuji
Jáchym Novák
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17 čer, 2009 8:25 pm

Re: Train contr.7

Příspěvekod PaMi » sob 27 čer, 2009 11:58 am

Jáchym Novák píše:Když si pro začátek koupím Train controller 7 Bronze a po rozšíření kolejiště již nebude stačit lze k tomu Bronzu přikoupit nějaký rozšiřující SW abych se dostal na př. na Train Controller 7 Silber?Děkuji


Ano jde to. Je to popsané na stránkách Freiwalda:

Základní ceny:
Bronze 99,- EUR
Silver 299,- EUR
Gold 449,- EUR

Upgrady:
Bronze -> Silver 249,- EUR
Silver -> Gold 199,- EUR
Bronze -> Gold 399,- EUR
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod supa » pát 03 črc, 2009 11:26 am

Zdavím,
Chci využít tohoto vlákna k dotazu jakej je rozdíl mezi TrainController 7.0 Bronze a silver.
supa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21 led, 2008 9:39 am
Bydliště: Cheb

Příspěvekod alexander » pát 03 črc, 2009 12:18 pm

Najlepšie je stiahnuť si obe demoverzie a porovnať. Rozdiel je dosť priepastný....
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod PaMi » pát 03 črc, 2009 1:06 pm

supa píše:Zdavím,
Chci využít tohoto vlákna k dotazu jakej je rozdíl mezi TrainController 7.0 Bronze a silver.

Protože tohle již je poněkolikáté stejný dotaz, zde jsou hlavní rozdíly. Tyto sepsal na diskuzním fóru Freiwalda Marco Renata z Kostariky. Pro neznalé softwareu asi popisy rozdílu nic neřeknou, proto přes víkend udělám i screenshoty z obou verzí a blíže to popíšu na svém webu. Jakmile to bude, tak dám vědět.
Jestli jste objevili ještě další rozdíly, které zde nejsou popsané, dejte mi vědět.

- Je možno používat pouze dva digitální systémy současně oproti 12
- Bloky namají možnost definovat, že vlak zasahuje i do sousedního bloku při nastavování podmínkách provozu
- Nejsou možno preferované bloky nastavit jako kritickou sekci
- Indikátory neexistují jako separátní objekty. Mohou být definovány pouze pomocí blok editoru. Následně jejich paměť nemůže být konfigurována a tím pádem přiřazena k nějakým operacím.
- Posuvné značky (markers) nemají možnost být nastavené na hodnotu v cm, ale pouze jako procentuální délka bloku.
- Nejsou k dispozici virtuální kontakty
- Není možno nastavit podmínky pro přehození vyhýbky nebo návěstidla.
- Není možno simulovat u lokomotivy spotřebu uhlí, vody nebo nafty
- Profil lokomotiv lze nastavit pouze tzv. jednoduchou metodou. Není k dispozici automatické kalibrace lokomotiv
- V jízdním řádu nejsou individuální p¨pravidla. Není možno definovat vlaky, které jsou k dispozici, vykonávat příkazy nebo nebo využívat podmínek v jízdním řádu.
- Není možno jet s více lokomotivami v přípřeži
- Není možno provozovat vlaky s nákladními vozy s využitím funkce Train set (nastavení jejich hmotnosti atd.)
- Není možno simulovat provoz v závislosti na naložení nákladních vozů.
- Další funkce dekodéru nemohou být zobrazeny a ovládány z ovládacího okna lokomotivy
- Není okno Exploreru
- Není možno nastavit jízdní řád ani funkci "rychlých hodin"
- Nejsou k dispozici Flagmany ani Macro
- Blokový diagram Dispatcher může být generován pouze automaticky, není možno jej generovat manuálně.
- Není podporováno ovládání točny nebo posuvného mostu
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Díky

Příspěvekod Doja » pát 03 črc, 2009 2:43 pm

Zatím aspoň za to díky PaMi.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod Houmr » pát 03 črc, 2009 2:46 pm

Hm tak podle toho co je popsáno, jsem rád že mám 5.8 v ní je všechno a těch pár věcí, které půjdou jednodušeji nastavit si myslím, že za ty peníze navíc tedy nestojí. Je to jasný, výrobce potřebuje vytáhnout opět z lidí peníze, takže se udělá pár vylepšení a je to. (Můj názor) Navíc prolomení USB klíče bude rozhodně jednodušší, než původní ochrana software, která se i po letech zdála dokonalá.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Modelář » pát 03 črc, 2009 3:08 pm

Houmr píše:Hm tak podle toho co je popsáno, jsem rád že mám 5.8 v ní je všechno a těch pár věcí, které půjdou jednodušeji nastavit si myslím, že za ty peníze navíc tedy nestojí. Je to jasný, výrobce potřebuje vytáhnout opět z lidí peníze, takže se udělá pár vylepšení a je to. (Můj názor) Navíc prolomení USB klíče bude rozhodně jednodušší, než původní ochrana software, která se i po letech zdála dokonalá.


Presne tak nekupovat at ti vyrobci skrachuji.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Příspěvekod PaMi » pát 03 črc, 2009 4:03 pm

Houmr píše:Hm tak podle toho co je popsáno, jsem rád že mám 5.8 v ní je všechno a těch pár věcí, které půjdou jednodušeji nastavit si myslím, že za ty peníze navíc tedy nestojí. Je to jasný, výrobce potřebuje vytáhnout opět z lidí peníze, takže se udělá pár vylepšení a je to. (Můj názor) Navíc prolomení USB klíče bude rozhodně jednodušší, než původní ochrana software, která se i po letech zdála dokonalá.

Jestli máš verzi 5.8, tak upgrade na Silver stojí 49 EUR. Podle mne to za těch necelých 1400,- Kč stojí.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod supa » pon 06 črc, 2009 10:42 am

Díky za vysvětlení nevíte kde v Česku se dá sehnat ta 5.8? U Marthon model jsem jí neviděl
supa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21 led, 2008 9:39 am
Bydliště: Cheb

Příspěvekod PaMi » pon 06 črc, 2009 11:19 am

supa píše:Díky za vysvětlení nevíte kde v Česku se dá sehnat ta 5.8? U Marthon model jsem jí neviděl

Verze 5.8 se již neprodává. Navíc její podpora končí k 31.12.2009.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod supa » pon 06 črc, 2009 11:35 am

Tak že mi nic nezbývá, než si koupit silver verzi za pěkné peníze, protože ten bronz se mi zdá dost očesanej.
supa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21 led, 2008 9:39 am
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Houmr » pon 06 črc, 2009 4:10 pm

A nebo od někoho zakoupit 5.8, pokud bude přecházet na 7.
Jemu by to dalo nějaké peníze a ty by jsi ji mohl mít mnohem levnější, nebo mu zaplatit ten přechod na vyšší verzi.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod romino » pon 06 črc, 2009 7:12 pm

predpokladam ale ze potom on sam nebude moct prejst na vysiu verziu, lebo uz bola registrovana na ineho
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Příspěvekod Houmr » úte 07 črc, 2009 4:18 pm

romino píše:predpokladam ale ze potom on sam nebude moct prejst na vysiu verziu, lebo uz bola registrovana na ineho

No on si nejdříve koupí tu vyšší verzi a pak prodá tu 5.8, ale jak píšeš nový majitel už nebude moci přejít na vyšší verzi s doplatkem, ale to by asi taky záleželo na domluvě obou kolegů.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků