ESP01 a EngineDriver

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » čtv 02 lis, 2017 5:29 pm

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, či se najde někdo, kdo by dokazal spojit ESP-01 (ESP8266) s programem EngineDriver ??
http://www.microchip.ua/wireless/esp01.pdf
https://github.com/JMRI/EngineDriver
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod fulda » pát 03 lis, 2017 8:12 am

zdeno píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat, či se najde někdo, kdo by dokazal spojit ESP-01 (ESP8266) s programem EngineDriver ??
http://www.microchip.ua/wireless/esp01.pdf
https://github.com/JMRI/EngineDriver

Nechybí ti v tom popisu něco?
Engine driver je jen apka pro telefony, která se připojuje k wifi a očekává na druhé straně PC s JMRI.
ESP8266 je konglomerát WiFi síťovky a ARM procesoru, který se dá použít na spuštění jednoduché aplikace, ale JMRI není jednoduchá aplikace.

Takže jsem vlastně nepochopil, co je cílem hry.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod sidlo » pát 03 lis, 2017 8:35 am

fulda píše:Nechybí ti v tom popisu něco?
Engine driver je jen apka pro telefony, která se připojuje k wifi a očekává na druhé straně PC s JMRI.
ESP8266 je konglomerát WiFi síťovky a ARM procesoru, který se dá použít na spuštění jednoduché aplikace, ale JMRI není jednoduchá aplikace.

Takže jsem vlastně nepochopil, co je cílem hry.


JMRI je pro PC - to jsi pochopil.
Engine driver je pro Android - to jsi taky pochopil.
Zdeno se ptá jak dostat Engine driver na zařízení používající ESP01 - to ti uniklo.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod BohousP » pát 03 lis, 2017 8:51 am

sidlo píše:
fulda píše:Nechybí ti v tom popisu něco?
Engine driver je jen apka pro telefony, která se připojuje k wifi a očekává na druhé straně PC s JMRI.
ESP8266 je konglomerát WiFi síťovky a ARM procesoru, který se dá použít na spuštění jednoduché aplikace, ale JMRI není jednoduchá aplikace.

Takže jsem vlastně nepochopil, co je cílem hry.


JMRI je pro PC - to jsi pochopil.
Engine driver je pro Android - to jsi taky pochopil.
Zdeno se ptá jak dostat Engine driver na zařízení používající ESP01 - to ti uniklo.


No, engine driver na ESP01(8266) asi dostat nepůjde, spíš půjde o způsob vytvoření komunikace. Viděl bych to tak, že ESP bude součástí nějakého "vláčkotvorného zařízení" (dekodér, centrála etc.) a prostřednictvím wifi a JMRI to Zdeno chce ovládat. Ale rozhodně by to chtělo detailnější popis.
Zdeno: zkus hledat tady http://www.esp8266.com/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod sidlo » pát 03 lis, 2017 8:59 am

Tipovačka o to, co Zdeno zamýšlí.
Tipuji, že na ESP01 nechce naroubovat centrálu ani dekodér, ale ovladač. Potom ho bude zajímat implementace tohoto http://jmri.sourceforge.net/help/en/html/web/JsonServlet.shtml.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod fulda » pát 03 lis, 2017 10:30 am

sidlo píše:Zdeno se ptá jak dostat Engine driver na zařízení používající ESP01 - to ti uniklo.

Mno až sem jsem to pochopil, to že je ESP1 jen obchodní jméno pro čip ESP8266 nalepený na plošňáku s anténou a nějakou nutnou bižuterií je také jasné.

Ale co mi chybí je informace, co je vlastně to zařízení s ESP1?? Na to je prostě moje představivost krátká. Engine driver spoléhá na velký display s touch screenem, javou a já si moc nedovedu představit, jak se taková věc připojí k ESP nějak genericky, takže to je můj "kosmos v hlavě"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod HonzaM » pát 03 lis, 2017 12:24 pm

fulda píše: Engine driver spoléhá na velký display s touch screenem, javou

S tím si dovolím nesouhlasit, používám WiThrottle na normálním mobilu (iPhone 6) což nijak velký displej není, ovládání je naprosto pohodlné. Není potřeba nic víc než stáhnout si bezplatnou aplikaci. Pokud vím, Engine Driver je pouze varianta WiThrottle pro Android. Pokud to tedy má být určeno pro ovladač velikosti mobilu, proč ne. Zdenovi bych doporučil se spojit s autorem aplikace DigiTrains, která také spolupracuje s JMRI a asi by byl schopen v komunikaci s JMRI poradit. Je ale potřeba aby Zdeno objasnil o co mu jde.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod fulda » pát 03 lis, 2017 1:47 pm

HonzaM píše:
fulda píše: Engine driver spoléhá na velký display s touch screenem, javou

S tím si dovolím nesouhlasit, používám WiThrottle na normálním mobilu (iPhone 6) což nijak velký displej není, ovládání je naprosto pohodlné. Není potřeba nic víc než stáhnout si bezplatnou aplikaci. Pokud vím, Engine Driver je pouze varianta WiThrottle pro Android. Pokud to tedy má být určeno pro ovladač velikosti mobilu, proč ne. Zdenovi bych doporučil se spojit s autorem aplikace DigiTrains, která také spolupracuje s JMRI a asi by byl schopen v komunikaci s JMRI poradit. Je ale potřeba aby Zdeno objasnil o co mu jde.

Myslím že máme jiné názory na to, co je velký a co malý display. Jednoduchým TESTEM se můžeš podívat co se používá ve spojení s ESP. Jedná se o displaye s úhlopříčkou kolem 0,96" až například 2" s rozlišením 128-500 bodů v delší ose.
Obrázek
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » pát 03 lis, 2017 3:33 pm

mozna se mylim,
ale ESP8266 procesor, naroubovany na ESP-01 je a muze byt plnohodnotny pristupovy bod jak pro point, tak pro server.
Teda se to muze chovat jako ovladac nebo prijimac povelu od ovladace. Dokonce jsem se uz naucil, jak to nakonfigurovat jako
server i ovladac. Teda mam dva ESP-01, kazdy jinak nakonfigurovany a to spolu komunikuje pres prikazy AT.
---
Jenze mam problem, neovladam Python ani Javu a teda na EngineDriver se muzu jen smutne divat. Ale natolik tomu dokazu
porozumet, ze vidim pres "WireShark" probihajici komunikaci, ktera je ovsem zaheslovana a teda nemuzu zjistit, jak spolu
JMRI a EngineDriver komunikuji. Jinak komunikace je vyslovene bajtova a posilaji si opravdu jen par paketu o velikosti
asi 22 Byte. Teda si nemyslim, ze by bylo az tak slozite zjistit, co vlastne Appka posila do JMRI a naopak.
Podle mne by se to melo dat zjistit ze zdrojoveho kodu EngineDriver, ale to opravdu neni moje parketa.
Pokud ma nekdo chut a znalosti, nech se na zdrojaky EngineDriver podiva.
---
Mym snem a a duvodem, proc nad tim uvazuji je, ze moje centrala Centrbox ma modulove usporadani a chtel bych se
pokusit vytvorit modul, ktery by dokazal komunikovat s EngineDriver v chytrem telefonu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » ned 05 lis, 2017 9:29 am

Jeste dodatek,
taky premyslim nad variantou dodatecne krabicky ku Fredum a Otum, kde by byl
zabudovany ESP-01 a ten by komunikoval s centralami pres WiFi.
---
Ono je totiz spousta klasickych ovladacu, ktere by se pouhym pripojenim na WiFi,
daly dale pouzivat. Ci je to realne netusim, ale premyslim nad tim.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » pon 13 lis, 2017 7:43 am

potreboval bych poznat nekoho, kdo ovlada AT prikazy na ESP-01 ?
Zkuste popatrat okolo seba, ci nekoho nenajdete ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod michal.kubista » stř 15 lis, 2017 9:19 pm

Ahoj Zdeno,
já ESP8266 taky zkouším programovat přes arduino IDE za pomocí knihoven. AT komandy jsem zkoušel taky, ale přišlo mi to komplikované. Navíc, procesor má dostatečný výkon a dá se provozovat WiFi i vlastní program v jednom čipu. Vím, že programuješ v jiných jazycích a na atmelech, ale zkus se podívat, jestli by nebylo jednodušší programovat přímo ESPčko.
V arduinu vidím použití jako AP, klient, peer to peer, dále různé protokoly. Taky zvažuju bezdrátovej ovladač, snad o vánocích bude trochu času.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » čtv 16 lis, 2017 3:54 pm

Ahoj,
problem je v tom, ze maximalne vyuzivam preruseni a to se pod Wiring nebo v ESP8266 velmi tezko pouziva bez znalosti zeleza.
Napriklad v centrale Centrbox vyuzivam az 14 preruseni a vsechny tri citace. To proste ESP8266 nema a myslim, ze se to neda obejit.
Ono prave casovani je pro Loconet velmi dulezite a bez neho je to predem ztracena vec.
---
V tech AT prikazech pekne plavem, ale hadam se chytim. Nejvetsi problem je v tom, ze neni oprava syntaxe a kazdy preklep je tvrde potrestany.
Ale stale si myslim, ze je to resitelne na urovni pouheho "spojovadla" pres WiFi.
Programu do ESP8266 bych se radsi vyhnul, proste tam chybi potrebne periferie, napriklad citace.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ESP01 a EngineDriver

Příspěvekod zdeno » ned 03 pro, 2017 9:38 am

Caute, uz jsem zase o kus dal.
Musim podekovat Zavovi, ktery mne vedl za rucicku pri ozivovani ESP-01.
Pouzivani AT prikazu neni jednoduche a chybi jakakoli kontrola syntaxe a chyb.
---
Pokud nekdo mate chut pomoci, tak to uvitam. Jedna se o pridavnou krabicku ku
klasickym ovladacum, aby se daly pouzivat ON AIR.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků