Rocrail uvolnění bloku

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Rocrail uvolnění bloku

Příspěvekod rradimm » sob 03 úno, 2024 8:52 pm

Nevíte někdo, jestli je v Rocrailu možnost uvolnění bloku senzorem? Konkrétně, když jede lokomotiva z jednoho bloku do druhého, tak aby se senzorem na trati uvolnil opuštěný blok dříve, než dojede do dalšího bloku, aby nebyl tento již opuštěný blok do té doby blokován a mohla do něj už vyrazit další loko. Mám menší kolejiště, tak nechci, aby loko často stály :D . Zkoušel jsem funkce přes akce, ale nepřineslo to výsledek, možná nějaký parametr?
rradimm
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03 úno, 2024 6:55 pm

Re: Rocrail uvolnění bloku

Příspěvekod ondřej001 » sob 03 úno, 2024 9:05 pm

Je to řešení:
Seznamy
Skupiny bloků
Podrobnosti
Ale bacha na detekovanou délku vlaku, čili i detekování všech vagonů - odpor. lak na dvojkolí.
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Rocrail uvolnění bloku

Příspěvekod rradimm » sob 03 úno, 2024 9:42 pm

ondřej001 píše:Je to řešení:
Seznamy
Skupiny bloků
Podrobnosti
Ale bacha na detekovanou délku vlaku, čili i detekování všech vagonů - odpor. lak na dvojkolí.


Jakou to má návaznost na senzor? Nejde mi o rezervaci skupiny bloků, ale o uvolnění bloku, ze kterého jsem vyjel senzorem na trati dříve než dojedu do dalšího.
rradimm
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03 úno, 2024 6:55 pm

Re: Rocrail uvolnění bloku

Příspěvekod ondřej001 » ned 04 úno, 2024 9:57 am

U mne je senzor úsek pod řízením detekce s88. Těch úseků mám pro blok 3. Na volné trati jsou také bloky. Jestli to chápu, je potřeba vyplnit to v kroužku.
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-02-04 105300.jpg
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků