RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » pon 30 led, 2023 8:46 pm

Jirka1984 píše:Když o tom ale přemýšlím možná to ani nemá cenu řešit na tomhle místě.
Mezi tunely to je cca 130cm a nejdelší vlak mám 150cm. To by vlak zastavil před portálem a poslední vagón by byl ještě v druhém tunelu.
Lepší bude asi udělat blok v tunelu na té zlute v pravo dole a další až na levo od trianglu/ Odstavce koleje v SN a blok v levo od trianglu.
Až by byl volný blok u trianglu rozjel by se vlak čekající v SN/ na zlute.
Tím to bude i jednodušší.
Jirka


Jo, tak nějak bych to asi řešil.
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » pon 30 led, 2023 9:33 pm

Ten triangl tam dřív nebyl. Nebyla ale možnost jednoduchého krouzeni po oválu. Tak jsem pristavel tu přípojku a díky tomu vznikl triangl.
Před tím se měnila polarita na té zlute v pravo dole. Teď se bude měnit v levo od tringlu ale jen v případě že se pojede přes triangl vrchem do SN. Jinak je vše ve stejné polarite. Takže to je lepší řešení.
Díly ti za ochotu.
Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod zdeno » stř 01 úno, 2023 1:28 pm

ma neco spolecne Rocrail - ovladaci program,
se strankou https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=loconet:lnpe-parms-en ??
Je tam totiz popis Loconetu, ktery ma silene chyby.
Opravdu nedoporucuji podle toho neco stavet.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod Mousak » stř 01 úno, 2023 3:01 pm

Jde o oficiální wiki k Rocrailu, často zde hledám informace a myslím, že i z programu vede nápověda právě sem.
Já používám DigiKeijs DR5000 a tvůj odkaz je na Digitrax LocoNet.
TT - To je Tak akorát... Projekt Sluníčko od M. Ferdiána + DR5000 a RocRail
Mousak
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26 úno, 2020 11:36 am

Re: RocRail

Příspěvekod zdeno » stř 01 úno, 2023 3:30 pm

Mousak píše:tvůj odkaz je na Digitrax LocoNet.

Pokud by to nekdo chtel pouzivat na sve programy, tak tvrde narazi. Je tam neskutecne moc chyb.
Napriklad adresa low a high je opacne, chybi hodnota 0x40 u high adresy, dale je nekde 4x opakovani , nekde 3x.
A to jsem nenasel urcite vsechno. Je to cele usite horkou jehlou.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » sob 11 úno, 2023 4:02 pm

Zase bych měl jednu žádost o radu. Stává se mě v automatickém provozu , že se lokomotiva rozjede opačným směrem než ukazuje šipka na ikoně bloku. Jde někde nastavit něco aby směr jízdy souhlasil se šipkou v ikoně bloku ?
Všechny lokomotivy mám nastavené dle multimausu a v manuálním režimu jezdí podle šipky ovladače správně. U symetrických lokomotiv mám i šipky na podvozku abych je postavil správně na koleje. Stává se to nejvíce při editaci vlastností lokomotivy ( rychlosti atd.) Aniž bych mašinu sundal z kolejí tak po vložení myší do bloku se někdy rozjede opačně než ukazuje šipka a nastavená vlaková cesta. Když to opravím změnou smyslu jízdy nebo inverzí ve vlastnostech lokomotivy tak je to v pořádku a při další editaci to občas udělá zase....
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » pon 13 úno, 2023 1:16 pm

Nezmění to nastavení tvrdý reset? Někde sem četl že tvrdý reset nuluje i BBT nastavení. Ale nevím zda to je pravda.
Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » pon 13 úno, 2023 1:53 pm

Ne. BBT tvrdý reset nevynuluje. BBT se dá vynulovat jen u nastavení lokomotivy.
Naposledy upravil Rosik dne sob 18 úno, 2023 8:00 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

Re: RocRail

Příspěvekod Mousak » pon 13 úno, 2023 2:49 pm

Musím předělat všechny potřebné úseky kde automaticky zastavuji vlaky na třísenzorové úseky(místo nyní jen jednoho snímače). Nastavování časů BBT při vjetí do úseku s jedním snímačem pro každou lokomotivu je časově neúnosné a nejde o ideální řešení(nevím jestli jen v Rocrailu) a také to není 100% vždy funkční a přesné. Blbě jsem uvěřil, že to nemusí být problém. A to mám malé kolejiště.
Bohužel mě bude čekat dodatečné řezání a pájení v již dokončeném kolejišti... a tak jsem se tomu hodně bránil, ale nevidím jinou možnost pro automatizovaný provoz.
Ptám se na zkušenost když lokomotiva postupně zastavuje. Tedy projela přes první krátký úsek(generování enter) a v následujícím úseku již začne postupně zpomalovat a pak v posledním krátkém třetím úseku do něj vjede(generování in), jestli se zastaví např.do 1cm za prvním soukolím. Přeci jen už jede dost minimální rychlostí a tak by to mohlo být reálné.
TT - To je Tak akorát... Projekt Sluníčko od M. Ferdiána + DR5000 a RocRail
Mousak
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26 úno, 2020 11:36 am

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » pon 13 úno, 2023 3:12 pm

Mousak píše:Musím předělat všechny potřebné úseky kde automaticky zastavuji vlaky na třísenzorové úseky(místo nyní jen jednoho snímače). Nastavování časů BBT při vjetí do úseku s jedním snímačem pro každou lokomotivu je časově neúnosné a nejde o ideální řešení(nevím jestli jen v Rocrailu) a také to není 100% vždy funkční a přesné. Blbě jsem uvěřil, že to nemusí být problém. A to mám malé kolejiště.
Bohužel mě bude čekat dodatečné řezání a pájení v již dokončeném kolejišti... a tak jsem se tomu hodně bránil, ale nevidím jinou možnost pro automatizovaný provoz.
Ptám se na zkušenost když lokomotiva postupně zastavuje. Tedy projela přes první krátký úsek(generování enter) a v následujícím úseku již začne postupně zpomalovat a pak v posledním krátkém třetím úseku do něj vjede(generování in), jestli se zastaví např.do 1cm za prvním soukolím. Přeci jen už jede dost minimální rychlostí a tak by to mohlo být reálné.


Ano, jeden úsek funguje značně nespolehlivě. Důvodů může být mnoho. Proto je potřeba mít alespoň 2 sledované úseky. První pro ENTER - vstup do bloku a zahájení plynulého brždění a druhý na místě zastavení IN. Lokomotiva pak zastaví ihned po najetí prvním vodivým (bez bandáže) soukolím do tohoto úseku. Délka zastavení pak záleží na nastavené minimální rychlosti v RR a na nastevené rychlosti brzdění na dekodéru lokomotivy. Zde doporučuji co nejmenší hodnotu. Pak může být přesnost zastavení pod 5 mm.
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » pon 13 úno, 2023 5:08 pm

Nezmění to nastavení tvrdý reset? Někde sem četl že tvrdý reset nuluje i BBT nastavení. Ale nevím zda to je pravda.
Jirka

Po nedončení úlohy v automatu používám reset v záložce automatický , poslední volba dole. Vymaže to lokomotivy z bloků , aktivované cesty ale nevím co to dělá s nastavením lokomotivy. Předpokládám , že nic. Zajímalo mě jestli se dá někde v nastavení lokomotivy určit "předek" lokomotivy. Když postavím správně lokomotivu podle šipky multimausu tak vždy pojede předkem napřed. V RR se mě stává , že lokomotiva postavená do bloku ukazuje směr kam pojede ale po spuštění automatu nebo jízdního řádu se rozjede naopak. Nemůžu přijít na to jak to ošetřit , stává se to náhodně většinou po editaci nastavení lokomotivy ( na volbu inverze nešahám )
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » úte 14 úno, 2023 7:45 am

Podle mě když ji fyzicky sundas z koleji tak potom nevi RR jak byla. To se mě stalo,po sundání z koleji a opětovném položení na koleje na stejnou stranu jsem musel invertovat směr.
Jakmile ale pořád byla na koleji byli to ok.
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » úte 14 úno, 2023 7:49 am

To Mousak:
Řešil sem to zde o pár stránek výše.
Podívej se na video.
https://youtu.be/zzDlR67SzPc
Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » úte 14 úno, 2023 10:53 am

O.K. díky za tip. Zkusím to lépe vysledovat kdy to zase udělá. Na mašině mám na podvozku šipku tak ji pokládám pořád stejně. Navíc je zaškrtnuto "pendlující vlak" tak by si to mělo samo vybrat směr jízdy , což v plánu udělá ale mašinu pošle naopak.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Rosik » úte 14 úno, 2023 9:18 pm

hopeter píše:O.K. díky za tip. Zkusím to lépe vysledovat kdy to zase udělá. Na mašině mám na podvozku šipku tak ji pokládám pořád stejně. Navíc je zaškrtnuto "pendlující vlak" tak by si to mělo samo vybrat směr jízdy , což v plánu udělá ale mašinu pošle naopak.


Obávám se, že při resetu RR zapomíná směr resp. pak je to tak nějak o náhodě. Nepřišel jsem na to proč. Jediným spolehlivým řešením by bylo použití detekce s RailCom, které umí nejen identifikovat adresu lokomotivy, ale pokud jsem to správně pochopil, tak i směr. Ale zkušenost s tím nemám.
Uživatelský avatar
Rosik
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 29 zář, 2011 8:06 pm
Bydliště: Kósek od Brna

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků