Výběr SW pro ovládání kolejiště

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod zdeno » úte 10 led, 2023 8:10 am

belgarat píše:Usmevne mozna - zato vsak je to "velice zadane" tema.

Treba si uvedomit, ze JMRI je volnocasova aktivita a nikdo na tom financne neprofituje.
Proto pozadovat od JMRI upravy podle pozadavku nespokojenych je ponekud mimo misu.
Jinak napisane, pouzivat JMRI je mozne jen na vlastni nebezpeci, ale zase si tam muzete udelat cokoliv.
---
Pokud je nekdo nespokojen, nech si vytvori vlastni program a nenadava a neohovara nadsence, kteri to delaji zadarmo.
A pozadovat profesionalitu u nadsencu je opravdu zvlastni pozadavek. Nelibi se ti, nepouzivej !!
---
Aj ja mam negativni zkusenost s tim, ze se nedari nainstalovat "evidence" z submenu evidence, ale nikomu to nevycitam.
Proste to berem tak, ze opravou jedne chyby se vnesou chyby dve !! Murphyho zakony.


EDIT, jinak napisane, kdyby si za to musel platit, tak je rychle posles do Prcic
Navic, porovnavat komercni programy se softfree je ponekud neseriozne.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod prcek » úte 10 led, 2023 10:56 am

zdeno píše:Treba si uvedomit, ze JMRI je volnocasova aktivita a nikdo na tom financne neprofituje.
Proto pozadovat od JMRI upravy podle pozadavku nespokojenych je ponekud mimo misu.

To neni uplne pravda. Musim se zastat belgarata, ktery nabizel, ze (cast) oprav udela, ale byl odmitnut. Je to open source (OSS), mate zdrojaky, muzete si udelat zmeny, muzete zmeny zaslat do puvodniho projektu, muzete cely projekt zkopirovat a pokracovat ve vyvoji vlastnimi silami vlastnim smerem, ale nikdo vam nezaruci, ze vase zmeny puvodni autori zacleni.

zdeno píše:Jinak napisane, pouzivat JMRI je mozne jen na vlastni nebezpeci, ale zase si tam muzete udelat cokoliv.

+- souhlas
---
zdeno píše:Pokud je nekdo nespokojen, nech si vytvori vlastni program a nenadava a neohovara nadsence, kteri to delaji zadarmo.
A pozadovat profesionalitu u nadsencu je opravdu zvlastni pozadavek. Nelibi se ti, nepouzivej !!

Nikdo nikoho nepomlouva, belgarat upozornuje na nedostatky na ktere narazil a na nevstricnost autoru. To muze mit na vyber sw dost vliv. Casto projekty, kde se vyvojari utrhnou od reality uzivatelu konci na smetisti dejin, nekdy to trva desetileti a nekdy se jim povede vstat z popela. Ale jako uzivatel takovou zombie nechcete.
---
zdeno píše:EDIT, jinak napisane, kdyby si za to musel platit, tak je rychle posles do Prcic

To muze i bez placeni
zdeno píše:Navic, porovnavat komercni programy se softfree je ponekud neseriozne.

Proc? Porovnavat software (funkcnost, stabilitu, uzivatelsky komfort...), ale i jine veci je naprosto vporadku bez ohledu kolik penez, nebo nadseni za danym je.
OSS neni zadarmo, ale neni za penize. Nikdo vam ho nechce prodat, ale taky o vas nepecuje (protoze od vas nic nechce), takze dokumentace je casto tristni, graficky design predpotopni a vyvojari nevrli. Ale pokud si ja jako uzivatel chci vybrat, je naprosto v poradku produkty porovnat a udelat rozhodnuti - mam cas/umim anglicky/vyznam se trochu v programovani/nechci platit - volim A, nechci se s tim mazat, chci peci a podporu, platim B
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod zdeno » úte 10 led, 2023 11:24 am

prcek píše:To neni uplne pravda. Musim se zastat belgarata, ktery nabizel, ze (cast) oprav udela, ale byl odmitnut.

A proc by ho meli respektovat ?
Pokud jim napisal, ze podobne programy by napisal lepe v 15 letech, tak je asi moc neoslovil.
Jinak Fulda nebo Sidlo s JMRI nemaji problem se zapracovanim, takze to bude asi opravdu o pristupe a toleranci.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod prcek » úte 10 led, 2023 11:28 am

zdeno píše:
prcek píše:To neni uplne pravda. Musim se zastat belgarata, ktery nabizel, ze (cast) oprav udela, ale byl odmitnut.

A proc by ho meli respektovat ?
Pokud jim napisal, ze podobne programy by napisal lepe v 15 letech, tak je asi moc neoslovil.
Jinak Fulda nebo Sidlo s JMRI nemaji problem se zapracovanim, takze to bude asi opravdu o pristupe a toleranci.


V OSS to casto funguje tak, ze je fuk, kdo kod (nebo navrh na zmenu) poslal, hodnoti se kvalita kodu, pripadne nejaka koncepcnost dane zmeny. A nekdy velmi nevybirave.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod belgarat » úte 10 led, 2023 1:16 pm

Sidlo pouziva LocoNet ;) ktery mozna pisou trochu chytrejsi lidi nez XPressNet podporu ... tehdy jsem JMRIckarum poslal unit testy ktere demonstrovaly chybu co se mi dela na kolejisti s NanoX, jednoznacne chyba JMRI (a samozrejme toho, ze chovani NanoX != DR500 != Lenz, pricemz je zadouci kod napsat tak, aby fungoval na VSECH). Na rozdil od Zdena aspon vedi co to je "unit test" a jak se pouzivaji, ale stejne mi to bylo prd platne :) Kdyz padaji testy, tim hur pro testy !
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod zdeno » úte 10 led, 2023 2:09 pm

belgarat píše:Sidlo pouziva LocoNet ;) ktery mozna pisou trochu chytrejsi lidi nez XPressNet podporu ... tehdy jsem JMRIckarum poslal unit testy ktere demonstrovaly chybu co se mi dela na kolejisti s NanoX, jednoznacne chyba JMRI (a samozrejme toho, ze chovani NanoX != DR500 != Lenz, pricemz je zadouci kod napsat tak, aby fungoval na VSECH). Na rozdil od Zdena aspon vedi co to je "unit test" a jak se pouzivaji, ale stejne mi to bylo prd platne :) Kdyz padaji testy, tim hur pro testy !

Sam si nadavas, tak si to vychutnej !
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Výběr SW pro ovládání kolejiště

Příspěvekod sidlo » pon 22 dub, 2024 5:19 am

belgarat píše:... to je jinak receno: "v JMRI to nedodelali, nebo v tom nadelali chyby" :) Vsimni si "... nema podporu pro". Takze je, ale nedodelana do dusledku. Nebo "Pouzit Panel editor ... primitivni v moznostech". Opet 2 nastroje, koncepcne by mely byt ekvivalentni, ale ani jeden neni podmnozinou druheho - opet: nedotazena integrace funkci v ramci jednoho (!) produktu.

Neni zapotrebi byt tak hyperkorektni a obchodnicky jako je HonzaM s DR5k, proste je to Dodelej si Sam :) Uprimne tyhle 'radoby kulantni' formulace jsou opravdu hloupe. Jednodussi je rict "je tam proste chyba".

Zcela náhodou jsem zjistil, že můj příspěvek ve vláknu o Rocrail kde jsem poukazoval na chabou úroveň uživatelského rozhraní tohoto sw, který jsem napsal asi před měsícem, byl smazán.

V souvislosti s tím mě napadá otázka, zdali má smysl se vyjadřovat k vlastnostem jednotlivých sw, když podle pro mě neznámého klíče se některé příspěvky mažou. Zřejmě je zde povoleno něco kritizovat a o něčem jiném hyperkorektně mlčet.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků