Train Programmer

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Train Programmer

Příspěvekod Mates » sob 31 pro, 2022 7:06 am

Děkuji za rychlou odpověď.Potřeboval jsem to CV250,to jsem nevěděl,CV7,8 a 65 jsem věděl.
Převážně mám CV250-221(MX645),nebo 249(MX648),vyjímka je 6(MS450)
Jeden dekodér má CV8-162,což jsem nikde nedohledal,ale jelikož je to na HO Hektorovi od Pika
T435.0140 a v náhradních dílech jsem našel PIKO SmartDecoder 4.1 Sound 56483,mohu se domnívat,
že 162 je Piko.Může mi to někdo potvrdit?Pokud je to PIKO,pod jakým CV je tam uložený typ?

V TrainProgrammeru mám pouze nabídku ESU,Lenz,NMRA,Digitrax a Zimo,která volba by tomu byla nejblíže?

Vlastní výroba šablon,to mi zatím není úplně jasný,a je otázkou,jak je to pro mne,pro běžné ježdění
potřebné.
Ještě jednou děkuji za rady,které mi pomohly.
Uživatelský avatar
Mates
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 10 zář, 2009 3:24 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Train Programmer

Příspěvekod horak » sob 31 pro, 2022 7:43 am

Nevšilol som si to, ale o pár príspevkov vyššie sú aj linky od Martina Pintu (rok 2015):
viewtopic.php?f=26&t=2313&start=15#p185129
To sú šablóny ktoré môžeš využiť pre ZIMO dekodéry. No a s tou vlastnou tvorbou... použi už hotovú šablonu tak, že ju ďalej budeš upravovať podľa svojho obrazu.


Kódy výrobcov podľa NMRA (03/2021):
https://www.nmra.org/sites/default/file ... _2_2_5.pdf

AD šablóny ďalších výrobcov: kto hladá (YRC), tak (možno) nájde. Aj ja som nejaký YRC pre istý typ dekodéra hladal a našiel. Ale napr. pre Marklin mSD3 (v Albatrosovi) som nenašiel nič. Tak som išiel cez JMRI. Jednoduchšia cesta ako tvoriť vlastnú šablónu v TP.

U PIKO to dopadne asi blbo... U nich je problém zohnať manuál k dekodérom. Osobne by som ti odporúčal šablónu univerzálnu, kde načítaš CV od 0 do 1024.
Ak však daný výrobca používa indexovanie CV (niektoré CV majú viac významov podla hodnôt v iných CV), tak nenačítaš všetko korektne. Ale je to nejaký smer ako postupovať. Alebo zvolíš JMRI...
Naposledy upravil horak dne sob 31 pro, 2022 8:08 am, celkově upraveno 1
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Train Programmer

Příspěvekod mpinta » sob 31 pro, 2022 7:58 am

Předmět: Train Programmer

Mates píše:Jeden dekodér má CV8-162,což jsem nikde nedohledal...asi Piko.Může mi to někdo potvrdit?Pokud je to PIKO,pod jakým CV je tam uložený typ?

Ano, 162=Piko, viz http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/d ... number.htm

Mates píše:V TrainProgrammeru mám pouze nabídku ESU,Lenz,NMRA,Digitrax a Zimo,která volba by tomu byla nejblíže?

Tady se Freiwald Software, bohužel, moc nepředvedl. Sbírka dodávaných šablon je velmi skrovná, hodně zastaralá a neobnovovaná. Něco lze ovšem najít v Goody box, https://www.freiwald.com/pages/goody.htm, pod "Extension for the decoder database".

Mates píše:Vlastní výroba šablon,to mi zatím není úplně jasný,a je otázkou,jak je to pro mne,pro běžné ježdění potřebné.

Vlastní výroba je sice poměrně jednoduchá, ale velmi pracná a zdlouhavá. Šablonu pro Zimo jsem překládal a upravoval řadu let. Základem je ovšem mít manuál k požadovanému lokodekodéru.
Naštěstí jsou základní CV stejná, normovaná, pro všechny dekodéry, a to většinou pro "běžné ježdění" postačí.
Další popis přesahuje rámec diskuze, ale přes Skype nebo WhatsApp jsem k dispozici k detailnější konzultaci. (Všechny kontakty na http://lokopin.wz.cz/body.php/kontakt/s ... ontakt.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Train Programmer

Příspěvekod Mates » sob 31 pro, 2022 8:39 am

Děkuji všem za rychlé a bohaté odpovědi,mám co studovat :-)
Uživatelský avatar
Mates
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 10 zář, 2009 3:24 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Train Programmer

Příspěvekod PaMi » sob 31 pro, 2022 9:28 am

Import dekoderu z databáze NMRI (tento postup jsem psal před 12 lety):
http://www.vlakytt.cz/index.php/softwar ... ammer.html
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Train Programmer

Příspěvekod horak » sob 20 kvě, 2023 7:09 am

Tak som nad tým importom z JMRI maturoval a zmaturoval na známku 3 :cry: , pretože tento postup je vhodný pre xml "jednoduchého typu", tak ako to kolega popisuje vyššie (to funguje OK).

ALE zrovna to xml pre MARKLIN/TRIX mSD3 má štruktúru inú. V zozname dekodérov je jedno základné xml a k nemu je nižšie adresárová štruktúra ďalších xml. A toto práve import do Train Programmeru (TP) nezvláda.
Po importe toho základného xml pre mSD3 sa v TP objavia až dve CV ! :oops:
A tá adresárová štruktúra sa tiež nedá naimportovať - toto xml TC odmietne.

Pre mňa sú xml španielska dedina, takže netuším, že čo-kde v xml upraviť tak, aby import prebehol vrátane tých xml v adresárovej štruktúre. Je možné, že úpravu importu v TP by musel spraviť pán Freiwald.

Ak niekto z vás vie ako nato, budem rád keď sa podelí o návod...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Train Programmer

Příspěvekod mpinta » ned 26 lis, 2023 1:03 pm

Používáte někdo Freiwald RailRoad TrainProgrammer (verze 9) pro dekodéry ZIMO MS ? Jsou nějaké potíže při čtení?
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Train Programmer

Příspěvekod horak » ned 26 lis, 2023 1:27 pm

Áno, používam TP9 (prevažne) a aj TP10 (zatial príležitostne).
Ako HW používam YaMoRC YD7101 (ex. DR5000) + DR5088RC (RailCom), odblokovanú z21, ZIMO MXULFA.
So všetkými centrálami TP9 šlape na 100% vrátane MS.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Train Programmer

Příspěvekod jamik22 » ned 26 lis, 2023 6:43 pm

Právě nové zvukové dekodéry ZIMO byly pro mne impulsem přejít na programování s pomocí JMRI a TP opustit. TP funguje, ale JMRI mi připadne lepší pro programování i archivaci všech konfigurací. :)
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků