RailCo 5.8 - základní praxe

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jan Svatoň » úte 22 dub, 2008 7:50 pm

Snad tomu rozumím (ale určitě bude lepší se někdy sejít osobně). Jak píšeš, cesta se zruší až v posledním úseku - tomu pořád nerozumím - právě že mně taky, ale to už je lokomotiva na konci celého úseku (celý vlak mám kratší než úsek), takže vlak už musí být ze zhlaví pryč (neberu situaci rozpojení vagónů bez kontaktu). Podle těch Tvých obrázků mně to připadá, že se Ti spustí 2. cesta ještě v době, než osobák celý dojede na konec koleje (když to mám podle hodin, tak pokud je ještě postavená cesta, tak to další vlak bez ohledu na čas nepustí). A postavená cesta jak jsem psal minule mně drží až vpodstatě do dojezdu lokomotivy na konec úseku. Ale mám to odzkoušené pouze na 1 případu (mělo by to být jedno). Nebo máme každý ještě někde něco jiného nastavené (v Dispatcheru, v cestě nebo někde jinde). Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod kvasha » úte 22 dub, 2008 8:26 pm

Jan Svatoň píše:Podle těch Tvých obrázků mně to připadá, že se Ti spustí 2. cesta ještě v době, než osobák celý dojede na konec koleje


Přesně tak. Principiálně je to tak správně. Jen v tom mém řešení ovládání kolejiště je nutné tohle dopracovat. :idea: Jsem na to připraven a vzorky odporových náprav už mám doma :-)

Rozdíl bude také v tom, zda-li se v dané cestě pohybuje jen lokomotiva (v RailCu Engine) dlouhá např 20 cm a nebo vlak (v RailCu Train) o délce 150 cm. Možná to RailCo také zohledňuje. Pokud vím, tak při definování "Ramp" je možné nastavit parametr buď na čelo a nebo na konec a teď je otázka čeho?! Vlaku nebo lokomotivy (Train nebo Engine). To ještě musím vyzkoušet. Teď nemám RailCo před očima, a ani si pořádně nevybavuju, jestli se u "Trainu" zadává jeho délka?! u Enginu 100% ano.

Chtěl jsem jen upozornit na tenhle možný "problém".
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Railco 5.8 + Lenz LI10x

Příspěvekod V_Báňa » sob 10 kvě, 2008 2:54 pm

Zdravím,
po praktickém zkoušení Railca 5.8 (demo) s vlastnim HW jsem narazil na nekorektnost, která v dřívější verzi 4.0 nebyla a po důkladné kontrole komunikace se mi jeví že v SW 5.8 je chyba. Týká se to ovládaní vlaku přes vestavěný "ovladaci panel", v RailCo 5.8 s připojenou řídící stanici Lenze. Takže se chci pro ověření, než budu psát dotazy autorovi zeptat- zkoušel někdo ovládat z PC jízdu vlaku, prostřednictvím LENZ řídící stanice a RS232 rozhraní LI100, LI101 (ne USB), fungovalo to? Byla rychlost jízdy lineární úměrná poloze páky?

Děkuji za ověřené odpovědi , doměnky nepotřebuji.
V.B
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Railco 5.8 + Lenz LI10x

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 10 kvě, 2008 3:07 pm

V_Báňa píše:Zdravím,
po praktickém zkoušení Railca 5.8 (demo) s vlastnim HW jsem narazil na nekorektnost, která v dřívější verzi 4.0 nebyla a po důkladné kontrole komunikace se mi jeví že v SW 5.8 je chyba. Týká se to ovládaní vlaku přes vestavěný "ovladaci panel", v RailCo 5.8 s připojenou řídící stanici Lenze. Takže se chci pro ověření, než budu psát dotazy autorovi zeptat- zkoušel někdo ovládat z PC jízdu vlaku, prostřednictvím LENZ řídící stanice a RS232 rozhraní LI100, LI101 (ne USB), fungovalo to? Byla rychlost jízdy lineární úměrná poloze páky?

Děkuji za ověřené odpovědi , doměnky nepotřebuji.
V.B


Víťo pokud potřebuješ půjčit LI100 které zmiňuješ mohu Ti jej poskytnout.
Mám LI100F
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod V_Báňa » ned 11 kvě, 2008 9:08 am

No stačilo by kdyby někdo, kdo má tuto kombinaci LENZ (LI101,LI100) + Rc5.8 to vyzkoušel, či potvrdil jeho funkci.

V.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 11 kvě, 2008 9:53 am

V_Báňa píše:No stačilo by kdyby někdo, kdo má tuto kombinaci LENZ (LI101,LI100) + Rc5.8 to vyzkoušel, či potvrdil jeho funkci.

Zkusil bych to, ale nemám kde. :( :(
Půjčit Ti to je pro mne v tuto chvíli snažší :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » ned 11 kvě, 2008 4:06 pm

mohl bych pro experimenty posloužit s testovacím kolejištěm, RailCem 5.8., ale komunikuji přes USB.

LENZ řídící stanice - co si pod tím mám představit ?!?!...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 11 kvě, 2008 7:31 pm

kvasha píše:mohl bych pro experimenty posloužit s testovacím kolejištěm, RailCem 5.8., ale komunikuji přes USB.

LENZ řídící stanice - co si pod tím mám představit ?!?!...


Víťa zřejmě myslel LZ či LZV od Lenze.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod V_Báňa » pon 12 kvě, 2008 6:35 am

Ano, ridici stanice je mi vcelku jedno LZ/LZV , podezreni pada na prenos dat PC<->LI10x, coz LI pouze transportuje data dal na XpressNet, kde uz je to jedno. Pokud mate nekdo moznost rychle testnout alespon to USB (je predpoklad ze funkce kodovani rychlosti do paketu je jednotna), postaci mi to.

O co se jedna- zkusit ovladat rychlost loko z PC dialogu, plynule nastavovat rychlosti. Mne se to chovalo tak, ze do 50% polohy paky se rychlost linearne zveda na plno, pote spadne na 1 a zase stoupa na plno az do polohy 100%. Proste jako kdyby vypadl MSB bit kodu rychlosti. Pritom RailCo 4.0 funguje O.K.

V.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod kvasha » pon 12 kvě, 2008 9:21 am

V_Báňa píše:Ano, ridici stanice je mi vcelku jedno LZ/LZV , podezreni pada na prenos dat PC<->LI10x, coz LI pouze transportuje data dal na XpressNet, kde uz je to jedno. Pokud mate nekdo moznost rychle testnout alespon to USB (je predpoklad ze funkce kodovani rychlosti do paketu je jednotna), postaci mi to.

O co se jedna- zkusit ovladat rychlost loko z PC dialogu, plynule nastavovat rychlosti. Mne se to chovalo tak, ze do 50% polohy paky se rychlost linearne zveda na plno, pote spadne na 1 a zase stoupa na plno az do polohy 100%. Proste jako kdyby vypadl MSB bit kodu rychlosti. Pritom RailCo 4.0 funguje O.K.

V.


ok, vyzkouším to přesně podle Vašeho popisu, ale mám dojem, že s uvedeným problémem jsem při obdobném ovládání nesetkal?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod PaMi » pon 12 kvě, 2008 9:36 am

V_Báňa píše:Ano, ridici stanice je mi vcelku jedno LZ/LZV , podezreni pada na prenos dat PC<->LI10x, coz LI pouze transportuje data dal na XpressNet, kde uz je to jedno. Pokud mate nekdo moznost rychle testnout alespon to USB (je predpoklad ze funkce kodovani rychlosti do paketu je jednotna), postaci mi to.

O co se jedna- zkusit ovladat rychlost loko z PC dialogu, plynule nastavovat rychlosti. Mne se to chovalo tak, ze do 50% polohy paky se rychlost linearne zveda na plno, pote spadne na 1 a zase stoupa na plno az do polohy 100%. Proste jako kdyby vypadl MSB bit kodu rychlosti. Pritom RailCo 4.0 funguje O.K.

V.


Funguje naprosto korektně.
Konfigurace LI-USB a jako centrálu jsem použil Lenz Compact.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod V_Báňa » pon 12 kvě, 2008 9:29 pm

Funguje naprosto korektně.
Konfigurace LI-USB a jako centrálu jsem použil Lenz Compact.


Děkuji, alespoň nějaká zpráva. Ještě jsem jednou ověřil pakety, a dal jsem dotaz přímo na autora, tak jsem zvědav.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod V_Báňa » úte 13 kvě, 2008 9:51 pm

Závěr po testech- problém je ve starší verzi protokolu Xbus, kde se pravděpodobně pri přechodu na 28 kroku rychlosti vloudila v Railcu 5.8 chyba. U nové komunikace XpressNet, což je asi případ testované LZ to funguje. Tj. majitelé novejších LZ jsou za vodou.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod kvasha » čtv 15 kvě, 2008 6:25 pm

Byť přicházím s křížkem po funuse, ale potvrzuji bezproblémový chod. Alespoň podle popsaného postupu.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

DCC

Příspěvekod 1gambac » ned 11 led, 2009 6:42 pm

Ahoj mám dotaz....má někdo postaveno kolejiště v HO, které je celé osazeno jazýčkovýmí kontakty a je ovládáno DCC LENZ pomocí programu RailController verze 5.8 ???
1gambac
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10 bře, 2008 8:07 pm
Bydliště: Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků