Train contr.7

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Train contr.7

Příspěvekod jares » stř 24 lis, 2010 2:26 pm

Houmr píše:Ano je.


Bezva, neumím si to tedy představit, jak si s tím poradí Train Controller
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » čtv 25 lis, 2010 1:48 pm

Nevím jak to myslíš, ale poradí si s tím hravě :D Bude jen záležet na tobě jak si to naprogramuješ.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod jares » pát 26 lis, 2010 5:37 pm

Chci se zeptat, dá se v TC nějak nastavit preference vlaku? Mám jednokolejku ústící do hlavní frekventované dvoukolejky a vlak z lokální trati má problém projet relativně dlouhý úsek od odbočky do stanice, protože v protisměru jezdí pořád vlaky.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Train contr.7

Příspěvekod jares » stř 08 pro, 2010 10:57 am

Ještě mám jeden dotaz: V manuálu je u dispečera uvedeno, že může být přepnut do smart modu, kdy se snaží zablokovat co nejvíc bloků před sebou, nebo může být smart mode vypnut a pak je třeba nastavit počet bloků, které má zablokovat. Kde se toto nastavuje? Nikde jsem to nenašel.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » stř 08 pro, 2010 11:25 am

Otevřeš plán a na záložce Rules je položka Reservation block and routes tu otevřít a tam je položka Look ahead, tam se to volí.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod jares » stř 08 pro, 2010 8:21 pm

Houmr píše:Otevřeš plán a na záložce Rules je položka Reservation block and routes tu otevřít a tam je položka Look ahead, tam se to volí.


Omlouvám se, možná jsem malinko natvrdlý. Otevřu plán? V edit modu? Plánem je myšlen switchboard? Já tam žádné záložky nevidím. Nedá se to popsat přes menu? Díky moc.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » čtv 09 pro, 2010 7:37 am

V okně Dispatcheru musíš vytvořit plán a v něm to teprve najdeš, není to v Menu. Doporučuji přečíst tyto stránky, je to sice pro verzi 5.8, ale plno věcí je skoro stejných.
http://lokopin.wz.cz/digital/digital_railco_1.htm#PLAN
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod jares » pát 10 pro, 2010 12:45 pm

Aha, takže to není vlastnost Dispatcheru jako celku, ale konrétní Schedule. Díky za vysvětlení
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvekod kvasha » stř 05 led, 2011 8:41 pm

jares píše:
Houmr píše:Ano vratná smyčka není problém, v ní dojde k otočení vlaku bez problémů.
K druhé otázce: Nemám s tím vlastní zkušenost, ale já bych asi použil dva plány (Schedules) jeden by vlak navedl do úvrati a druhý z úvrati. Vlak nevím jak by jsi chtěl rozdělit, to nedává smysl. Použití modulů obsazení je samozřejmě nutností aby software věděl, kde se vlak nachází a kterým směrem jede.


Ještě jsem se chtěl zeptat, zda smyčkový modul je použitelný i pro triangl.Díky.


přesně jak píše Houmr. Už se to tu také někde řešilo. Mám ověřeno. Jak z pohledu programování, tak z pohledu přehlednosti ... V podstatě totožné to je u trianglu ... momentálně budu zkoušet vzájemnou kombinaci obojího ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: Train contr.7

Příspěvekod kvasha » čtv 06 led, 2011 9:00 am

v jiné části fóra mi kolega rozdělil vlákno a když už to udělal, tak já se vnutím i sem.
momentálně připravuji na kolejiště takové ALL in ONE v podobě, obratového kříže, smyčky a skryťáku. viz. schema:

Obrázek

principem je to, abych mohl v jednom místě kombinovat klasické otočení soupravy, jejich střídání a hlavně realizovat normální jízdu vpřed, "nacouvání" do překladiště a opět normální odjezd vpřed. K tomu je zapotřebí, mít dva modly vratné smyčky. S tím si RailCo. samo o sobě určitě poradí. Co ale nastane, pokud budu realizovat průjezd přes obě smyčky (tedy vjezdem do kříže, průjezdem seřaďovací kolejí a zpět smyčkou na seřaďovací kolej soupravou, která má odporová kolečka a tedy ve chvíli vjezdu do druhého úseku s modulem vratné smyčky zůstane první úsek (s prvním modulem smyčky) stále obsazený díky délce soupravy? Jak si s tím poradí RailCo, pokud budou oba úseky spolu sousedící? Tedy nebude mezi nimi jiný, "nesmyčkový" úsek. řešil někdo něco podobného?
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: Train contr.7

Příspěvekod cernos » úte 12 dub, 2011 8:23 am

Ahoj všichni,

měl bych na vás dotázek ohledně TC. Mám postavený tlačítkový TCO z DCC kolejí a ovládám s ním SN o třech kolejích - napojení je na následujícím obrázku
Obrázek
Pro můj příklad uvažujme směr jízdy vlaku od výhybky 2 k výhybce 4 do nádraží (tedy přesně proti modrým šipkám). Na testovacím kartonovém panelu mám pro každou výhybku (4 a 3) 2 samostatná tlačítka. Tzn pokud chci jet do úseku (na obrázku spínače) 6, přehodím jedním tlačítkem výhybku 4 do "rovně". Pokud chci pak ale jet do úseku (na obrázku spínače) 5, musím přehodit výhybku 4 do "odbočky" a výhybku 3 do "rovně". Nechalo by se pro úsek 5 udělat jen jedno tlačítko, které by přehodilo obě výhybky? Moje vize: stisknu tlačítko, tím vygeneruji nějaký požadavek na příslušenství na nějaké adrese. Toto příslušenství by existovalo v TC jako nějaké virtuální příslušenství a vygenerovalo by přestavení výhybek 4 a 3 do mnou požadovaného směru? Není to úplně zcestná myšlenka? Bylo by to něco jako stavění cesty z úseku 7 do úseku 5.

A teď mě napadla ještě jedna myšlenka nebo spíš nevědomost: jak je (pokud je) řešeno stavění vlakových cest v TC? Samozřejmě i zde bych rád využíval TCO nebo nějakých tlačítek na pultu. Propojení s počítačem samozřejmě je, ale nechci k ovládání kolejiště používat ani klávesnici od PC ani myš a ani monitor. Počítač mi bude jen řešit částečnou automatizaci v SN.

V neposlední řadě: TC mám zatím jen v demo modu, takže 15min ježdění, restart programu a zase 15min ježdění. Koukal jsem že tu někteří kolegové uchodili S88 na RocRail, uměl by výše zmíněné i program RocRail?

Díky moc,
Lukáš
Naposledy upravil cernos dne čtv 14 dub, 2011 7:25 pm, celkově upraveno 1
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » stř 13 dub, 2011 5:48 pm

Ono TC s tým nemá žiadny problém. Čo je 15 m????? Snád 15 min!!!!!!! :D :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod cernos » čtv 14 dub, 2011 7:26 pm

Ano 15min, už jsem to opravil, celý večer jsem řešil projekt kde jsem řešil metry :)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Train contr.7

Příspěvekod cernos » pát 29 dub, 2011 5:43 am

Ahoj kolegové,

stále řeším jak jedním tlačítkem na ovládacím pultu přehodit 2 a více výhybek naráz. Včera jsem mluvil s Matrinem (lokopin) a ten mě navedl k použití klasického tlačítka připojeného na modul hlášení zpětné vazby (používám S88). To samozřejmě funguje jako víno - sepnu tlačítko (přes odpor), TC vyhodnotí stlačení a provede akce přestavení dvou výhybek.

Nechá se tohle nějak vyřešit pomocí tohoto výhybkového panelu (TCO)? SW používám tlačítkový. Předesílám, že jsem zkoušel na jedno tlačítko připojit dvě adresy, ale aby se přestavily dvě výhybky, musím tlačítko podržet cca 2 vteřiny, jinak se přestaví jen jedna :( Takže tudy cesta asi nevede. Moje představa: stisknu tlačítko na TCO, tím dám povel nějakému virtuálnímu přestavníku/příslušenství v TC a to vykoná právě akce přestavení jako je tomu u zpětné vazby. Nechá se tohle v TC udělat?

Díky, Lukáš
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron