RocRail

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » pon 28 lis, 2022 3:58 pm

Taky používám RocRail se z21 a taky mě to v okně centrály nic nepíše ale na funkci to nemá vliv ( "ani rostlináře ne..."). Co potřebuji, to mě nahlásí server ve svém okně.
Pokud ti jezdí mašina a přehazují výhybky tak máš vyhráno a podle videí od Rosíka se dostaneš dále. Videa je dobré zkouknout vícekrát , protože občas se něco důležitého přehlédne.
Bloky si nech až budeš mít detektor obsazení. Důležité je mít správně přiřazené sensory k blokům , nastavené adresy sensorů a v bloku přiřazené funkce snímačů ( enter , in ... ). Na vlakové cesty jsem zatím vystačil s routerem ( směrovačem ). Pokud ti nechce generovat cesty tak se podívej do seznamu ( záložka seznamy ) vlakových cest jestli tam už nějaké nejsou a nebo nejsou něčím blokované.
Pak dej vyčistit směrování ( záložka soubor - směrovač ) a potom by to mělo funkcí směrování jít vygenerovat. Router ti najde sám všechny možné cesty a zapíše je do bloků. Server ti to nahlásí ve svém okně ( počet vygenerovaných tras ).
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » úte 29 lis, 2022 5:53 am

Ahoj,dik za informace. Sem rád že zatím to mám dobře. Ty videa si pouštím opakovaně, krok po kroku. Vždy co udělá on pak udělám já.
Třeba mi ještě nejde spustit ten zkušební layout- otevře se mi okno že bude rocrail ukoncen ano/ne.
Ale říkám si když mě jede mašina a prehazuje vyhybka je program v pořádku.
Až přijde detektor budu se učit dal.
Díky Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » úte 29 lis, 2022 9:28 am

Já jsem ještě na ten demo ani nekoukal. Nejlepší je si to zkusit na konkrétním kolejišti. Osvědčilo se mě "prkýnko" https://www.youtube.com/watch?v=Id8xcQZBioc na které jsem si přišrouboval koleje ( rozdělené na úseky pro detekci ) , připojil detektor obsazení a na tom jsem se ty bloky naučil. Když si tam přidáš i výhybku s přestavníkem tak je to ideální učební pomůcka.
Taky si na tom zjistíš jak potřebuješ dlouhé úseky aby ti mašiny nepřejížděly do výhybek. Dá se "simulovat" i rovnou na obrazovce ale musíš správně odmačkat sensory , čímž simuluješ jízdu mašiny.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod belgarat » úte 29 lis, 2022 1:56 pm

Panove ! Opet joudovska otazka: kdyz mam kolejovy plan pekne v jednom okne, tak muzu v 'auto' rezimu pretahnout vlak do jineho bloku -- a RR pro nej umete cesticku a pusti jej. Je nejake podobne uzivatelsky hezke, mile gesto kdyz mam kolejovy plan v nekolika 'levelech' ? Vim, ze muzu pouzit 'Set Destination' a navrh 'Start Locomotive" - ale neco "privetivejsiho" ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RocRail

Příspěvekod belgarat » stř 30 lis, 2022 8:05 pm

... a jeste jeden dotaz ! Tentokrat na plany (schedules).
Mejme kolejovy plan jako je na obrazku:
bukova1.png

Na koleji A2 (dole) je "Brejlak", smerujici vpravo. Potreboval bych jej zaparkovat na koleji B1a (vpravo nahore), pricemz bych chtel aby se B1 -> B1a pohyboval posunem, pokud je to mozne. Po nejakem case bych chtel 'vyposunovat' -> B1, Trat D - a pak pokracovat v jizde na kolej A1.

Jak na to ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » čtv 01 pro, 2022 3:50 pm

No nevím ale asi bych to zkusil přes jízdní řády a to přepnutí na posun dát akci spouštěnou sensorem fbB1...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » pát 02 pro, 2022 5:09 pm

Ahoj,hlásím pokrok. Už mi jezdí mašina v programu mezi třemi bloky přes jednu vyhybku. Ta mi dala trochu zabrat a nakonec stačilo u výhybky dát investovat.
Musel sem vymazat a znova stáhnout Rocrail a v tom novém už mi šel Směrovač na trasy. Odmackavam detektory a ono to maká:) za mě super.
Dnes sem koupil 2m lat na zkušební kolej jak mi rádi hopeter a jak mi přijde detektor budu zkoušet.
Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod hank61 » ned 04 pro, 2022 10:00 am

Kluci. Je normální aby mi RR spojený s centrálou DR5000 pouze přes USB, neustále červeně hlásil, že centrála není připojena na wifi? :?
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » ned 04 pro, 2022 11:15 am

A spojení funguje nebo nefunguje ? Pokud máš nadefinováno více centrál ( připojení USB + Wifi ) tak zkus nechat jen to připojení co používáš. U DR5000 je trochu problém , že se musí používat různé protokoly pro RR nebo pro tablet se Z21.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod hank61 » ned 04 pro, 2022 11:37 am

hopeter píše:A spojení funguje nebo nefunguje ? Pokud máš nadefinováno více centrál ( připojení USB + Wifi ) tak zkus nechat jen to připojení co používáš. U DR5000 je trochu problém , že se musí používat různé protokoly pro RR nebo pro tablet se Z21.


Spojení přes USB funguje a to chci i používat. Jen mi server RR pořád píše červeně ty hlášky, že není připojená wifi s centrálou...., o což momentálně nestojím :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » ned 04 pro, 2022 1:28 pm

A máš nastavené USB připojení jako výchozí ? Pokud máš DR5000 připojenou k RR přes USB a nakonfigurované i připojení přes wifi a to wifi má protokol na tablet se Z21 tak se asi centrála snaží připojit přes wifi ale nejde jí to. Zkus to připojení přes wifi smazat nebo dát připojení přes USB jako výchozí.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RocRail

Příspěvekod hank61 » ned 04 pro, 2022 2:55 pm

Smazal jsem v RR celý protokol k nastavení wifi, restartoval RR a dělá to furt :(
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: RocRail

Příspěvekod belgarat » ned 04 pro, 2022 3:14 pm

Muzes sem prosim dat
- screenshot File > Rocrail properties > zalozka Controller
- screenshot nebo okopirovany log s temi hlaskami
- pro jistotu: ve File > RocRail properties, je dole tlacitko oznacene "</>", otevre se okno s XML daty - konfigurace. Tak prilozit prosim, alespon radky s "<digint ..."
- pouzivas-li Windows, tak otevri prikazovy radek ("cmd") a screenshot nebo vystup z prikazu "ipconfig" (to kvuli sitovemu nastaveni pocitace)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RocRail

Příspěvekod Jirka1984 » pon 05 pro, 2022 7:49 pm

Ahoj,
konecne jsem docetl vsech 39 stranek fora o RR. Neco jsem pochopil,neco ne.Zitra uz prijde detektor obsazeni tak o vikendu to zacne:)
Mam otazku:
Stahl jsem si RR na externi disk(dle rady na YT),tam se mi i ukladaji "pokusy".
Kdyz sem chtel ten samy RR z externiho disku nahrat do PC na disk C tak vse slo az do chvile kdyz jsem chtel otevrit me "pokusy" ktere jsem si pretahl z externiho disku na plochu tak mi je novy RR na C disku neotevrel.
Cele tohle sem chtel vyzkouset kvuli tomu ze kdyby umrel disk nebo PC aby bylo mozne pracovat dal,nebo treba vymena layoutu mezi jednotlivymy PC.
Jde to nejak?
Jirka
PS: vlastne se mi jedna o zalohovani layoutu treba na flesku...
Jirka1984
 
Příspěvky: 543
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: RocRail

Příspěvekod hopeter » úte 06 pro, 2022 7:05 am

Rocrail nemá klasickou instalaci do windows , jen se rozbalí jeho adresář na požadované místo. Já to třeba dal rovnou do kořene disku C:\ Rocrail\ . Přímo v jeho adresáři jsou uložené jednotlivé kolejové plány ( jejich adresáře ). Zálohu plánu si můžeš ozálohovat zkopírováním jeho adresáře kamkoliv ale pro použití musí být zase přímo v adresáři rocrailu. Takto je možné třeba poslat kolejový plán kamarádovi pro pomoc když něco nefunguje.
Pokud jsi překopíroval adresář RR na C:\ a adresář kolejového plánu na plochu tak ho RR nenajde.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků