Grafikon

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Grafikon

Příspěvekod oggyno » sob 07 úno, 2009 10:26 pm

Cafte,neviem kde to napísať ale chcem sa opýtať či na tvobu grafikonu existuje aj niejaký program. :roll:
oggyno
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 07 úno, 2009 10:25 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod ondras » sob 07 úno, 2009 10:35 pm

oggyno píše:Cafte,neviem kde to napísať ale chcem sa opýtať či na tvobu grafikonu existuje aj niejaký program. :roll:


Myslím že toto :
http://jub.parostroj.net/grafikon/
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Grafikon

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 07 úno, 2009 10:39 pm

ondras píše:
oggyno píše:Cafte,neviem kde to napísať ale chcem sa opýtať či na tvobu grafikonu existuje aj niejaký program. :roll:


Myslím že toto :
http://jub.parostroj.net/grafikon/


Jiank si tedy myslím, že tenhle dotaz měl být někde úúúúplně jinde.
Grafikon se totiž může hodit všem bez ohledu na měřítko :!: :!: :!: :!:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2674
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod VoVo » sob 07 úno, 2009 11:36 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:53 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 08 úno, 2009 8:48 am

VoVo píše:No vydržím hodně ale tohle tu nenechám... :lol: Ale popravdě, kam to dát? Do software? V pondělí každopádně přesouvám z TT pryč...

Software - určitě !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2674
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Grafikon

Příspěvekod diego.dan » čtv 10 lis, 2011 10:09 pm

Docela mě zaujal program Grafikon.Bohužel jsem asi tele a vůbec mi tam nejde nic zadávat nebo spíše nevím jak a kam.Existuje nějaký manuál?
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Grafikon

Příspěvekod _lt_ » úte 02 říj, 2012 10:54 am

Zdravím,

tak jsem se před několika týdny dověděl o tomto šikovném programu a rozhodl jsem se ho využít. Pro svoji jednoduchost u mě sklidil obdiv.

Rád bych radu, jak rozchodit v tomto programu oběhování vozidel a souprav? Něco někde načíst, importovat rozchodit?

Problém je v tom, že na kartě oběhy vozidel (případně oběh souprav) se nevybarví políčka (nejsou aktivní prvky) pro přenos jednotlivých vlaků do oběhu (takové ty šipky mezi oknem seznamu vlaků a prázdným určeným pro budoucí oběh).

Ještě jednodušeji (snad tomu bude rozumět), kromě výběrového okna (seznam vlaků) není nic aktivního na co se dá kliknout a poručit akci.

Pokud načtu některý z ukázkových grafikonů od Osrama či zababova, oběhy jsou aktivní a s vlaky lze manipulovat, vytvářet nové oběhy atd.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Grafikon

Příspěvekod harmi » úte 02 říj, 2012 2:33 pm

TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Re: Grafikon

Příspěvekod _lt_ » stř 03 říj, 2012 5:30 am

harmi: Díky, původně jsem žádný manuál nečetl k této aplikaci. Ale bohužel tento návod nepřinesl pro mě nic nového. V části kde se začne psát o obězích se najde akorát toto:
Grafikon sme si vytvorili, môžeme sa pohrať ešte s obehmi a turnusami, toto nechám ale na vaše ďalšie bádanie v programe.

Včera jsem po příchodě domů ještě program otevřel a zjistil jsem, že zprvu jsem vytvářel GVD ve spuštěném souboru grafikon-gui.jbr (tedy stabilní verzi). Časem jsem ho ale začal dotvářet v souboru grafikon.jbr (tedy verzi snapshot 0.12) což je soubor pro spuštění verze ve vývoji. Proto tam asi ty oběhy nejdou. Při pokusu otevřít mnou vytvořený GVD ve stabilní verzi jsem narazil. Tento soubor v ní spustit již nejde.

Zkusím se tedy asi obrátit přímo na vývojáře programu. Je škoda aby tak šikovně jednoduchej prográmek ležel doma nevyužit. Mnou využívané programy z práce jsou zbytečně složité pro pouhý modelový provoz :)
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Grafikon

Příspěvekod _lt_ » pát 16 lis, 2012 12:38 pm

Pro případné tvůrce grafikonů, Osramo uveřejili několik šikovných rad jak s programem pracovat. http://ostramo.parostroj.net/clanky/Grafikon/grafikon.html
Ač jsem na většinu věcí přišel sám, tak mi nesmírně pomohlo objasnění problému s více vozidly na vlaku (ty jsem dosud řešil zdvojováním vlaku v grafikonu a tím si zkomplikoval tvorbu výstupů SJŘ apod.).

Za dostačující podrobný návod jim patří dík, stejně tak jako za tvorbu tohoto programu, který se dá využít pro nejedno kolejiště.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Grafikon

Příspěvekod hank » úte 05 zář, 2023 7:25 am

Po dlooouhé hromadě let si dovoluji resuscitovat toto vlákno.

S potěšením jsem zjistil, že SW pro tvorbu GVD Grafikon je v aktuální verzi 4.1.0 dostupný i pro linux. Staženo, nainstalováno, balíček .deb zatím vypadá, že by mohl fungovat i v mém Mintu. Mám k tomu dotaz: Na stránkách Ostramo je tento prastarý manuál pro verzi 0.12 z roku 2015. Je použitelný i pro aktuální verzi? Existují nějaké novější návody? Pro začátek bych ho chtěl využít jenom pro tvorbu listů nákresných jízdních řádů. Existuje i nějaký jednoúčelový SW čistě pro tento účel?

Předem děkuji za rady a doporučení.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod prcek » úte 05 zář, 2023 10:00 am

hank píše:Po dlooouhé hromadě let si dovoluji resuscitovat toto vlákno.
S potěšením jsem zjistil, že SW pro tvorbu GVD Grafikon je v aktuální verzi 4.1.0 dostupný i pro linux. Staženo, nainstalováno, balíček .deb zatím vypadá, že by mohl fungovat i v mém Mintu.


Pod linuxem (Fedora, Debian) mi funguje dobre, i kdyz mam nejasne tuseni, ze jsem musel nejak carovat s verzi Java.
edit: nekdy se mi stane, ze prave vyskocivsi dialogove okno zustane prekryto oknem puvodnim a musim se k nemu prepinanim oken dostat. Ale to pravdepodobne zpusobuje moje nestandadrni konfigurace window manageru, ani jsem to nereportoval.

hank píše: Mám k tomu dotaz: Na stránkách Ostramo je tento prastarý manuál pro verzi 0.12 z roku 2015. Je použitelný i pro aktuální verzi?


Jsou tam odchylky, ale pro pochopeni principu se daji pouzit.

hank píše: Existují nějaké novější návody?


Nejakych rad se lze dobrat i tady: viewtopic.php?f=42&t=9802&p=323635&hilit=grafikon#p323635

hank píše:Pro začátek bych ho chtěl využít jenom pro tvorbu listů nákresných jízdních řádů. Existuje i nějaký jednoúčelový SW čistě pro tento účel?


Po pravde uplne nerozumim otazce. Chcete generovat prazdnou stranku s osnovou pro trat a cas? Protoze jinak potrebujete velkou cast funkcionality programu. A vlastne stejne neznam nic jineho.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Grafikon

Příspěvekod hank » úte 05 zář, 2023 12:23 pm

prcek píše:Po pravde uplne nerozumim otazce.


Já jsem to mínil tak, že z věcí, pro které SW podle těch odkazů používají moduláři, nepotřebuju vytvářet SJŘ, oběhy, řazení souprav, zátěžové tabulky apod. Mám představu, že napíšu seznam stanic a seznam vlaků s příjezdy a odjezdy a že mi to NJŘ nakreslí samo. Jestli to má tuhle funkčnost, tak mi to stačí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod hank » úte 05 zář, 2023 12:34 pm

prcek píše:Nejakych rad se lze dobrat i tady: viewtopic.php?f=42&t=9802&p=323635&hilit=grafikon#p323635


Děkuji.

No jo, stařecká demence nezadržitelně postupuje... Koukám do toho vlákna a vidím, že před 8 lety už jsem tehdejší verzi měl v ruce a od té doby jsem na to dávno zapomněl. :oops:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod sidlo » úte 05 zář, 2023 12:38 pm

hank píše:Já jsem to mínil tak, že z věcí, pro které SW podle těch odkazů používají moduláři, nepotřebuju vytvářet SJŘ, oběhy, řazení souprav, zátěžové tabulky apod. Mám představu, že napíšu seznam stanic a seznam vlaků s příjezdy a odjezdy a že mi to NJŘ nakreslí samo. Jestli to má tuhle funkčnost, tak mi to stačí.

Grafikon v JMRI https://sites.google.com/site/sidloweb/jizdni-rad.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků