prislusenstvi ovladac

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » pon 12 čer, 2023 3:31 pm

to ale asi neumi EngineDriver samotny, to vypada odnekud zkopirovane, teda to nebude pro obycejne lidi ??
Ale napad je to dobry, podivam se na to.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod Ivan » pon 12 čer, 2023 7:09 pm

Aplikace Z21 v tabletu pro menší až střední kolejiště dle mého soudu ideál.
Funguje to skvěle a v druhé ruce (či spíše děti) pak stačí MM.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » pon 12 čer, 2023 7:26 pm

Ivan píše:Aplikace Z21 v tabletu pro menší až střední kolejiště dle mého soudu ideál.
Funguje to skvěle a v druhé ruce (či spíše děti) pak stačí MM.

to neni az tak uplne pravda, zkus rozpisat, co vsechno je potrebne na provoz ?? Urcite to neni jen ten tablet.
Ani ta aplikace nemuze byt ve vduchoprazdnu a potrebuje nejake zelezo.
Co vsechno je potrebne, aby to fungovalo a jaka by byla asi cena ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod Zlámalík » pon 12 čer, 2023 8:23 pm

Zdeno, jestli jsi nám chtěl říct, že jsi king a že něco stavíš, tak jsi to mohl udělat rovnou. Nemám náladu ti tady sepisovat zkušenosti, když ty jsi dávno rozhodnutý a navíc, jak se dívám, jsi nám půlku problému zamlčel.
Zeptal ses na náš názor na ovladače příslušenství a nějaké názory se tu sešly. To, že se ti nelíbí nebo že jsi žádné slyšet nechtěl, není naše chyba. Příště si poslechni, co ti lidi říkají - a nebo se neptej.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » úte 13 čer, 2023 5:33 am

Zlámalík píše:Příště si poslechni, co ti lidi říkají - a nebo se neptej.

to hadam nemyslis vazne ?? Nebo je snad toto forum soukrome a urcene jen pro Xpressnet ?
Nebo si snad myslis, ze tvuj nazor ma vetsi vahu nez nazor druhych ?
Co si nam vlastne chtel oznamit svym prispevkem ? Co tim sledujes ?
---
Je tu pluralita nazoru a zvykni si, ze ne vsechno se ti libi.
Jinak 90% prispevku je tu o tom, ze nekdo neco stavi, vyrabi, predelava.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod Zlámalík » úte 13 čer, 2023 8:41 am

Zdeno, není to ani soukromé fórum, ani netlačím Xpressnet, ani svoje řešení nikomu nevnucuji.
Jen mi přijde divné, že se tady na něco ptáš a pak je ti každá rada nevhod - jednou je to na tabletu a ty už jsi rozmyšlený, že chceš stavět krabičku, pak je to na XpressNetu a ty to zahodíš už jen kvůli tomu, že to napsal Fulda, pak argumentuješ, že i k tabletu je potřeba něco (ano, centrála) a nakonec se ukáže, že to někdo chce ven a zadarmo a že vlastně uznáváš jen jedno řešení, do kterého jsme se my netrefili, jaký to div. Tak se nediv.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » úte 13 čer, 2023 10:34 am

Berem to jako omluvu, proste si uletel a nemas na to duvod.
Proste chcem neco nove a jinak a to ma vzdycky problemy.
---
Ber to tak, ze je to muj volny cas a moje penize, ktere investujem a nemusim teda akceptovat kazdu blbost.
Jinak ne kazda rada je vhodna, nektere jsou "hrabeci", teda jedzte kolace, ked nemate na chleba.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod Jirkátor » stř 14 čer, 2023 5:08 pm

Zlámalík píše:Podle mě je oddělené ovládání dobrý nápad. A určitě i bezdrát - hodně lidí kolejiště odněkud vytahuje nebo skládá z dílů a nemůže či nechce mít místnost zarvanou kabelema a držákama pultů a centrál a všeho...

Já ti nevím. Ze začátku jsem plánoval ovládání všemi možnými způsoby. Kolejiště samotné mi běhá na základě MGP, mašiny probouzím k životu přes DR5000. Jelikož jsou oba systémy vzájemně propojitelné, chtěl jsem v budoucnu použít i kompletní ovládání pomocí PC nebo mobilu, respektive tabletu. Nakonec jsem od toho upustil, ale pokud bych to přehodnotil, mohu k tomu kdykoliv vrátit. Proč bych to ale dělal?
Uložení mého kolejiště je trochu specifické a tak jsem musel použít i netradiční řešení a postupy. Pro stavění jízdních cest jsem si tedy udělal poměrně jednoduchý panel s pár tlačítky a pár LEDkami, který vysunu z podkolejiště. K jeho propojení se zbytkem kolejiště postačí jeden klasický plochý šestižilový kablík. Pokud by tedy někdo chtěl samostatný ovladač kolejiště, nemusí to běhat hned přes bezdrát, lze to elegantně vyřešit i jedním odpojitelným kablíkem, který se dá sehnat i jako kroucená šňůra. Před ježděním připojí bedýnku kabelem ke kolejišti, pak jí zase odpojí a jako bonus nemusí řešit, jestli si dal před tím nabít tablet.

Minimálně u MGP to tak řešit lze. Předpokládám, že by to tak mohlo fungovat i u jiných systémů, ale nevím, neznám.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » stř 14 čer, 2023 5:35 pm

Jirkátor píše:Předpokládám, že by to tak mohlo fungovat i u jiných systémů, ale nevím, neznám.

problem je v tom, ze kolik lidi, tolik chuti a co vyhovuje jednomu . . . ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod HonzaM » čtv 15 čer, 2023 7:02 am

zdeno píše:problem je v tom, ze kolik lidi, tolik chuti a co vyhovuje jednomu . . . ?

K tomu bych ještě doplnil že záleží také na rozměru kolejiště, jeho umístění a zpúsobu provozu. V většině případů považuji za nejlepší oddělení ovládání vlaků od ovládání kolejiště. Záleží ale i na představě provozu. U kolejiště určeného pro čistě automatický provoz není oddělení potřebné. Záleží na osobní preferenci, představa že bych měl v jedné ruce držet tablet a v druhé ovladač jízdy vlaku mi nepřipadá moc praktická a než muset mít na ten tablet nějaký stolek nebo polici, to už je lepší mít pevný panel s tlačítky. Jak napsal jirkátor, není problém mít pevný ovládací panel ani u kolejiště které není trvale v provozu a vytáhnu ho jen občas. Záleží i na tom, zda má být kolejiště provozováno více osobami, zejména dětmi, pak je daleko lepší mít ovládací panel pro každé nádraží. Možných podmínek je tedy spousta a nelze jednoznačně stanovit co je nejlepší.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod fulda » čtv 15 čer, 2023 8:57 am

Kdyby se smělo psát do tohoto vlákna. tak bych upozornil na Picopad.
Ale jelikož si nejsem jistej, tak jsem raději založil separátní vlákno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » čtv 15 čer, 2023 10:59 am

myslim, ze z odpovedi v tomto vlaknu se neda nic vhodneho vybrat.
Totiz vsetci 4 zakaznici maji Centrbox a jsou s nim spokojeni. Nemaji duvod prechazet na neco jine.
Cekal jsem nejaky napad na globalni urovni a ne primo konkretni komercni veci.
---
Ja mam vyhodu v tom, ze Centrbox je stavebnice a daji se tam davat ruzne periferie.
Mam napriklad periferii pro ESP01, kterou hodlam "zneuzit" na ovladac periferii.
Program v Oto-WF ma jen 12kB a teda nebude problem to tam prilepit. Atm328 ma 32kB FLASH.
Mam jen jediny problem, jak mezi sebou prepinat ovladac loko a ovladac vyhybek ??
Nemam navic ani jedno tlacitko. :shock:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod Ivan » pát 16 čer, 2023 7:58 pm

zdeno píše:
Ivan píše:Aplikace Z21 v tabletu pro menší až střední kolejiště dle mého soudu ideál.
Funguje to skvěle a v druhé ruce (či spíše děti) pak stačí MM.

to neni az tak uplne pravda, zkus rozpisat, co vsechno je potrebne na provoz ?? Urcite to neni jen ten tablet.
Ani ta aplikace nemuze byt ve vduchoprazdnu a potrebuje nejake zelezo.
Co vsechno je potrebne, aby to fungovalo a jaka by byla asi cena ??


Jak není to úplně pravda? Mám s tím pozitivní zkušenost a neměnil bych. Tak prosím hned neshazuj moje řešení. Samozřejmě je jasné, že to každému nemusí vyhovovat.

Aplikace Z21 běhá na tabletu, takže žádné další železo netřeba. Tablet se připojuje přímo k centrále DR5000. Vím, že teď napíšeš, že je to shit a nemáš ji rád, ale já jsem s ní naprosto spokojen. Další problém je, že se už nevyrábí, ale snad se nástupce yamorc už objeví (upgrade však dělat nebudu).

Takže mám ovladač příslušenství s grafickým rozhraní a nestalo mne to ani korunu navíc. Jestli jsem tedy správně pochopil tvůj první příspěvek, tak na tohle ses ptal, ne?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod zdeno » sob 17 čer, 2023 5:33 am

chtel jsem to vyzkouset, ale ta aplikace se mi neda stahnout.
Mam tablet a asi mam neco spatne, ma ma to na haku.
Muze mi nekdo dat odkaz na stahnuti mimo Google obchod ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: prislusenstvi ovladac

Příspěvekod BohousP » sob 17 čer, 2023 6:14 am

V mém případě Google play po zadání Z21 zobrazí tři možnosti a všechny jdou stáhnout. Nemáš nějakou starou verzi Androidu?
Screenshot_2023-06-17-08-09-41-595-edit_com.android.vending.jpg
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků