RailCo 5.8 - základní praxe

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jan Svatoň » stř 05 bře, 2008 12:12 pm

Ještě doplním nastavení dekodéru. Protože jsem měl původní zastavení dělané podle CV4 a nevím, co jsem všechno průběžně měnil v dekodéru, tak jsem všechny dekodéry resetoval pomocí CV8 (asi tovární nastavení) a potom nastavil CV3, CV5 (podle toho jestli je to rychlík, nákladní, osobní, atd.), CV6, 28, 29, 121, 122 a 123 a jinak nic. Zdravím Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 1:40 pm

tak jsem dokončil experimety s počtem úseků na staniční koleji:

http://vlacky.kvasha.net/modules.php?name=News&file=article&sid=13
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Svatoň » pát 04 dub, 2008 6:49 pm

Ahoj, z jakého důvodu je potřeba na staniční koleji více úseků? Kvůli posunu nebo k čemu jsou použitelné? Díky Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 7:46 pm

Jan Svatoň píše:Ahoj, z jakého důvodu je potřeba na staniční koleji více úseků? Kvůli posunu nebo k čemu jsou použitelné? Díky Honza S.


nejenom kvůli posunu, ale také např. pro přistavení osobních vlaků na kolej 2a a 2b. Odjezdy na opačnou stranu, nebo po určitém časovém intervalu. Běžně se děje/dělo.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Svatoň » pát 04 dub, 2008 8:40 pm

A nejde to dělat pomocí funkce posun (nevím, ještě jsem se tam nedostal). Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 8:46 pm

na to neumím odpovědět. nemám odzkoušeno. zatím mi to tak přijde téměř ideální. jen ty peníze :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Svatoň » pát 04 dub, 2008 9:14 pm

Tak mě napadlo - pokud normálně vlak přijede, tak zastaví pouze v posledním úseku (relativně hodně rychle na malém úseku) anebo musíš v každém úseku naprogramovat postupně nižší rychlosti - bude to fungovat obousměrně? (tím nechci Tvoji variantu kritizovat - jenom jak píšeš peníze a navíc "řezání" úseků). Proto bych radši jinou variantu (programově). Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 9:22 pm

no ono takhle funguje i s jedním úsekem, pokud před ním a v opačném směru i za ním je jiný úsek. Pak nastavíš prostřední úsek s omezenou rychlostí. Takovou o které víš, že z ní stihne každá lokomotiva zastavit trošku reálně. (ne např. na 5 cm). Potom, pokud je cílovým úsekem ten prostřední, tak celý předposlední úsek lokomotiva brzdí na tu omezenou rychlost. ... snad jsem Tě dobře pochopil.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Svatoň » pát 04 dub, 2008 10:16 pm

Tento způsob mi pořád připadá trochu obcházení přesného zastavení (pokud neberu variantu 2-3 vlaků na 1 koleji, kdy to možná nepůjde jinak než více úseků na 1 koleji). Takto podle mne třeba nemůže projet rychlík bez zpomalení v daném úseku (když tam nezastavuje). Já si pořád myslím, že musí jít nastavit zastavení všech lokomotiv stejně. Nastavoval jsi jízdní profil přes PC (a ne zastavení přes lokodekodér)? Mně zastavují různé lokomotivy na cca 2 cm i při různě nastavených rychlostech. Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » sob 05 dub, 2008 9:36 am

Jan Svatoň píše:pokud neberu variantu 2-3 vlaků na 1 koleji, kdy to možná nepůjde jinak než více úseků na 1 koleji


to je přesně to, o co mi jde :-) takhle uspořádané to mít chci.

Jan Svatoň píše:Mně zastavují různé lokomotivy na cca 2 cm i při různě nastavených rychlostech. Honza S.


základní otázka: na jaké vzdálenosti. Matně si vybavuji, že si snad někde psal o min 80 cm?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » sob 05 dub, 2008 9:38 am

... Ještě stále jsem ale úplně nezavrhnul vyriantu pevného kontaktu a k tomu kontakty virtuální?! Během víkendu si zkusím cvičně postavit tu Tvoji variantu, co si mi posílal do emailu. Ještě jednou díky.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

český návod

Příspěvekod vorelj » čtv 10 dub, 2008 8:26 am

Prosím zda je k mání český návod k Train Controller 5,8
vorelj
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07 dub, 2008 2:59 pm
Bydliště: Klenovice

Re: český návod

Příspěvekod kvasha » čtv 10 dub, 2008 9:56 am

vorelj píše:Prosím zda je k mání český návod k Train Controller 5,8


Už jsem to tu někde psal. Bohužel momentálně není. Jeho přeložení by stálo nějakých 100.000 CZK, takže se obávám, že ještě dlouho nebude. Zkouším sehnat pár lidí, kteří by si každý vzal kus, ale zatím s tím neslavím moc úspěch. Je to téma, které nikoho z angličtinářů moc nezajímá :-( Já sám si jen tak při práci překládám různé výseče manuálu, ale není to rozhodně k publikování. ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: český návod

Příspěvekod PaMi » čtv 10 dub, 2008 10:19 am

kvasha píše:
vorelj píše:Prosím zda je k mání český návod k Train Controller 5,8


Už jsem to tu někde psal. Bohužel momentálně není. Jeho přeložení by stálo nějakých 100.000 CZK, takže se obávám, že ještě dlouho nebude. Zkouším sehnat pár lidí, kteří by si každý vzal kus, ale zatím s tím neslavím moc úspěch. Je to téma, které nikoho z angličtinářů moc nezajímá :-( Já sám si jen tak při práci překládám různé výseče manuálu, ale není to rozhodně k publikování. ...


Ale vždyť je u nás oficiálně prodáván. Takže poviností dovozce/prodejce ze zákona je zajistit manuál v češtině.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: český návod

Příspěvekod JBr » čtv 10 dub, 2008 10:23 am

PaMi píše:Ale vždyť je u nás oficiálně prodáván. Takže poviností dovozce/prodejce ze zákona je zajistit manuál v češtině.


Nejsem si jisty, jestli je tohle platne i u software. Pouzivame ruzne programy (case nastroje, databaze atp) zakoupene u ceskych zastoupeni ruznych firem a snad ani u jednoho nebyl cesky manual.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků