AT+ ESP01

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 19 říj, 2022 11:10 am

chphoto píše:No a co takhle udělat ten čas nějak ještě delší, aby to vyřešilo zapomenutý ovladač a uživatele to neomezovalo.

kdyz ono to je brutalne zamerene na vydrz baterky na co nejdelsi dobu !
Spotreba v zivem stavu je zhruba 30 mA a ve SLEEP modu do 6 mA.
Teda baterka vydrzi cas, ktery je v zivem modu do 8 hodin a v SLEEP do 40 hodin.
Cim vetsi je cas ve SLEEP modu, tim dele baterka vydrzi bez nabijeni.
---
Vsak klasika, aby se vlk nazral a koza zustala cela. :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod chphoto » stř 19 říj, 2022 1:51 pm

No to je mi jasný, že pak půjde výdrž dolu. Jako ve většině věcí jsou to skoro 2 protichůdné požadavky.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » čtv 20 říj, 2022 10:42 am

dnes jsem vytahnul ovladace a zjistil jsem, ze jeden jsem ulozil zapnuty. Teda na LiPol baterke je hnusna nula.
Dal jsem to na USB nabijecku a kuk, baterka je ziva a nabiji se, teda zabudovane ochrany funguji a baterka se neznicila. :D
---
Pri testovani jsem zjistil chybu v tom, ze pri nahrani nove adresy do ovladace se nezrusi puvodni adresa a slot a dal se vysilaji refresh pakety.
Coz znamena, ze pokud funguji vsechny ctyri ovladace, tak zmena adresy zpusobi, ze puvodne pouzivany slot je trvale zivy.
Protoze jsem nechal puvodni stav s peti pozicemi, tak jedna zmena nevadi, ale druha zmena zpusobi nefunkcnost posledni navolene adresy.
Chyba opravena, jen jsem zvedavy, kolik jich jeste bude. :shock:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod chphoto » čtv 20 říj, 2022 11:19 am

Hledání chyb je nekonečný maratón. Vzpomínám si, když jsem před rokem v práci předělával starou navíječku na dráty na nové řízení (staré jaksi dořídilo) a tak jsem k tomu použil ESP32. A i když mi s tím pomáhal člověk, kterej toho o Arduinu ví asi tak 100x víc než já, tak stejně udělal chybu v programu (jedno blbý znaménko -) a když jsem to nastavoval, tak jsem furt nechápal, proč to chodí opačně. A až po skoro týdnu zkoušení a dohadování jsem zjistil, že má korekce opačně a proto to nechodí jak má. Takže hledání chyb v programech, to je běh na dlouho a v první chvíli si člověk nemusí uvědomit všechny návaznosti a souvislosti.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 26 říj, 2022 7:26 am

testujem,
teda pokud je setkani v jedne mistnosti, a muze byt opravdu velika, neni nijaky problem.
Prechod do jine mistnosti velmi oslabuje komunikaci a pres dve to uplne komunikaci znici.
A nemusi tam byt ve stenach zelezo, staci cihly nebo porobeton.
Opakovace moc nepomuzou, protoze by bylo potrebne na kazdou ctverici ovladacu pouzit extra opakovace.
---
Jake mate zkusenosti s WiFi ovladaci pres nekolik mistnosti ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 26 říj, 2022 9:18 am

zdeno píše:testujem,
teda pokud je setkani v jedne mistnosti, a muze byt opravdu velika, neni nijaky problem.
Prechod do jine mistnosti velmi oslabuje komunikaci a pres dve to uplne komunikaci znici.
A nemusi tam byt ve stenach zelezo, staci cihly nebo porobeton.
Opakovace moc nepomuzou, protoze by bylo potrebne na kazdou ctverici ovladacu pouzit extra opakovace.

Ano Zdeno sám jsi zde napsal nevýhodu Tvého řešení - použití jedno SSID pro jen čtyři ovladače.
Tohle má řešení jen jiné infrastruktuře Wireless řešení, které umí distribuovat více sítí (SSID), ale to je pro tohle řešení podle mého názoru absolutně mimo možnosti klubů či pořadatelů setkání.
zdeno píše:Jake mate zkusenosti s WiFi ovladaci pres nekolik mistnosti ??


Jsem zvědav kdo se Ti ozve - nicméně ti kdo budují WiFi sítě v průmyslu zkušenosti mají.
Zde se řeší problém distribuce WiFi v různých prostorách viz můj komentář výše.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » ned 26 úno, 2023 8:57 am

dnes jsem se podival na ovladace Wifi, konkretne na Lion baterky.
Byly odlozene pri 3.9V a dnes maji 3.8V, teda za 1/2 roku pokles o 0.1V.
To pokladám za uspech.
---
Ovladace funguji normalne, nijaky problem.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: AT+ ESP01

Příspěvekod zdeno » úte 04 dub, 2023 2:33 pm

po delsim premysleni jsem prisel na to, ze naprosto idealni by byl prenosny pripojny bod, ktery by se premistoval podle dosahu ovladace.
Pripojnemu bodu je uplne jedno, kde se na rozvod X3 pripoji. Z rozvodu X3 totiz neodebira nijaky proud.
Pripojny bod se chova naprosto stejne, ako kazdy jiny ovladac, teda nema zvysene naroky na prenasene data.
Jedina nutnost je zabezpeceni napeti 230V na pripojemi USB zdroje pro ten pripojny bod.
Rozvod 230V je nutnost po celem layoutu, ale nemusi byt volne zasuvky 230V.
---
V zasade neni vubec problem mit jeden Wifi ovladac na jeden pripojny bod.
Cena pripojneho bodu je 40 Eur + cena nabijecky, plus par kabliku za asi 10 Eur.
Cena ovladace je taky 40 Eur, takze dokopy se da vejit do 90 Eur za jeden kompletni kus.
---
Jeden takovy komplet mam volny, nema nekdo chut to zkusit ??

edit: predane
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: AT+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » stř 17 kvě, 2023 12:08 pm

Pokud správně chápu, je přípojný bod obdobou Digitrax LNWI, z ovladače přichází protokol WiThrottle, do centrály je připojen LocoNetem. V tom případě by bylo možné přípojný bod použít například také pro ovladač ESU Mobile Controle II, nebo mobily s aplikací WiThrottle (iOS) nebo Engine Driver (Android). A ovladač by fungoval i s centrálou TCS-2.
Kolik ovladačů zároveň přípojný bod zvládne?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: AT+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 17 kvě, 2023 4:43 pm

HonzaM píše:Kolik ovladačů zároveň přípojný bod zvládne?

delal jsem to pro vlastni zabavu a poteseni a ci to vlastne dokazem.
Je tolik WiFi ovladacu, ze nema cenu nosit drivi do lesa a vyrabet dalsi klony WiFi ovladacu.
Mozna za cas se k tomu vratim a zkusim naroubovat Engine Driver na muj router.
Zatim mi to žily netrha.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: AT+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » stř 17 kvě, 2023 8:44 pm

HonzaM píše:Pokud správně chápu, je přípojný bod obdobou Digitrax LNWI, z ovladače přichází protokol WiThrottle, do centrály je připojen LocoNetem. V tom případě by bylo možné přípojný bod použít například také pro ovladač ESU Mobile Controle II, nebo mobily s aplikací WiThrottle (iOS) nebo Engine Driver (Android). A ovladač by fungoval i s centrálou TCS-2.
Kolik ovladačů zároveň přípojný bod zvládne?

Nepoužíváš tedy pro komunici ovladače s centrálou žádný standardní protokol.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: AT+ ESP01

Příspěvekod zdeno » čtv 18 kvě, 2023 6:17 am

HonzaM píše:Nepoužíváš tedy pro komunici ovladače s centrálou žádný standardní protokol.

nepouzivam, ale casem se k tomu vratim.
Problem je v tom, ze mne Engine Driver ignoruje, i kdyz moje vysilani prijima.
Mam tam chybu v syntaxi prikazu a jejich postupnosti.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: David_N a 25 návštevníků