Train contr.7

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » pon 25 říj, 2010 7:05 am

Ahoj Houmre. Myslel som ,že to bude vzhladom na špičkovu techniku jednoduchšie a nie metoda pokus omyl! :o :shock: Pokial nemam nejaku hodnotu v CV4 v dekodery tak sa zvuk ani raz neprehra. Som s toho dost sklamaný. Potom ale zasa nebrzdí kde ma. Aj tak dík za rady. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » pon 25 říj, 2010 9:40 am

To je ale přeci logický, když budeš mít CV4=0 tak že se nic nepřehraje, neboť lokomotiva zastaví okamžitě na místě bez zpomalení, nebo si brzdy jen tak kviknou, zvuk se v tak kratičké době prostě nepřehraje.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » pon 25 říj, 2010 11:39 am

Ja som to myslel tak ,že pri kalibracií nastavým CV3=0 CV4=0 a to už nemením. Brzdenie nastavujem len v TC. Ked po kalibracií zmením CV4 tak to nezastavuje kde má. Ak to teda robím spravne. :o :o. Loko ovladam cez TC. Alebo zkalibrovat a vratit CV 3 a CV4 naspat? :shock:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » úte 26 říj, 2010 5:50 am

No já to tak dělám a jde to. Tedy vypnu CV3,4 a pak je dám zpět na hodnoty u kterých mi zvuk brzd funguje, nebo jednodušeji při kalibraci vypnu funkcí zrychlení a zpomalení. V programu mám nastaveno Accelaration 60% a Decelaration 20%.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » úte 26 říj, 2010 7:06 am

Tak to teda dnes odskušam. Nemaš nahodou brejlovce so zvukom priamo od ROCO? Tam mi to nejde. :o :shock: Zatial Dík. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » úte 26 říj, 2010 4:59 pm

Ahoj Houmre. Tak u mna. Pokial vratim ,alebo zapnem CV3 CV4 zastavuje loko uplne inde asi o 20 cm dalej ako je ramp. CV4 musí bit minimalne 6 aby sa spustil zvuk bŕzd a to už je uplne od veci. Nechcem samozrejma aby zastavila na 10 cm ale nejde to ani na 40. CV 64 prah brzdenia ja na max t.j. 64. Ale ked kalibrujem a je CV3 CV4=0 a potom to vratim, alebo zapnem, nomože nikdy zastavit na vzdialenosti ramp ??? Alebo som už prepracovaný :?: :lol: :shock: :o Takže podla všetkeho na kratkom brzdnom! useku zvuk nedocielim. :roll: Loko je ROCO 62923 len pre info.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » stř 27 říj, 2010 4:56 am

Takhle od stolu se to těžko posuzuje. Záleží taky jak je dlouhý úsek, jakou máš maximální rychlost. Tak ji zkus zkalibrovat s nastavenými hodnotami v CV3,4 a pak uvidíš.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » stř 27 říj, 2010 3:46 pm

Takže je to na draka. Ked to zkalibrujem s CV3,4 nezastaví vo vzdialenosti stop pretože CV4 nie je 0,ale dobehne drahu podla nastavenia CV4 a prehra sa zvuk brzd. Ked je CV4=0 zastaví kde má,ale neprehra zvuk.
Takže je to asi nepoužitelné spolu. :o :o :o Usek stredný dlhý 150cm a krajné 130cm. max rýchlost 120km/h. Je to v podstate kalibračný usek . Pokial nie je CV4=min6 zvuk sa nespustí!!!!!!!! Čudujem sa ,že sa doteraz nikto s tým netrapil,alebo to nejde len mne? :roll: Presne zastavenie dosiahnem len ked je CV3,4 rovné 0,alebo max 2. Samozrejme ide aj o typ dekoderu. Ako píše Lokopin. A pri CV4=6 je brzdna draha 60cm!!!!!!!!!!!!!! :shock: :roll: Ako píše Lokopin pri ovladaní cez PC by mali bit tieto hodnoty nulové alebo nízke ,lebo sa nejako zratavaju s nastavením v PC. Lenže pri zvukových v tom asi bude problem, aspon u mna. :?:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » čtv 28 říj, 2010 4:24 am

Zkus snížit maximální rychlost na 40 km/h a uprav podle toho i CV5,6. Podle mne je i tato rychlost na kolejiště až dost. Já s tím problémy nemám, takže asi děláš něco špatně ty.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » čtv 28 říj, 2010 6:54 am

Myslíš max rýchlost v koncovom bloku 40km/h a max rychlost loko pomocou CV5 nastavit tiež na 40km/h a podla toho nastavit CV6 strednu? Aké ty vlastne používaš rýchlosti možno tam robím chybu. V blokoch a v loko? :roll:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » čtv 28 říj, 2010 11:16 am

No já jezdím extrémě pomalu v lokomotivách mám max.40 v blocích nejvíce 20, ale třeba i 15km/h. Prostě si chci jízdu užívat pěkně pamalinku jako na lokálce. Tomu moje trať taky odpovídá.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod j-novis » ned 31 říj, 2010 3:46 pm

Zdravím všechny modeláře,
mám problém s TC7 gold,nezobrazuje se mi korektně pod win7 ani v režimu kompaktability.Neřešil někdo podobný problém?Za každou radu budu bděčný.Díky Jirka
Digitál , 1:120
Uživatelský avatar
j-novis
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 22 led, 2010 10:56 am
Bydliště: Praha, Štíhlice

Re: Train contr.7

Příspěvekod BohousP » stř 17 lis, 2010 8:00 pm

j-novis píše:Zdravím všechny modeláře,
mám problém s TC7 gold,nezobrazuje se mi korektně pod win7 ani v režimu kompaktability.Neřešil někdo podobný problém?Za každou radu budu bděčný.Díky Jirka

Ja zkousim TC7 gold demo a nijake problemy ve WIN7 nemam (dtto Silver verze).
Bohous
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re:

Příspěvekod jares » stř 24 lis, 2010 8:14 am

Houmr píše:Ano vratná smyčka není problém, v ní dojde k otočení vlaku bez problémů.
K druhé otázce: Nemám s tím vlastní zkušenost, ale já bych asi použil dva plány (Schedules) jeden by vlak navedl do úvrati a druhý z úvrati. Vlak nevím jak by jsi chtěl rozdělit, to nedává smysl. Použití modulů obsazení je samozřejmě nutností aby software věděl, kde se vlak nachází a kterým směrem jede.


Ještě jsem se chtěl zeptat, zda smyčkový modul je použitelný i pro triangl.Díky.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » stř 24 lis, 2010 1:48 pm

Ano je.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků