Roco multimaus

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Roco multimaus

Příspěvekod Sandy » sob 07 lis, 2020 9:32 pm

[quote="novymodelar"]Išiel som podla navodu... Lokomotiva cukla, prepisal som na adresu 4. Stlacil som shift a menu aby som sa dostal do normalneho rezimu a lokomotiva sa nechce pohnut.... SToji na mieste na dipleji je napisane meno ale nic nereaguje...
Nejaka rada?

Mimochodom mam z21 start centralu + multimouse


Update: Podarilo sa mi prepnut na adresu 4... Ak som lokomotivu zmenil na adresu 4 a v lokmaus som sa dostal do standardneho rezimu, nevedel som ze je lokmaus nastaveny na hodnotu 3... Ale zmenil som to na 4 a uz ide :)[/quote

Když programuješ novou loko, tak jeď přes krok "NOVÁ".
Zadáš její jméno (k dispozici je pět znaků), přiřadíš adresu a kdykoliv příště na ni najedeš, tak ji budeš ovládat.
Základní adresu 3 si nech pro nově zakoupené lokomotivy, které mají adresu (CV1) 3.
(Omlouvám se mírně pokročilejším za zjednodušení...)
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Roco multimaus

Příspěvekod Ivan » sob 07 lis, 2020 9:37 pm

Sandy píše:
Ivan píše:Ještě doplním stránky M. Pinty, jsou tam i sekce pro úplné začátečníky, vřele doporučuji , jistě bude vše jasnější :wink:.
Ještě pozor na jednu věc, kdybys opět chtěl preprogramovat stejnou lokomotivu, tak se nelekej když ti při programování CV1 vyskočí jako výchozí hodnota opět 3. Neznamená to, že loko má adresu 3,ale že multimouse (která je používaná jako centrála) neumí číst nastavené hodnoty v dekoderech.

lokopin.wz.cz


Se z21 se objeví skutečná hodnota. MM je v této sestavě jen ovladač.
A jestli má kolega již z21 start s MM, tak doporučuji tohle:
https://www.ben-zerba.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/kolejivo/10814
Nejenže získá pár vychytávek, ale chytrý mobil slouží jako druhý ovladač, který se hodí od dvou loko výše.
A určitě i s WiFi routerem (a, samozřejmě, aplikací Z21 ROCO). Tři stovky za router nestojí za komplikace s konfigurací vlastního a navíc je sestava "mobilní"

A Ivane, nenech se znejistět od našeptávačů, že je to nevýhodné.Tuto sestavu pošleš "do světa" kdykoliv.


Pardon, nevšiml jsem si poznámky tazatele že má z21, ta CV samo čte.
K poslednímu oslovení "Ivane" mělo být asi "novymodelari" :wink:, já to toto nepotřebuji :D
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Roco multimaus

Příspěvekod Sandy » sob 07 lis, 2020 9:42 pm

To Ivan:
Omluva, skvrny na Slunci..... :roll:
Opravovat to nebudu, pak je z toho guláš. Pokud ti to nevadí.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Roco multimaus

Příspěvekod novymodelar » ned 08 lis, 2020 11:21 am

Dakujem za info :) samozrejme zvazim aj ruter s appkou a kodom...

Pekne ze ste mi odporucili stranku - mpinta pozrem

Idem skusit aktualizovat z21 start a mm.

Update:
Nic sa mi nepodarilo aktualizovat... Ak z21 start napojim do zasuvky a pripojim k ntb tak po stlaceni tlacidla connect mi vypise chybu. Postupoval som podla navodu kedy som do prikazoveho riadku napisal ping 192.168.0.111 a nasledne mi vypisalo 4x request timed out...
Vsetky veci co som mal skontrolovat som skontroloval ako napriklad, ci je zapojena z21 do elektriky, ci je dobre zapojeny kabel, brana firewall bola povolena.

Toto iste som skusil aj na PC avsak namiesto request timed out mi vypisalo: ,, PING: transmit failed. General failure.''
Nejaka rada?
novymodelar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 09 lis, 2019 3:09 pm

Re: Roco multimaus

Příspěvekod prcek » ned 08 lis, 2020 4:58 pm

novymodelar píše:Dakujem za info :) samozrejme zvazim aj ruter s appkou a kodom...

Idem skusit aktualizovat z21 start a mm.

Update:
Nic sa mi nepodarilo aktualizovat... Ak z21 start napojim do zasuvky a pripojim k ntb tak po stlaceni tlacidla connect mi vypise chybu. Postupoval som podla navodu kedy som do prikazoveho riadku napisal ping 192.168.0.111 a nasledne mi vypisalo 4x request timed out...
Vsetky veci co som mal skontrolovat som skontroloval ako napriklad, ci je zapojena z21 do elektriky, ci je dobre zapojeny kabel, brana firewall bola povolena.

Toto iste som skusil aj na PC avsak namiesto request timed out mi vypisalo: ,, PING: transmit failed. General failure.''
Nejaka rada?


Hadam, ze o pocitacovych sitich sitich nevis vubec nic.

* kazde zarizeni ma IP adresu, pomoci ktere komunikuje s ostatnimi, komunikuji tak, ze si posilaji "pakety" - neco jako dopis, ma to adresu prijemce, odesilatele a nejaky obsah
* IP adresa ma prirazenou "masku" (v tomto pripade 255.255.255.0), ktera urcuje, ktera zarizeni vidi primo na "svem" drate
* kazde zarizeni ma take routovaci tabulku, ve ktere ma ulozene komu ma poslat pakety pro ty, ktere na svem drate nema.

Z vyse uvedeneho plyne, ze pokud propojis z21 a ntb kabelem, je treba aby meli adresy a masky nastavene tak, aby "se videli"
a) request timeout znamena, ze paket poslal (nekam) a nevratila se odpoved
b) transmit failed znamena, ze se paket nepovedlo poslat - bud se nevi kam, nebo na lokalnim drate nic neodpovida

1) posli/popis jak, to mas fyzicky zapojene
2) posli, jak mas nastaveny IP protokol na ntb/pc podle toho, co propojis s centralou (treba vystup z prikazu ipconfig /all a route print)

edit: predchozi prikazy plati pro windows, predpokladam, ze mas je. Pokud Linux tak a) asi nepojede ta appka pro z21, b) prikazy jsou "ip ad ls" a "ip ro ls"

edit2: ta rada je
- pro zacatek to spojit natvrdo kabelem
- na ntb nastavit IP adresu ze stejne site, jako ma z21 treba 192.168.0.110 maska 255.255.255.0
- zkusit ping 192.168.0.111 - pokud pojede pokracovat, pokud ne, zkontrolovat, jestli sviti spravne LED na sitovych konektorech - nove NTB jsou bez problemu, (hodne) stare mely sitove karty, ktere by v tomto pripade potrebovaly "krizeny" kabel, overit, ze windows vidi sitovy port "UP", firewally a podobne veci vypnout
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Roco multimaus

Příspěvekod dudlifuk » ned 08 lis, 2020 5:08 pm

najcastejsim problemom kedy pc "nevidi" centralu su rozne nastavene subnety oboch zariadeni resp. ine rozsahy IP adries. v praxi to vypada nasledovne : pc ma IP adresu napr. 192.168.1.10 a centrala 192.168.0.111 v tomto pripade sa zariadenia nevidia. najjednoduchsie je zmenit IP adresu centraly na rozsah pouzity v domacej sieti, v tomto pripade na 192.168.1.111
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Roco multimaus

Příspěvekod prcek » ned 08 lis, 2020 5:30 pm

dudlifuk píše:najcastejsim problemom kedy pc "nevidi" centralu su rozne nastavene subnety oboch zariadeni resp. ine rozsahy IP adries. v praxi to vypada nasledovne : pc ma IP adresu napr. 192.168.1.10 a centrala 192.168.0.111 v tomto pripade sa zariadenia nevidia. najjednoduchsie je zmenit IP adresu centraly na rozsah pouzity v domacej sieti, v tomto pripade na 192.168.1.111


Jenze, aby to mohl udelat musi se napred pripojit. A to se moc nedari ...
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Roco multimaus

Příspěvekod novymodelar » ned 08 lis, 2020 7:24 pm

Samozrejme cez internet protocol (TCP/IPv4) som nastavil IP adresu na :192.168.0.111 a masku podsiete na 255.255.255.0

Ano v ntb aj v PC mam windows 10. LAN svieti na z21start aj zelena dioda a aj oranzova

Udaje z prikazoveho riadku pocas toho ako som kopiroval prikazovy riadok z21start bola zapnuta a pripojena k pc:

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 4:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #3
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 14:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Hosted Network Virtual Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : (Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : (Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.111(Duplicate)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . :
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . :
DNS Servers . . . . . . . . . . . :

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
novymodelar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 09 lis, 2019 3:09 pm

Re: Roco multimaus

Příspěvekod prcek » ned 08 lis, 2020 8:06 pm

novymodelar píše:Samozrejme cez internet protocol (TCP/IPv4) som nastavil IP adresu na :192.168.0.111 a masku podsiete na 255.255.255.0


Chyba! (vysvetlim nize)

novymodelar píše:Ano v ntb aj v PC mam windows 10. LAN svieti na z21start aj zelena dioda a aj oranzova

Super
novymodelar píše:Udaje z prikazoveho riadku pocas toho ako som kopiroval prikazovy riadok z21start bola zapnuta a pripojena k pc:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : (Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : (Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0

.....
novymodelar píše: IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.111(Duplicate)

Tohle je spatne. Zarizeni musi mit kazde jinou adresu, jinak se nevi, komu z tech dvou (nebo vic) jsou ty pakety urceny.
Takze protoze 192.168.0.111 je adresa z21, na NTB je treba nastavit jinou, ale z te same site - proto jsem doporucoval v minulem postu 192.168.0.110
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Roco multimaus

Příspěvekod novymodelar » pon 09 lis, 2020 4:18 pm

Ja som si myslel ze ta ip adresa ked koncila s cislicou 110 je misslick...

Vsetko funguje... z21 start je aktualizovana a tiez aj multimaus + v multimaus mam cestinu

dakujem za pomoc :) sa cudujem ze tu zmenu ip adresy nema roco v navode...
novymodelar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 09 lis, 2019 3:09 pm

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků