AT+ ESP01

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » sob 13 srp, 2022 10:21 am

Zdenek Valter píše:Tvoje ovladače s displayem nemám, byť bych si je třeba i rád pořídil ale ideálně ty co budou mít disply nahoře ;-)

mas moznost si takove kupit jinde nebo si je vyrobit sam.
Tvoje hrabeci rady su na dve veci.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 13 srp, 2022 10:54 am

zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Tvoje ovladače s displayem nemám, byť bych si je třeba i rád pořídil ale ideálně ty co budou mít disply nahoře ;-)

mas moznost si takove kupit jinde nebo si je vyrobit sam.
Tvoje hrabeci rady su na dve veci.

Hraběcí rady?
Asi Ti došli argumenty že?
Kdybys na rovinu řekl, že to dělat nechceš a nebudeš, ušetři by sis své výlevy o hraběcích radách, somarinách, inteligenci svých vnoučat, poukazování na přemýšlení ostatních.
Bohužel věcnou připomínku o ergonometrii ovladače jsi tak zadupal do země, jenom abys ukázal, že Tys tu pánem a nikdo Ti nemá do toho co kecat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » sob 13 srp, 2022 11:09 am

Zdenek Valter píše:
zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Tvoje ovladače s displayem nemám, byť bych si je třeba i rád pořídil ale ideálně ty co budou mít disply nahoře ;-)

mas moznost si takove kupit jinde nebo si je vyrobit sam.
Tvoje hrabeci rady su na dve veci.

Hraběcí rady?
Asi Ti došli argumenty že?
Kdybys na rovinu řekl, že to dělat nechceš a nebudeš, ušetři by sis své výlevy o hraběcích radách, somarinách, inteligenci svých vnoučat, poukazování na přemýšlení ostatních.
Bohužel věcnou připomínku o ergonometrii ovladače jsi tak zadupal do země, jenom abys ukázal, že Tys tu pánem a nikdo Ti nemá do toho co kecat.


myslim mojko, ze si se ukazal hlavne ty sam svoji aroganci a sebestrednosti.
Ja sem netaham tvoje kolegy a ziaky a jejich neschopnost pouzivat nove veci a nehovorim v jejich jmenu.
Opravdu si si jisty, ze vsichni s tebou souhlasi, ze si je oznacil za neschopne ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » sob 13 srp, 2022 3:30 pm

Zdenek vychází ze zkušenosti s používáním ovladačů v podmínkách klubového provozu podle GVD. Tam nepřichází v úvahu ovládání rychlosti palcem jedné ruky. Ty tento ovladač zřejmě směřuješ do jiné komunity uživatelů. Já jsem se setkal se spoustou uživatelů všech věkových skupin, v klubovém provozu i na domácím kolejišti, ale nesetkal jsem se ani jednou s někým, kdo by ovladač FRED (nebo tvůj původní OTO) ovládal tak, že by ho držel v jedné ruce a rychlost ovládal palcem. Citlivost ovládání palcem je nedostatečná, u dětí navíc je problém malou ručičkou při držení ovladače palcem vůbec na knoflík ovladače dosáhnout.
Měl by ses zamyslet nad tím, co napsal Jindra Fučík (fulda) o akumulátorech, zejména rozdílem jejich vybíjení v klidu a při provozu. Pochybuji, že do toho ovladače vměstnáš akumulátory s kapacitou postačující rozumnou dobu provozu. Mohl bys zjistit, že jsi věnoval spoustu času vývoji něčeho, co nebude reálně využitelné. Ale to je samozřejmě Tvoje věc.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod BohousP » sob 13 srp, 2022 4:02 pm

zdeno píše:Mojko, zase som sa pobavil na tvuj ucet, protoze to su bludy a somariny.
Veru, mal by si se ucit !!

Zdeno, možna si něco zaslechl od GaN zdrojích ("nabíječkách"). Vznikly zejména proto, aby Li články bylo možné nabít rychle a velkým proudem. Takže s tím minimálním proudem jsi skutečně několik desetiletí pozadu. Podívej se, kolik zdrojů dnes je označeno QC3 nebo PD3 nebo 4. Ty poslední dávají 5A při 20V. (Samozřejmě tím nikdo nebude nabíjet 320 mAh článek, ale třeba 4 Ah.)
Cením si tvou snahu, ale nebuď ješitný a rady od jiných neber jako útok na tebe.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » sob 13 srp, 2022 4:25 pm

BohousP píše:
zdeno píše:Mojko, zase som sa pobavil na tvuj ucet, protoze to su bludy a somariny.
Veru, mal by si se ucit !!

Zdeno, možna si něco zaslechl od GaN zdrojích ("nabíječkách"). Vznikly zejména proto, aby Li články bylo možné nabít rychle a velkým proudem. Takže s tím minimálním proudem jsi skutečně několik desetiletí pozadu. Podívej se, kolik zdrojů dnes je označeno QC3 nebo PD3 nebo 4. Ty poslední dávají 5A při 20V.
Cením si tvou snahu, ale nebuď ješitný a rady od jiných neber jako útok na tebe.

michas jablka a hrusky, protoze LiPol s kapacitou 320mA nelze nabijet proudem 5A.
Proste zase Fulda trefil capa, proc se potom tak doporucuje nabijet proudem 0,2C ??
Tady resime konkretni pripad a ne teoreticke hovadiny.
---
To HonzaM:
to co je za kravinu, ze ste jina komunita, ktera ma prikazem urcene ovladat ovladac obema rukama ??
Jak trestate chudaky, kteri si to dovoli ovladat jednim palcem ?? :D :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » sob 13 srp, 2022 4:41 pm

zdeno píše:To HonzaM:
to co je za kravinu, ze ste jina komunita, ktera ma prikazem urcene ovladat ovladac obema rukama ??
Jak trestate chudaky, kteri si to dovoli ovladat jednim palcem ??

Měl bys lépe číst a pochopit čtené. Nikdo u nás nikoho nenutí ovládat ovladač oběma rukama a nezakazuje ovládání palcem jedné ruky, napsal jsem jen, že jsem se s nikým takovým nesetkal a napsal jsem také důvod.
Když Tě ale názory účastníků diskuze nezajímají, přestaň plevelit diskuzi svým monologem. Na většinu Tvých příspěvků nikdo nereagoval a pokud někdo vyjádřil názor, který Ti nevyhovoval, obvinil jsi ho.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » sob 13 srp, 2022 5:00 pm

HonzaM píše:
zdeno píše:To HonzaM:
to co je za kravinu, ze ste jina komunita, ktera ma prikazem urcene ovladat ovladac obema rukama ??
Jak trestate chudaky, kteri si to dovoli ovladat jednim palcem ??

Měl bys lépe číst a pochopit čtené. Nikdo u nás nikoho nenutí ovládat ovladač oběma rukama a nezakazuje ovládání palcem jedné ruky, napsal jsem jen, že jsem se s nikým takovým nesetkal a napsal jsem také důvod.
Když Tě ale názory účastníků diskuze nezajímají, přestaň plevelit diskuzi svým monologem. Na většinu Tvých příspěvků nikdo nereagoval a pokud někdo vyjádřil názor, který Ti nevyhovoval, obvinil jsi ho.

toto je moje vlakno a ty ho plevelis svymi bludy !! Zase si uplne mimo realitu !!
Poznam spoustu lidi, kteri ovladaji ovladac jednim palcem a maximalne jim to vyhovuje, protoze se mohou divat na kolejiste.
Nejvic chyb vznika, kdyz se musi cumet na displej a nevi, co se deje na kolejisti.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod BohousP » sob 13 srp, 2022 5:33 pm

Proste zase Fulda trefil capa, proc se potom tak doporucuje nabijet proudem 0,2C ??

Zdeno, ty zde šíříš bludy. Podívej se např. na https://www.rogershobbycenter.com/lipoguide. (a desítky dalších webů).
Max. nabíjecí proud pro LiPo je 1C, tedy pro 320 mAh članek je to 320 mA. Tedy 5x víc, než jsi napsal.
Naposledy upravil BohousP dne sob 13 srp, 2022 5:57 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » sob 13 srp, 2022 5:56 pm

BohousP píše:Zdeno, ty zde šíříš bludy. Podívej se např. na https://www.rogershobbycenter.com/lipoguide. (a desítky dalších webů).
Max. nabíjecí proud pro LiPo je 1C, tedy pro 320 mAh članek je to 320 mA. Tedy 5x víc, než jsi napsal.

Maximalni !!
Ale musi se pouzivat precizni a presne nabijecky, jinak vyhoris.
Pokud to nepotrebujem, tak staci 0.2C a jsem v pohode, bez starosti a bez rizika.
---
Z me strany koncim diskuzi, displej zustane tam, kde je a LiPol se bude nabijet proudem 0.125C.
Pokud se to nekomu nelibi, je to jeho problem !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod BohousP » sob 13 srp, 2022 6:13 pm

zdeno píše:Ale musi se pouzivat precizni a presne nabijecky, jinak vyhoris!

Nepochybuji, že ta tvá to samozřejmě splňuje.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » sob 13 srp, 2022 7:34 pm

zdeno píše:
BohousP píše:Zdeno, ty zde šíříš bludy. Podívej se např. na https://www.rogershobbycenter.com/lipoguide. (a desítky dalších webů).
Max. nabíjecí proud pro LiPo je 1C, tedy pro 320 mAh članek je to 320 mA. Tedy 5x víc, než jsi napsal.

Maximalni !!
Ale musi se pouzivat precizni a presne nabijecky, jinak vyhoris.
Pokud to nepotrebujem, tak staci 0.2C a jsem v pohode, bez starosti a bez rizika.
---
Z me strany koncim diskuzi, displej zustane tam, kde je a LiPol se bude nabijet proudem 0.125C.
Pokud se to nekomu nelibi, je to jeho problem !!

Skvělá zpráva, už žádné další příspěvky v tomto vlákně. Jinak by měl zasáhnout moderátor.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Ivan » sob 13 srp, 2022 8:20 pm

Já jen poznámku, že s roco myši jezdím palcem a myslím, že docela jemně. Ano, nejsem modulář, ale to snad neva.
Proto mi i tento ovladač co se týče ergonomie přijde "v pohodě".
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP0

Příspěvekod HonzaM » sob 13 srp, 2022 8:53 pm

Ivan píše:Já jen poznámku, že s roco myši jezdím palcem a myslím, že docela jemně. Ano, nejsem modulář, ale to snad neva.
Proto mi i tento ovladač co se týče ergonomie přijde "v pohodě".

Je to samozřejmě věc názoru, pouze jsem napsal, že já neznám nikoho, kdo by palcem ovládal FRED. Tím netvrdím, že takový nikdo neexistuje nebo že je to nesprávné. Netvrdil jsem ani že by to nebylo jemné, spíš naopak, neumožňuje to rychlou změnu nastavení rychlosti, aniž bys musel přehmátnout.
Pokud jde o to že nehody nastávají následkem sledování displeje, jeho umístění na to nemá vliv.
Ovladač ESU je z hlediska ovládání jednou rukou mnohem lépe uspořádán než ten zdenův, přesto ho raději držím a jedné ruce a ovládám druhou. Ale nikomu tento názor nevnucuji.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zlámalík » sob 13 srp, 2022 8:54 pm

HonzaM píše:
zdeno píše:Z me strany koncim diskuzi, displej zustane tam, kde je a LiPol se bude nabijet proudem 0.125C.
Pokud se to nekomu nelibi, je to jeho problem !!

Skvělá zpráva, už žádné další příspěvky v tomto vlákně. Jinak by měl zasáhnout moderátor.

Škoda, já se už těšil, kdy si dáte do zubů :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků