Sw pro ovládání kolejiště

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HonzaM » úte 31 srp, 2021 2:16 pm

sidlo píše:
HonzaM píše:Psal jsi že tě na hJOP zaujalo že je zadarmo, nevím jak dnes, ale v době kdy jsem se rozhodoval pro ovládací software ModelJOP stál deset tisíc a navíc fungoval jen s komponentami Lenz.

HonzaM zdá se mi, že pleteš dva různé SW. Ale mě se to stává taky.

Bohužel máme více RAILů, TRAINů, ROADů nebo JOPů. A aby to nebylo jednoduché, tak do toho ještě mícháme Silver, Lite nebo Professional. Pro běžného uživatele je v tom zmatek a často se jednotlivé produkty pletou mezi sebou.

Z tohoto pohledu má JMRI marketingovou výhodu, protože používá snadno zapamatovatelný a současně nenapodobitelný název.

Nevím co máš na mysli tím pletením sw, u Marathon Model na úvodní stránce uvádějí ModelJOP, ale když na to klikneš, objeví se stránka na níž je už jen modelJOP, název pod kterým jsem to znal a byl mi nabízen v plné verzi za deset tisíc. Je to ale pořád pokud vím tentýž sw.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod sidlo » úte 31 srp, 2021 2:42 pm

HonzaM píše:Nevím co máš na mysli tím pletením sw

http://www.modeljop.cz/
https://hjop.kmz-brno.cz/
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod JaroHo » úte 31 srp, 2021 2:59 pm

HonzoM:
ModelJop je za peníze
Hjop je gratis :mrgreen:
Hjop je otevřený softwarový balík umožňující řídit modelové kolejiště dle ZTP-JOP.
Zdraví Honza :wink:
Naposledy upravil JaroHo dne úte 31 srp, 2021 3:36 pm, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HonzaM » úte 31 srp, 2021 3:14 pm

elvis.jarous píše:HonzoM:
ModelJop je za peníze
Hjop je gratis :mrgreen:
hJOP je otevřený softwarový balík umožňující řídit modelové kolejiště dle ZTP-JOP.
Zdraví Honza :wink:

Aha, tak to se omlouvám, sidlo má pravdu, je matoucí když pro sw autor používá název modelJOP a pak na něj prodejce na své stránce odkazuje pod označením ModelJOP, a pak jsou tady odlišné produkty Hjop a hJOP.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod JaroHo » úte 31 srp, 2021 3:38 pm

napsal jsem to asi blbě:
Modeljop je jen jeden a Hjop taky. Na gramatice valká malá písmena jsem si zrovna nedal záležet. Sidlo tam má odkazy.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HWSlot » úte 31 srp, 2021 4:02 pm

Nějak přestávám rozumět tomuhle vláknu.
Stal jsem se minulý týden vlastníkem centrály DR5000 a iTrain už nějakou dobu používám. A po instalaci sofware dr5000 mi nabídne jednak češtinu v menu a druhak návod v češtině, včetně toho jak připojit RR,iTrain i TC. Takže samotný připojení DR5000 k iTrain mi zabralo tak cca 2 minuty.
HonzaM - to už je ten tvůj překlad?
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod ondřej001 » stř 03 lis, 2021 6:53 am

Zdravím,
předem bych chtěl říct, že nechci vyvolávat vražedné diskuze kdo ho má delší :roll:
Pomalu se prokousávám nějakými ovládacími softwéry a z úžil jsem to na TrainController a RocRail.
Nemám žádné zkušenosti s těmito sw.
Centrálu mám DR5000.
Jde mě hlavně o uživatelský prostředí, aby i naprostý tydít něco naprogramoval. Rozdíl v nastavování odkud - kam, atd.
Ideální by byla možnost návodu základu např. you tube - zatím jsem našel dva postupy na RocRail.
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HWSlot » stř 03 lis, 2021 7:59 am

Ondřeji, podle mne vybíráš mezi hodně složitým sw a ještě složitějším :-
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod ondřej001 » stř 03 lis, 2021 8:26 am

Tak to je krásná odpověď, ale i přesto dík
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HWSlot » stř 03 lis, 2021 8:50 am

Zkoušel jsem oba (RR i TC ) a nakonec zvolil iTrain pro jeho intuitivní ovládání, jednoduchost nastavení a přitom vysoká funkčnost pro domácí kolejiště. Pro mne má vše co potřebuji a ještě mnoho funkcí , které ani nevyužiji.
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod ondřej001 » stř 03 lis, 2021 9:01 am

No jo, zkoušet se dá ledacos, ale na webu je jenom jeden seriál o užívání. Nejvíce by mě zajímal rozdíl mezi těmi sw s ohledem na zapojení zpětných hlášení či různých senzoru - konkrétně přerušení kolejí. Zda je něco virtuální - senzor a nastavení brzdy, nebo se musí udělat více přerušených úseků.
A cena standart cca 5000,-
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod chphoto » stř 03 lis, 2021 9:22 am

ondřej001 píše:No jo, zkoušet se dá ledacos, ale na webu je jenom jeden seriál o užívání. Nejvíce by mě zajímal rozdíl mezi těmi sw s ohledem na zapojení zpětných hlášení či různých senzoru - konkrétně přerušení kolejí. Zda je něco virtuální - senzor a nastavení brzdy, nebo se musí udělat více přerušených úseků.
A cena standart cca 5000,-

Řeším v podstatě podobné, nakonec jsem skoro pevně rozhodnutý pro JMRI ale ještě než jsem byl rozhodnut, tak jsem už věděl, že budu stavět z flexi a izolované úseky mám všude a mám jich tam hodně, na nádraží jsou vždy 2 na jedné staniční koleji a jediné co není izolované jsou výhybky a pár nepodstatných spojovaček mezi výhybkami. Jinak vše jsou izolované úseky a bude to tak i na trati, vždy nějak intuitivně (třeba čtvrtkruh v zatáčce, půlkruh a tak). Izolované obě kolejnice, takže sice pod panelem to vypadá na strašnou změť drátů, ale můžu takto zapojovat jak ABC moduly, detekce obsazení a nebo jen napájení do koleje, kde nic z výše popsaného není. Sice když si chci nějaký úsek projet před přilepením (ověření geometrie) tak je to trochu pakárna, že je vše izolované, ale do budoucna to snad bude mít víc pozotiv než negativ.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod HWSlot » stř 03 lis, 2021 9:41 am

ondřej001 píše:No jo, zkoušet se dá ledacos, ale na webu je jenom jeden seriál o užívání. Nejvíce by mě zajímal rozdíl mezi těmi sw s ohledem na zapojení zpětných hlášení či různých senzoru - konkrétně přerušení kolejí. Zda je něco virtuální - senzor a nastavení brzdy, nebo se musí udělat více přerušených úseků.
A cena standart cca 5000,-


Jsem přesvědčen, že přerušení kolejí - odizolování kolejí a zpětná vazba těchto úseků je nutnost pro automatický provoz. Virtuální senzory už jsou jen pro různé dolaďování.
iTrain standart 209 éček. Po registraci pošle klíč na plnou verzi zdarma na 2 měsíce. Pak buď koupíš nebo ne.
H0, H-centrála,DR5000, iTrain standart - nejlepší sw na ovládání domácího kolejiště.
Uživatelský avatar
HWSlot
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 pro, 2011 2:32 pm
Bydliště: home sweet home

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod ondřej001 » stř 03 lis, 2021 11:20 am

Kolik tady na foru může být uživatelů?
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Sw pro ovládání kolejiště

Příspěvekod Myšpulín » stř 03 lis, 2021 3:22 pm

chphoto píše:... že budu stavět z flexi a izolované úseky mám všude a mám jich tam hodně, na nádraží jsou vždy 2 na jedné staniční koleji a jediné co není izolované jsou výhybky a pár nepodstatných spojovaček mezi výhybkami ...

Sice to do toho vlákna nepatří, za což se omlouvám, přesto upozorňuji, že pokud máte indikaci obsazení úseků tvořenu detektory pracujícími na principu úbytku napětí na diodách, nekombinovat nedetekované a detekované úseky. Hlavně řídící SW na rozdíl obyčejného indikování je na to choulostivý. Již se to zde několikrát řešilo, proto obsáhleji jinde. Děkuji a ještě jedna omluva.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků