RocRail vs. JMRI

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod Dandy » pát 04 zář, 2020 8:30 pm

Co je zajimavé, tak, že když kliknu na vyhybku, po otevření panelu. Tak na první klik se zobrazí její pozice. Tzn, že polohu výhybky zná jen jí nezobrazuje. Napadá vás k tomuto něco?
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 zář, 2020 6:44 am

HonzaM píše:Ad sidlo: pokud bys měl chuť to zkoušet, mohu poskytnout Digitrax DS64, zbyly mi a neplánuji je už používat (jde o následující model po DS54). Panelový dekodér MGP po zapnutí zjišťuje stav výhybek připojených k servodekodérům a výhybkovým dekodérům a může ji předat TrainControlleru (to mám vyzkoušeno), s JMRI jsem to nezkoušel.

Honzo díky za nabídku. Aktuálně mám rozvrtáno několik projektů a na další rozvrtaný projekt není místo.

Dandy píše:Ještě jedna věc, pokud mi usne notebook, tak už se znovu k JRMI nepřipojím a musím vše pozavírat a znovu otevřít. Existuje na to nějaky trik?

Nikdy jsem to neřešil. Obávám se, že trik neexistuje.

Dandy píše:Co je zajimavé, tak, že když kliknu na vyhybku, po otevření panelu. Tak na první klik se zobrazí její pozice. Tzn, že polohu výhybky zná jen jí nezobrazuje. Napadá vás k tomuto něco?

Spíše si kladu otázku, zdali je bezpodmínečně nutné znát po startu systému polohu výhybek. Stav neznámý podle mě ničemu nevadí. Až když stavím vlakovou cestu tak vydávám první příkaz pro postavení výhybky a je jedno v jakém stavu výhybka aktuálně je.

Dandy píše:Uvažuji změnit na dekoderu propojeni z rele na zpětnou vazbu. Štve mě, že zpštnou vazbu mám a nejde mi to. Script je fajn, ale při startu musí přepnout výhybky. Navíc pokud se výhybka prehodi jinak nez dekoderem, tak stejne zpetna vazba z relatka nebude fungovat. Takže spiš uvažuji, že se vrátím k mikrospínači na servu.

Jestli jsem to pochopil správně, tak používáš dekodéry MGP. Jsou to skvělé dekodéry. Není nutné/vhodné často měnit koncepci řešení řízení kolejiště. Nakoukl jsem do manuálu a dekodéry MGP se dají snadno přeprogramovat tak, aby výhybky měly zpětný ohlas ONESENSOR. Místo tlačítek se k dekodéru připojí mikrospínač od serva/přestavníku. Tlačítka se přeprogramují na zpětný ohlas. Pro programování dekodéru se použije JMRI Programátor jednotlivých CV v nastavení viz obrázek. Je potřeba mít verzi JMRI 4.20. Do aderesy uzlu se zadá LNSV adresa dekodéru. Do CV se zadává SV podle manuálu.

LNSV2.png
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 zář, 2020 11:32 am

Honza doporučuje použít příkaz Stationary Interrogate Command
Popis příkazu je tady https://www.digitrax.com/static/apps/cms/media/documents/loconet/loconetpersonaledition.pdf
Příklad použití je tady https://www.jmri.org/jython/LnSendTool.py
Ten vzorový program zedituj na čísla tvých výhybek a vyzkoušej Interrogate. Když to bude fungovat, tak napsat nový krátký skript na přečtení stavu dekodérů výhybek. Je to nejčistší řešení.
Já to vyzkoušet nemůžu, nemám potřebný hardware.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 zář, 2020 4:28 pm

Vyzkoušej ještě tento skript https://www.jmri.org/jython/LocoNetSensorInit.py. Ten by měl dělat přesně to co potřebuješ.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod JenikPluto » sob 05 zář, 2020 6:14 pm

sidlo píše:Vyzkoušej ještě tento skript https://www.jmri.org/jython/LocoNetSensorInit.py. Ten by měl dělat přesně to co potřebuješ.


Myslim, ze tohle umi DR5000 sama od sebe. Spis bych se modlil, aby MGP dekodery umely na interrogate pakety odpovedet. Zkusil bych nasledujici:

1) Zapnout JMRI a otevrit tabulku s vyhybkami (mela by byt prazdna).

2) Zapnout si Loconet monitor

3) Poslat OPC_GPON (Power ON).

Pokud se tabulka s vyhybkami naplni, tak centrala ma zapnute interrogation on power on a MGP na to umi odpovedet (to by se pak ale na panelu vyhybku zobrazily spravne).

Pokud se tabulka nenaplni, tak kouknout do monitoru. Pokud jsou tam jen vypisy interrogation paketu (neco takoveho, nemam to ted zapnute, abych poslal vlastni vypis), ale zadna odpoved, tak to MGP neumi.

DR5000 by mela interrogation umet, nemam ji po ruce k vyzkouseni.

S mymi dekodery to funguje, zapnu JMRI, otevru panel, zapnu centralu (resp. ovladaci panel) a nacte se stav vymen ohlaseny dekodery.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod Dandy » úte 08 zář, 2020 6:19 pm

Diky všem za podnětné informace. Vše vyzkouším a snad to i pomůže dalším uživatelům :)
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: RocRail vs. JMRI

Příspěvekod Dandy » čtv 10 zář, 2020 6:01 pm

Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků