Anyrail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Anyrail

Příspěvekod hank » pon 17 čer, 2019 12:40 pm

Jsou tu nějací linuxáci?

Prozatím to fungovalo tak, že Anyrail fungoval sice ne přímo pod Linuxem, ale pod Wine, což je aplikace přednostně určená ke spouštění windowsovských her. Poslední verze Anyrail, která jde - i když s nějakými zanedbatelnými chybami - spustit, je Anyrail 6.17. No, jenže mezitím má Anyrail verzi 6.24 (která už umí i česky!) s různými novými vychytávkami, a to už je problém. V mém Linuxu (Mint 18.3) nejde Anyrail 6.24 spustit ani pod Wine (zdá se, že Wine nestíhají aktualizovat pro novější verze programů, které se pod ním kdysi mohly spouštět...), ale teď už ani ve VirtualBoxu (jako hosta mám Win7 a zdá se, že vývojáři AnyRail už kašlou i na podporu starších wokenních verzí - hlásí mi to nějakou chybějící Win-knihovnu .dll...).

Máte někdo nějaké nápady, jak udržet Anyrail v chodu i pod Linuxem? Třeba jinou linuxovskou distribuci?

Edit: No, ano... ještě je tady CrossOver... Komerční SW, za jednu verzi bez supportu dám USD 30, za kompletní roční podporu USD 40, za neomezenou celoživotní podporu včetně automatických aktualizací USD 500. Lidi od Anyrail ho sice jmenovitě doporučují, ale garanci fungování nedávají. Děkuji, nechci. :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Anyrail

Příspěvekod sidlo » pon 17 čer, 2019 3:25 pm

Používám XtrackCAD https://sites.google.com/site/sidloweb/xtrackcad/instalace-xtrackcad. Nevím jak moc tě tato odpověď uspokojí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Anyrail

Příspěvekod hank » pon 17 čer, 2019 3:49 pm

sidlo píše:Používám XtrackCAD https://sites.google.com/site/sidloweb/xtrackcad/instalace-xtrackcad. Nevím jak moc tě tato odpověď uspokojí.


Ano, děkuji, o něm vím. Na CAD jsem dost natvrdlej a už se mi ho moc nechce učit.

Nějaké další návrhy?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Anyrail

Příspěvekod MiG » pon 17 čer, 2019 5:26 pm

A Anyrail není CAD, když to nemá ve jméně?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Anyrail

Příspěvekod hank » pon 17 čer, 2019 7:30 pm

MiG píše:A Anyrail není CAD, když to nemá ve jméně?


Rozhodně je přívětivější k BFU mého druhu. Já jsem ten XtrkCAD taky měl v ruce a neskamarádil jsem se s ním, protože má (nebo ta verze, kterou jsem viděl, měla) UI a ovládání velice podobné pracovním nástrojům konstruktérů ve strojírenských fabrikách, což mi vždycky způsobí lehkou paniku a blok při učení... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Anyrail

Příspěvekod train » pon 17 čer, 2019 9:09 pm

Možná to chce zkusit nověší verzi Wine přímo z WineHQ místo verze obsažené Mint Linuxu.
Návod pro instalaci je dostupný na https://wiki.winehq.org/Ubuntu .
Mě funguje AnyRail 6.24.1 v Wine 4.0 bezproblémů.
HO - DCC - BLS IV-V
train
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 27 lis, 2007 10:31 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Anyrail

Příspěvekod hank » pon 17 čer, 2019 10:17 pm

train: Děkuji, to mě taky mohlo napadnout samotného... :oops:

Zatím se zdá, že to funguje.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků