DR5000 firmware

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

DR5000 firmware

Příspěvekod Čouda » sob 01 črc, 2023 9:14 am

Ahoj!

řeším problém s ovládacím software DR5000. Mám versi 1.6.3 a v okně logování se mi zobrazuje protokol dcc, ale v klubovně po spojení s jinou centrálou se logoval a i teplota H můstku a proud v kolejích. Po dvou hodinách bádání jsem nepřišel na to, jak donutit program, aby mi tuto zobrazoval v LOGu. Uměl by prosím někdo pomoci?
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod prcek » sob 01 črc, 2023 5:24 pm

Čouda píše:Ahoj!

řeším problém s ovládacím software DR5000. Mám versi 1.6.3 a v okně logování se mi zobrazuje protokol dcc, ale v klubovně po spojení s jinou centrálou se logoval a i teplota H můstku a proud v kolejích. Po dvou hodinách bádání jsem nepřišel na to, jak donutit program, aby mi tuto zobrazoval v LOGu. Uměl by prosím někdo pomoci?


Zkusenost nemam, jenom hadam, nezalezi to verzi firmware, tedy na tom, co o sobe centrala vykeca?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod HonzaM » ned 02 črc, 2023 7:08 am

Co myslíš tím spojením s jinou centrálou? Kolejový výstup dvou centrál nelze jednoduše spojit.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod BohousP » ned 02 črc, 2023 8:05 am

HonzaM píše:Co myslíš tím spojením s jinou centrálou? Kolejový výstup dvou centrál nelze jednoduše spojit.

Spojení kolejových výstupů skutečně nedává smysl, spíš může zadělat na problémy. Ale popis tazatele je skutečně dost nejasný.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod horak » ned 02 črc, 2023 8:56 am

Páni, myslím si, že z vašej strany došlo k nepochopeniu kontextu...
Myslím si, že tým spojením s inou centrálou nebolo myslené paralelné spájanie dvoch kolajových výstupov, ale komunikačné spojenie s iným kusom centrály DR5000 "v klubovni".

A na otázku prečo LOG je pri fw 1.6.3 nejaký a pri "klubovňovej" centrále je iný (aký má fw?), tak odpoveď je ťažká. Pokiaľ je fw iný, tak odpoveď môže byť: lebo je to vo fw napr. inak napísané - ale ani toto nemusí byť pravda.

Pokiaľ je pri oboch DR5000 fw rovnaký a používa sa to isté PC a na komunikáciu s nimi rovnaký systém pripojenia (napr USB), tak by mal byť výsledok rovnaký.
Následne by som vylučovacou metódou vyskúšal rôzne druhy pripojenia PC ku DR5000 (USB/LAN/WiFi), vyskúšal iné PC / rôzny WIN atď.
A hlavne porovnal nastavenie oboch DR5000, prípadne DR5000 resetol do výrobného nastavenia.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod belgarat » ned 02 črc, 2023 10:35 am

Jen pro predstavu ... v logu byva obvykle to, co vyvojare "zrovna napadne". Pokud pred vydanim dalsiho firmware resi nejake trable s napajenim (napeti, stabilita, zatez), proste si to prida do logu (protoze je jednoduche to pak seldovat pri testovani) a uz to tam necha.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod HonzaM » ned 02 črc, 2023 11:38 am

Autor ve svém příspěvku píše “v klubovně po spojení s jinou centrálou se logoval a i teplota H můstku a proud v kolejích.” Samotné připojení PC se softwarem pro programování DR5000 k jiné centrále DR5000 nemůže mít vliv který by tohle způsobil. Proto jsem hádal že mělo jít o spojení s jinou centrálou. Je potřeba aby autor původního dotazu upřesnil o co se mu jedná.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod Čouda » pon 03 črc, 2023 2:05 pm

Ahojda!
Abych to trochu zjednodusil. Mam dve centraly DR5000. Na jedne se v logu objevuje proud do koleji a teplota H mustku, na druhe se toto neloguje. Firmware central je ovsem jiny. Potiz je ta, ze na novejsim firmware se neukazuje teplota+proud. Tak me napadlo, ze by to mohlo jit nekde nastavit. Nejak netusim, jak Vas napadlo, ze bych spojoval vystupy dvou central.
Diky. M.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod BohousP » pon 03 črc, 2023 3:36 pm

Čouda píše: Ahojda!
Abych to trochu zjednodusil. Mam dve centraly DR5000. Na jedne se v logu objevuje proud do koleji a teplota H mustku, na druhe se toto neloguje. Firmware central je ovsem jiny. Potiz je ta, ze na novejsim firmware se neukazuje teplota+proud. Tak me napadlo, ze by to mohlo jit nekde nastavit. Nejak netusim, jak Vas napadlo, ze bych spojoval vystupy dvou central.
Diky. M.

Z původního dotazu:
Čouda píše:Ahoj!

... v klubovně po spojení s jinou centrálou se logoval a i teplota H můstku a proud v kolejích.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod HonzaM » stř 05 črc, 2023 6:46 am

Ten text původního dotazu byl poněkud zavádějící, bylo by to jasné, kdybys napsal že Ti jde o připojeni PC se sw 1.6.3 k jiné centrále se starším sw (případně uvést jaký sw má ta starší centrála). Já na své DR5000 mám sw 1.6.3 a veličiny "teplota H-můstku" a "proud" se zobrazují. Do té starší DR5000 můžeš stejný software nainstalovat také.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DR5000 firmware

Příspěvekod Čouda » stř 05 črc, 2023 9:28 pm

Nechme formulaci dotazu byt. Jen tu vzniknul spam.

Jsem rad, ze se Ti to ve verzi 1.6.3 zobrazuje. Nekolikrat jsem prolezl vsechna nastaveni v software k DR5000, ale nikde jsem nenasel volbu, co by se melo logovat. Ale nam dulezitej poznatek - software to umi. Ted musim najit chybu.
Diky ;-)
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků