RailCo 5.8 - základní praxe

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » stř 28 lis, 2012 12:48 pm

Pokud by jsi to chtěl pro jeden směr, mám to myslím vyřešené, psal jsem ti SZ. Pro druhý směr to asi bude podobné.
Stačili na to dva VK.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 1:14 pm

jares píše:A šlo by alespoň to, abych mezi dva bloky hlídané detektorem obsazení umístil blok, který by byl fyzicky oddělený, ale bez detekce a v něm použil virtuální kontakty? Jako referenční bych použil stop indikátory předchozího bloku.
Vložení, nakreslení bloků do layoutu (kolejiště), které nemají fyzické připojení možné je. Dělá se to třeba při postupné instalaci detektorů obsazení (DO), které ještě nejsou k dispozici. Takový blok pak jde použít třeba na regulaci rychlosti nebo se zamyká, při potřebě tam nevjíždět. Stejně tak jde používat i záložka Trains/Vlaky, kde lze definovat vlaky nebo skupiny vlaků, které tam mohou vjet. Je to však jen dočasné řešení, které má některé nežádoucí efekty, např. při ručním ovládání. Při "automatice" i AutoTrainu chodí vše zcela OK.

Virtuální kontakty v takových blocích nemají smysl, spouštěny jsou stejně indikátorem, přiřazeným do jiného bloku, tak patří tam. Bylo by lepší, kdybys napsal, CO přesně tím chceš dosáhnout, protože na dotaz, zda tím jde udělat rozdělení jednoho fyzického bloku na dva, jsi snad odpověď už dostal. Nebo jsi něčemu v tom článku nerozuměl? Teoreticky jde udělat blok, který má jako detekci obsazení Flagman, spouštěný VK ze sousedních bloků. Při průjezdu se pak tváří celkem standardně. Ale to je vše, co s tím jde dělat a k ničemu to není. Jakmile tam mašina zastaví, celé se to "rozsype". Prostě, "neřeš a nepřepínej". Tedy, neřeš a řež. :D Vezmi pilu a fikni to. Zespodu přece můžeš vyříznout díru velkou. Zadělat se dá vždycky a když tam shora není přístup, je to jedno. A pokud se tam opravdu nedostaneš, máš smůlu. Měl jsi dbát na to, že vždycky je lepší to nařezat, svést dolů pod desku a tam spojit. Připojit na DO to jde pak vždycky. "To je tak, když nečtete moje knížky (články)." :D :D :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 1:21 pm

Houmr píše:Pokud by jsi to chtěl pro jeden směr, mám to myslím vyřešené, psal jsem ti SZ. Pro druhý směr to asi bude podobné.
Stačili na to dva VK.
Honzo, pokud jsi něco vyřešil, je sem třeba napsat CO a JAK. Jinak nemá smysl psát sem ani to, žes poslal SZ.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod jares » stř 28 lis, 2012 1:39 pm

Jasně, články a návody k použití nečtu, kaju se:-). Říznout nemám problém v jednom místě, ale chtěl jsem to aplikovat i ve skryté stoupací spirále, která je z flexi koleje, které to říznutí neudělá dobře. Šlo mi o to získat blok navíc, neboť ten současný je více jak 2x delší než standardní bloky, které používám. Ale nejde to, nedá se nic dělat. Zkusím to řešení, které navrhoval Houmr a poreferuji.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » stř 28 lis, 2012 1:44 pm

"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 2:13 pm

Houmr píše:Ke stažení zde.
http://www.uloz.to/xEWQiSD/blok-zip
Vždyť to jsem přece psal, že to jde. Nevidím ovšem, k čemu by to bylo dobré. Neřeší to požadavek, zaparkovat v takových dvou blocích dva vlaky. A o to mu přece jde, ne? Je mi líto.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » stř 28 lis, 2012 2:26 pm

Proč by tam nemohl odstavit dva vlaky zasebou, zase nechápu já. Ale je to celkem jedno to už si dořeší kolega jestli mu to k něčemu bude či nikoliv.
Howg
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 3:12 pm

Houmr píše:Proč by tam nemohl odstavit dva vlaky zasebou, zase nechápu já. Ale je to celkem jedno to už si dořeší kolega jestli mu to k něčemu bude či nikoliv.
Howg
Myslím, že nedořeší.

Jde jen B1 --> B4 nebo B1 --> B3, a pak B3 --> B4.

Všechny ostatní kombinace, tedy to, když nějaká mašina musí zastavit v B2, už nechodí. VK se nesepne. Takže v B2 prostě NEJDE zastavit. A to je pak stejné, jako když tam B2 není. Takže na "parkování" v blocích B2 a B3 to použít NEJDE. Pořád to není jasné? Vyzkoušej si to.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod Houmr » stř 28 lis, 2012 3:19 pm

On chce parkovat v B3 a B4.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo 5.8 - základní praxe

Příspěvekod mpinta » stř 28 lis, 2012 4:07 pm

Houmr píše:On chce parkovat v B3 a B4.
To je přece jedno. Pořád nejde v B2 zastavit, což je při obsazení B3 normální. Pokud by se to udělalo takto (při dalším nutném ošetření), bude vlastně blok B2 sloužit jen jako indikátor, vytažený před požadované místo zastavení. Což je ovšem to samé, jako by byl další blok tam, kde je potřeba ho mít. Navíc to platí pouze pro jeden směr. Pro opačný by z druhé strany opět byl jeden předchozí (zbytečný) blok, takže ve výsledku by bylo třeba dvou bloků s indikací, místo jednoho. Je to nesmysl.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků