Grafikon

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Grafikon

Příspěvekod hank » úte 05 zář, 2023 1:03 pm

sidlo: To vypadá dobře, děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod tomkanka » úte 05 zář, 2023 3:12 pm

Můžu ti poslat program Grafikon od Michala Novotného, který byl na stránkách http://www.vypravci.com/grafikon.html
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Grafikon

Příspěvekod prcek » úte 05 zář, 2023 3:35 pm

hank píše:Já jsem to mínil tak, že z věcí, pro které SW podle těch odkazů používají moduláři, nepotřebuju vytvářet SJŘ, oběhy, řazení souprav, zátěžové tabulky apod. Mám představu, že napíšu seznam stanic a seznam vlaků s příjezdy a odjezdy a že mi to NJŘ nakreslí samo. Jestli to má tuhle funkčnost, tak mi to stačí.


Nakreslíte si schéma sítě (ono to potom počítá podle rychlosti a vzdálenosti jízdní doby), definujete trasy (odkud kam bude grafikon zobrazen), zadáte vlaky (čísla, odjezdy, pobyty) a ono to samo...
Pro jednoduchý pokus je toho ze začátku celkem dost, ale s delší nebo složitější tratí je to moc příjemný nástroj.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Grafikon

Příspěvekod hank » úte 05 zář, 2023 4:37 pm

tomkanka: Děkuji, na to už jsem taky narazil, jenže tohle bych asi nejdřív dost musel přemlouvat, aby to chodilo pod linuxem, a výsledek by stejně byl bez záruky - v prostředí Wine/PlayOnLinux/Crossover, kde občas něco spouštím (třeba Anyrail - co bych si bez něj počal...) zdaleka nechodí všechno a pokud jde o VirtualBox, tak jsem zjistil, že bez wokenního SW se vlastně v pohodě obejdu a přestal jsem se o něj definitivně zajímat. Nejdřív radši zkusím některý z těch javových zázraků, o kterých tu byla řeč (nebo rovnou oba).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků