RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod hopeter » stř 23 lis, 2022 8:56 am

TrainController podporuje připojení Roco od verze 8.

Díky za info. Tak ještě jak je to s GEN-LI USB pro verzi 7 gold ? Tento http://shop.mzsp.cz/pripojeni-k-pc/58-gen-li-interface-xpressnet-s88n-usb.html mám k dispozici.
Mám sice DR5000 se kterou to funguje ale tu chci pro jiný účel.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 23 lis, 2022 10:58 am

mpinta píše:Jen hodně zběžně, neboť zatím používám "devítku".
Zaujala mě třeba automatika při tvorbě indikátorů a markerů v blokovém editoru (Wizard). Pokud někdo, jako já, vytváří často nové testovací layouty, ušetří to hodně práce.
Také úprava chování lokomotivy při startu (Start Behaviour) není bez zajímavosti.
A zmínil bych také možnost "starého" způsobu AutoTrainu. Asi ne každá novinka je přijata s nadšením. :D
Rozsáhlý popis změn je ovšem k dispozici na stránkách fy Freiwald Software.

Lze střídavě používat devítku a desítku? Zatím jsem desítku neaktivoval, vyhovuje mi používání flashky.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4041
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » stř 23 lis, 2022 12:42 pm

Mam dotaz: rozumi si Train Conroller 7.0 Gold s DR5000 ? V konfiguraci centraly mam (kvuli dotykacum) nastaveny protokol Z21 / Wlanmaus.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod hopeter » stř 23 lis, 2022 12:55 pm

Já to zkusil přes USB a port com4 ( loconet ) a s tím TC7G funguje. Takže teoreticky a snad i prakticky by měl LAN zůstat volný pro tablet po wifi...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » stř 23 lis, 2022 12:57 pm

Rozumí. Já jedu TC7 gold přes USB a DR5000 mám připojený síťovým kabelem do domácí sítě a ovládám mašiny tabletem.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » stř 23 lis, 2022 1:27 pm

Lze střídavě používat devítku a desítku? Zatím jsem desítku neaktivoval, vyhovuje mi používání flashky.

máš tři možnosti:
1. nadále provozuješ ostrou versi TC9 a TC10 jako demo
2. do konce roku si koupíš upgrade na TC10 - musíš během procesu aktivace TC10 nezplatnit současnou flašku. Můžeš používat plné verse TC9 C a TC10. Ověření platné licence při startu TC pro obě verse jen internet. Friewald zde tvrdí, že se posílá jen pár bytů na začátku session, pak již připojení není nutné. Měl postačovat hot spot tam kde není internet.
3. koupíš upgrade na TC 10 po 1.1.2023. Aktivace a ověřeni licence TC10 jako bod 2. Cena za upgrade má být vyšší cca 300 EUR. Fleška uživateli zůstane beze změny pro autonomní ověřeni TC9 jako dnes. Tedy do doby co bude fleška fungovat, měnit ji nehodlají.

Můj názor:
Na diskusi na fóru Freiwald reagovat poněkud agresivně, jak je u něj obvyklé : Když se vám to nelíbí jděte jinam. Když to budete požadovat postaru zavřu krám. /není ten pán z Ost-marky? :) /
Výhradní online aktivace má ještě jeden háček. Na dotaz na fóru, Freiwald uvedl, že až jednou opravdu zavře krám - nebude fungovat autorizační web -, pouze uživatelé poslední verse dostanou klíč pro offline provoz. :(
A teď už jen spekulace: Nevím co moc nového se ještě dá v TC vymyslet. Ale tvůrci SW mohou točit nové verse a nutit uživatele do upgrade na poslední versi právě pod hrozbou my to brzy vypneme a ty skočíš nemaje poslední versi. Pak se může funkční fleška pro TC 9 hodit. :)
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » stř 23 lis, 2022 1:42 pm

jamik22 píše:A teď už jen spekulace: Nevím co moc nového se ještě dá v TC vymyslet. Ale tvůrci SW mohou točit nové verse a nutit uživatele do upgrade na poslední versi právě pod hrozbou my to brzy vypneme a ty skočíš nemaje poslední versi. Pak se může funkční fleška pro TC 9 hodit. :)


Mimochodem -- netusite jak stary je pan Freiwald ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod hopeter » čtv 24 lis, 2022 5:12 am

To opravdu nikdo neprovozoval TC 7 gold přes GEN-LI USB + černá kostka ROCO ? Nebo to taky tato verze neumí ?
Díky pokud někdo poradí jak to připojit k počítači.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » čtv 24 lis, 2022 7:09 am

Než jsem měl DR5000, tak jsem měl kostku s GEN-li. V TC se muselo nastavit připojení přes modul LENZ. Jen byl problém sehnat ovladače pro Windows 7(10).
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod fulda » čtv 24 lis, 2022 7:30 am

hopeter píše:To opravdu nikdo neprovozoval TC 7 gold přes GEN-LI USB + černá kostka ROCO ? Nebo to taky tato verze neumí ?
Díky pokud někdo poradí jak to připojit k počítači.

Třeba já, ale já používám GenLI 101. Moc se to z pohledu TC7 neliší.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 27 lis, 2022 8:01 am

https://www.youtube.com/watch?v=Uhl4BQ8XcMM
Tutoriál, popisující pár hlavních rozdílů a novinek verze 10.
Titulky lze zapnout v češtině (tedy skoro v češtině :D).
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » úte 29 lis, 2022 12:23 am

Na YouTube už je řada německých video návodů k novinkám TC10. Stačí zadat do vyhledávače "Traincontroller 10".
Je zajimavé že s francouzkým textem si automatický překladač do "češtiny" poradí lépe než s němčinou.
A také znamý holandský modelář již má videa o TC10 ve velmi přijatelné angličtině.
https://www.youtube.com/@rudyshobbychannel/videos
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » sob 04 úno, 2023 12:23 am

Moje první zkušenosti s TC10:
Upgrade je sám o sobě zážitek. Po zaplacení ceny asi za tři dny přišel mailem licenční klíč. Po zadání klíče je uživatel přesměrován na stránku TC, kde je požádám o vložení fotky znehodnoceného USB klíče s přiloženým jménem a datum. Návodné foto s přeříznutým USB klíčem je tam k vidění. Překvapivě pak do několika minut přijde mailem zpráva a je možné TC 10 a poslední versi TC9 používat s online aktivací. Ta potom funguje na libovolném PC připojeném k Internetu zcela bez problému. Zda je možné na různých PC provozovat souběžně TC 9 a TC10 jsem nezkoušel. Ale silně pochybuji. Na jednom PC současně TC 9 a TC 10 není problém.
Existují dvě verse instalace z jednoho instalačního souboru - 64b a 32b. Na fóru tvrdí, že verse 32b je stabilnější. No moc rozdílu v tom nevidím. Občas padají obě. A tak ukládat, ukládat. To se časem zpraví, TC9 se zpočátku choval obdobně. Jak již poznamenal Martin soubory z TC10 jsou menší, méně než polovina. Vzrostly nároky na PC. TC 9 jsem provozoval na PC staříkovi 10 let starém s 4GB RAM, SSD diskem a Win10. Teď si s TC10 řekl o upgrade paměti. Při otevření dalších věcí vedle TC už s tím nedalo moc pracovat. Možnosti programování se s TC10 výrazně rozšířily. Nově se dají do spousty dalších parametrů vkládat proměnné, podmínky se mohou testovat na vytvořené skupiny loko, tam kde dříve byly nutné výčtové seznamy aj. Stal se z toho takový železniční Assembler /pamětníci vědí :) /. Máš základní info a lámej si hlavu. Ono to udělat půjde, jen přijít na to jak. Martin kdysi řekl, že v TC se dá udělat vše, nyní to je možné minimálně dvěma způsoby, často i více.
Kdo na PC přehazuje výměny a jezdí s Autotrainem, tomu se asi upgrade nevyplatí. Kdo si rád něco naprogramuje, ten si TC10 užije. A to jsem zdaleka neprozkoumal vše nové. Z TC se stal docela slušný simulátor. Několik dní jsem si hrál jen na PC, ani jsem kolejiště nepotřeboval mít připojené. A to jde i bez licence po neomezenou dobu. Já jsem si zatím s TC10 vyřešil problémy automatizace provozu, které bych nejspíš nějak udělal i s TC9, ale nebylo by to tak snadné a elegantní.
.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zed70 » čtv 09 úno, 2023 7:12 pm

TC 10 prodlouženo do 31.3.2023 pak je to za více jak 300 EURO!

Jak to vidíte modeláři?
zed70
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 12 zář, 2019 6:48 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 27 úno, 2023 11:05 am

TrainController, TrainProgrammer, TrainAnimator, SmartHand česká lokalizace, verze 10.0A4 64bit (!!!pozor, 32bit nebude), k dispozici na LokoPin.
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.

Ještě bych podotknul, že Pepa by si zasloužil nějaký sponzoring. Už těch češtin udělal mnoho, spoustu z vás je používá a práce to je hrozná, zdlouhavá. Jen na té poslední verzi pracoval od poloviny listopadu. Zatím stále zcela zdarma.
Číslo jeho konta je 107-397960287/0100
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků