RailCo 5.8 - základní praxe

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » pon 26 lis, 2012 2:06 pm

Dobrý den, chci se zeptat na praktické využití virtuálních kontaktů, lze pomocí nich docílit toho, že jeden detektor obsazení bude obsluhovat dva sousední bloky? Jde mi o to, že jsem udělal jeden příliš dlouhý úsek připojený k jednomu detektoru obsazení, který bych chtěl teď rozdělit na dva. Jenže je to ve skryté části, kam se špatně dostanu a nemůžu kolej fyzicky přerušit. Proto jsem myslel, že bych využil virtuální kontakty. Díky.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » pon 26 lis, 2012 2:43 pm

Tohle se mi taky povedlo, ale pokud tam chceš opravdu detekovat a zastavovat vlak, tak doporučuji vzít žiletkovou pilku mezi prsty a tu kolej říznout, taky se mi do toho nechtělo, já mám mezeru jen 8cm, ale nakonec se to podařilo.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » pon 26 lis, 2012 4:40 pm

Takže virtuální kontakt to neřeší? No nic, a já myslel, že budu mít o starost méně.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » pon 26 lis, 2012 6:33 pm

Neříkám že to nejde. Podle mne by to řešit mohl. Přiřadit ho k bloku, který už máš, zapnout ho po určité vzdálenosti ve směru který potřebuješ a detekovat s ním blok, který bude vlastně jen virtuální, ale vložený do kolejiště za blokem, který má detektor.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Jojo » pon 26 lis, 2012 7:44 pm

Podla mna to tiež ide, ale ja mam TC 7.a tam sa to da. Preco neskusis kontaktovat odbornika , alebo jeho stranky.
http://www.lokopin.wz.cz/
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » úte 27 lis, 2012 7:29 am

Já už mám taky 7 Silver. Já tomu, jak virtuální indikátory fungují, rozumím, ale nějak si s touto situací nevím rady. Mám jeden fyzický blok (napojený na detektor obsazení) a v něm chci vyrobit dva virtuální bloky. To znamená, že jednomu z těch bloků přiřadím adresu detektoru obsazení a druhému virtuální kontakty? Pak si ale ještě musím pohrát s uvolňováním toho bloku, který je napojen na detekci obsazení, protože ten se bude tvářit jako obsazený i v případě, kdy bude vlak ve virtuálním bloku. Co s tím?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » úte 27 lis, 2012 8:43 am

Jak jsem psal minule nejlepší je to prostě říznout :P Ono to zase není tak hrozné jak to vypadá a ušetříš si spostu laborování.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » úte 27 lis, 2012 9:40 am

To jo, ale když já nemám volný detektor, respektive asi mám, ale na druhé straně kolejiště, tj. vést to cca 3 metry drátu. To prý není dobré, detektor by měl být co nejblíž koleji. A pak, pokud by se to osvědčilo, chtěl bych to aplikovat ještě na další místa, kde mám zbytečně dlouhé koleje. A říznout problém není, ale vložit izolační spojku už ano, a pokud mám flexi kolej do oblouku a potřeboval bych jí říznout, tak prostě vybočí a je průšvih. Tak mi ty virtuální detektory obsazení přišly jako dobrý nápad. I když nebudou fungovat úplně přesně, tak v každém takovém bloku mám 20 cm toleranci, ve které musí zastavit. Neporadí tedy někdo alespoň teoreticky? Přiřadit virtuální detektor do bloku umím. Ale jak zařídit, aby se blok, který je hlídán detektorem obsazení, uvolnil, i když je fakticky obsazen (ale v části, která je hlídána virtuálním indikátorem)?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » úte 27 lis, 2012 11:12 am

Uvolnit blok, pokud je fyzický hlídaný detektorem nelze. Jestli povedeš drát tři metry je to úplně jedno, mám je i delší a nevadí to vůbec ničemu.
Pokud chceš řezat flexi v oblouku, buď ji musíš v tom místě zalepit i přes pražce i s kolejemi vteřinovým lepidlem, prostě to zakápneš, aby lepidlo proteklo i kolem těch šroubu a úchytů co drží kolejnici, po dokonalém zaschnutí to můžeš rozříznout a kolej nikam nevybočí, nebo koleje v tom místě zašterkovat a prolít lepidlem stejně jak jsem popsal. Proč vlastně potřebuješ ten blok rozdělit, aby ti tam mohli stát dvě soupravy za sebou?
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » úte 27 lis, 2012 12:33 pm

Přesně tak, potřebuju, abych v tom bloku mohl odstavit dvě soupravy za sebou. Nebo budu muset jednu ubrat / přesměrovat na jinou trať.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Jojo » úte 27 lis, 2012 4:50 pm

Podla mna ,len ako Tata piše tu len rezat.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » stř 28 lis, 2012 7:04 am

No jo, nic jiného holt nezbývá. Ale chci se zeptat ještě na jednu věc, když jsem narazil na lidi "od fochu". Dá se nějak upřednostnit určitá trasa? Pokud mám více alternativních cest, tak bych chtěl TC říct, že určitou trasou má vést vlak pouze v případě, že nemůže vybrat tu upřednostňovanou.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » stř 28 lis, 2012 7:16 am

Stačí ten blok, kterým chceš jezdit Preferovat (v liště čtvercové tlačítko po obvodu zelené, blok se po obvodu zvýrazní).
Tento bloku bude před všemi trasami preforovaný, to znamená, tudy se bude snažit vlak jet, pokud ale bude obsazený PC vybere náhodně jiný.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 9:50 am

jares píše:Dobrý den, chci se zeptat na praktické využití virtuálních kontaktů, lze pomocí nich docílit toho, že jeden detektor obsazení bude obsluhovat dva sousední bloky?

Houmr píše:Neříkám že to nejde. Podle mne by to řešit mohl.

Jojo píše:Podla mna to tiež ide, ale ja mam TC 7.a tam sa to da.

Pánové, snažně vás prosím, prezentujte pouze ověřené věci!!! Pokud jste přišli na nějaké fígle, které neznám, rád se přiučím, ale musíte také uvést, JAK se to udělá.

to Houmr: Honzo, že by zase nějaké "bloky přes výhybky"? :D :D :D

to JOJO: Jozef, nevím o tom, že by to ve verzi "7" šlo udělat. Můžeš to tedy vysvětlit?

to jares: Podle mne to NEJDE. Jde sice udělat blok, který bude mít přiřazené VK, jako indikaci obsazení, ale nejde v něm zastavit a detekovat obsazenost standardním způsobem. Což je tedy k ničemu.
Protože vidím, že jsem činnost virtálního kontaktu (VK) nepopsal dost jasně, upravil jsem některé části článku RailCo - Indikátory, konkrétně část Virtuální kontakt. Tam se dozvíte, proč to možné není. Pokud má kdokoliv nějaké jiné informace, sem s nimi.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » stř 28 lis, 2012 12:26 pm

Děkuji všem. Kdysi jsem TC docela ovládal, ale vracím se k tomu po přibližně dvouleté přestávce a je to fuška. A šlo by alespoň to, abych mezi dva bloky hlídané detektorem obsazení umístil blok, který by byl fyzicky oddělený, ale bez detekce a v něm použil virtuální kontakty? Jako referenční bych použil stop indikátory předchozího bloku.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků