Train contr.7

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Train 7

Příspěvekod VašekM69 » čtv 06 kvě, 2010 4:40 pm

Zdravím Vás všechny, zkoušel jsem kopírovat USB klíč k verzi 7., bohužel to nejde a není to tak jednoznačné. Najajde se mezi Vámi schpný programátor, kterému usnadním práci. Měl jsem pučený klíč na Gold a mám k dispozici čísla. Zkoušel jsem kopie všemi způsoby - nic, nic.... Myslím si že vím jak na to a potřebuji to zkonzultovat. 400 éček je hrůza.

S pozdravem

VašekM
VašekM69
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05 kvě, 2010 4:39 pm

Příspěvekod jares » pát 07 kvě, 2010 8:15 am

A k čemu potřebuješ rovnou Gold? To Silver nestačí?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pája » ned 09 kvě, 2010 11:58 am

Zdravím všechny,není mezi vámi někdo náhodou,kdo by měl na dně v šufleti navíc starší oficiální verzi 5.8 a uvažuje co s ní ? Ozvěte se,když tak koupím .
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Papa.smurf » ned 30 kvě, 2010 7:08 am

zdravím vespolek. Měl bych jednu otázku. Dříve jsem zkoušel prográmek Trainmonitor V4.5, který byl trošilinku "upravený" udělátkem od Team-Lucid. Program jsem odinstaloval a následně jsem si zakoupil prográmek TrainController™ Bronze Version 7.0. Po isntalaci, registraci a spuštění se po nějaké době program blokne s odkazem na skutečnost, že jsem kdysi v minulosti používal program s "udělátkem". Nemáte někdo nápad nebo zkušenost, jakým způsobem odstrani všechny stopy po předchozí instalaci a odinstalaci ? Mimochodem v registrech jsem hledal a co našel to máznul. Díky všem
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Příspěvekod radula63 » ned 30 kvě, 2010 7:28 am

Papa.smurf píše:...Po isntalaci, registraci a spuštění se po nějaké době program blokne s odkazem na skutečnost, že jsem kdysi v minulosti používal program s "udělátkem". Nemáte někdo nápad nebo zkušenost, jakým způsobem odstrani všechny stopy po předchozí instalaci a odinstalaci ? Mimochodem v registrech jsem hledal a co našel to máznul...

Nejsem sice tak zběhlý v PC (přesněji ti snad poradí někdo jiný na tomto fóru), ale kdysi kamarád řešil něco podobného s jiným programem. Pomohlo až formát disku a nová instalace. Já vím, je to dost drastický řešení, ale pokud nic jiného nepomůže... Tak jak píšeš ty, ani mazání registru kolikrát nepomůže. Čert ví, kam si to ten počítač všude píše :twisted:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Papa.smurf » ned 30 kvě, 2010 7:31 am

Aaaaaaaa sakra - tak tohodle jsem se bál. :cry:
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Příspěvekod Pája » ned 30 kvě, 2010 10:05 am

Kolegáček PaMi řešil něco podobného a skončil na úplné odinstalaci Windows a vše znova,viz :http://www.vlakytt.cz/software.html
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Papa.smurf » ned 30 kvě, 2010 10:17 am

Přesně tu jeho anabázi jsem četl. Rozhodl jsem se tonto problém vyřešit radikálně. Před malou chvílí jsem na aukru vydražil funkční noťas za 620,- Kč, který plně bude postačovat. A nejlepší na tom je, že dražitel bydlí 20 km od mě a tak si pro něho hned jedu. I toto je způsob řešení :D
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Příspěvekod TTJozsi » ned 30 kvě, 2010 10:42 am

Dobrá kúpa! Ja som to skoro tak isto vyriešil ale ma to višlo 2 eura!
Na ulici som stretol jedného mladíka čo zbiera šrot a ten mal na fúriku počítač. Bola to funkčná 500Mhz pentium s nainštalovaným operákom Win2000.
Bude namontovaná v koľajisku.
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Příspěvekod mlha » ned 30 kvě, 2010 11:34 am

Pro zájemce bych měl za cenu symbolickou pc s atlonem 950,už mám taky noťas :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Train contr.7

Příspěvekod RobH0 » sob 09 říj, 2010 10:43 am

Mám problém s instalací v5.8 od roku 2006 jsem ji používal na starším počítači a vše v pořádku, teď mám NB a po spuštění sw to nahlásí chybu a spadne sw ani nejsem stavu to odemknout. Jedinej snad rozdíl mezi počítači je že NB je se systémem WinXP home, zatímco PC bylo WinXP pro. Máte někdo k tomu info ?
H0 1:87
ÖBB ,Ep.IV, V a VI
http://www.bahnmag.webnode.cz
LENZ,TrainContr.v7
Uživatelský avatar
RobH0
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 pro, 2007 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

TC 7 a zvukače.

Příspěvekod Jojo » sob 23 říj, 2010 4:35 pm

Zdravím. Mám problem z TC Silver 7 a zvukovým dekoderom v okuliarniku od Roco . Dekoder od výrobcu. Pri kalibracií loko je potrebné nastavit,alebo sa odporuča CV3=0, a CV4=0. Lenže po kalibracií a spustení loko nemožem docielit spustenie zvuku brrrzd. Zastaví ,ale neprehra sa zvuk brzd. V nastavení TC akcel a dekcel som nič nedosiahol .Ked nastavím CV3 a CV4 na hodnoty od výrobcu zasa nezastavuje v nastavenej vzdialenosti. Má niekto skusenosti so zvukačmi a TC 7 Silver? :o :o :o :? To iste zvukač MX640 od ZIMO.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » ned 24 říj, 2010 6:31 am

Po kalibraci se ti změní i maximální rychlost, která je pak řízena z PC a programu RailCo (zjednodušeně popsáno). Ty musíš změnit v dekodéru hodnotu která má vliv na uplatnění zvuku brzd, teď nevím jaký byl použitý dekodér v lokomotivě od Roco, jestli Uhlenbrock tak by to bylo CV924, pokud by to byl dekodér ESU tak by to bylo CV64.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Train contr.7

Příspěvekod Jojo » ned 24 říj, 2010 10:42 am

Je tam ESU. Skušam nastavovat CV64 ,ale bez výsledku. CV3=0 a CV4=0. Zvuk som dosiahol len ked bolo nastavene CV4=12. V podstate výrobne nastavenia. Tak neviem kde je chyba,ale asi v obsluhe. :D :roll: Z manualu čím vyššia hodnota CV 64 /0-64/ tým skor sa spustí zvuk brzdenia.Určite to ale ovplivnuju aj ine faktory.Zatial som bez výsledku. :cry: :cry:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Train contr.7

Příspěvekod Houmr » pon 25 říj, 2010 5:41 am

No někdy je to trochu problém a je potřeba najít nějaké kompromisní řešení, protože i hodnoty CV3,4 na to samozřejmě mají vliv. Záleží též jakou máš max. rychlost v bloku pokud malou, tak se ti brzdy ani nemusí uplatnit. Chce to zkoušet a zkoušet.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků