AT+ ESP01

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » úte 09 srp, 2022 3:39 pm

Mně se zdály lepší ty menší fonty, větší bych volil pouze pro aktivně zvolenou adresu, ty větší jsou moc nahuštěné, ale jak píše Zdeno, kolik lidí, tolik názorů. Není mi ale jasné co znamená ta číselná řada, která pokračuje po dosažení nuly opět od jedné. Bude zajímavě dovědět se také víc o způsobu ovládání. Předpokládám, že ovladač je enkodér, stejně jako u OTO Duo, který stále spokojeně používám, funguje skvěle. A k připojení napájení/nabíjení bude použit konektor USB—C.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » úte 09 srp, 2022 5:08 pm

HonzaM píše:Mně se zdály lepší ty menší fonty, větší bych volil pouze pro aktivně zvolenou adresu, ty větší jsou moc nahuštěné, ale jak píše Zdeno, kolik lidí, tolik názorů. Není mi ale jasné co znamená ta číselná řada, která pokračuje po dosažení nuly opět od jedné. Bude zajímavě dovědět se také víc o způsobu ovládání. Předpokládám, že ovladač je enkodér, stejně jako u OTO Duo, který stále spokojeně používám, funguje skvěle. A k připojení napájení/nabíjení bude použit konektor USB—C.


problem je v tom, ze ten dispay je malicky a nevejde se tam pokracovani 10,11,12 ... 28.
To ci je tam nula, jedna nebo dva prefix, si musi kazdy domyslet :D :D
Teda treti radek +10, ctvrty radek +20.
Muzem to upravit tak, ze 0 - 9 budu v prvnim radku a pro dalsi radky tam pridam dopredu 10+ a 20+.
---
USB-C je pouze v SMD provedeni a to nepokladam za dobre na caste pouzivani.
Navic ten konektor je planovany na upevneni pomoci spagatu na krk a ten konektor C, zas az tak dobre nedrzi.

popis je na http://www.railnet.sk
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod BohousP » úte 09 srp, 2022 6:25 pm

2141851283550786264.jpg

€ 3,57 26%OFF | 10pcs/lot USB 3.1 Type-C 24 Pins Female Socket SMD DIP PCB Connector for PCB Design DIY High Current Fast Charging
https://a.aliexpress.com/_uwKKLN
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 10 srp, 2022 4:55 am

BohousP píše:€ 3,57 26%OFF | 10pcs/lot USB 3.1 Type-C 24 Pins Female Socket SMD DIP PCB Connector for PCB Design DIY High Current Fast Charging
https://a.aliexpress.com/_uwKKLN


zkousel jsem to a nedrzi to dobre. Asi bych to nepouzil na drzeni ovladace na zaveseni na krk.
Prece jenom cena 40 Eur za ovladac je hodne vysoka, abych to nechal spadnout na zem.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Ivan » stř 10 srp, 2022 5:21 am

zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Ten bys měl držet oběma rukama - jednou ovládat potenciometr a druhou tlačítka ne? ;-)

kolko ludi, tolko chuti.
Nemel by si vse posuzovat len podle sebe.


A zrovna mne se to docela líbí.
Zdeno, jak poznáš z displeje, které funkční výstupy jsou aktivní? Změna barvy? Na fotce to není moc vidět.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 10 srp, 2022 7:18 am

zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Ten bys měl držet oběma rukama - jednou ovládat potenciometr a druhou tlačítka ne? ;-)

kolko ludi, tolko chuti.
Nemel by si vse posuzovat len podle sebe.

Hochu neposuzuju podle sebe!
Statisticky nejvíc chyb v provozu dělají jednoručáci - ověřeno na mladé generaci ;-)
Proto je pro práci s ovladačem výrazně lepší používat ruce obě.
Proto říkám, že Tvůj ovladač není ergonomicky vhodný - přehozením potenciometru a displaye bys uspokojil všechny.
Takto jsi té druhé skupině znesnadnil použití Tvého ovladače, protože nebude mít dobrý výhled na display.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Masinka85 » stř 10 srp, 2022 8:14 am

Také by se mi víc pozdávalo řešení navrhované Z. Valterem. Samozřejmě to ale je věcí autora.
Masinka85
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 07 srp, 2022 7:22 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » stř 10 srp, 2022 11:00 am

Masinka85 píše:Také by se mi víc pozdávalo řešení navrhované Z. Valterem. Samozřejmě to ale je věcí autora.

Také mi připadá logičtější displej nad ovladačem. Jako třeba u TCS-RC nebo WLANmaus.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zlámalík » stř 10 srp, 2022 11:21 am

A já se Zdena zastanu, mně se toto uspořádání líbí. Viz ESU/PIKO, tam je to taky tak, jen s velkým knoflíkem.
Z hlediska ergonomie bych ještě byl pro možnost volně definovat polohu funkcí na tlačítkách. Někdy se ukáže vozidlo, které to má jinak a takhle by se to dalo nastavit bez překopávání dekodéru.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 10 srp, 2022 2:40 pm

Zdenek Valter píše:Proto říkám, že Tvůj ovladač není ergonomicky vhodný - přehozením potenciometru a displaye bys uspokojil všechny.
Takto jsi té druhé skupině znesnadnil použití Tvého ovladače, protože nebude mít dobrý výhled na display.


Mojko, to je iba hrabeci rada, vsechny moje ovladace jsou tak udelane a zatim nikdo nic nenamital. Viz Oto-MD a vyrobeno pres 200ks.
Snadna rada, mojko, vsak si to vyrob sam anebo kupuj veci, ktere ti vyhovuji. Ja mam svuj okruh zakazniku.
---
Indikace je zmenou barvy z cerne na cervenou a naopak.
zmena je v tom, ze prefix se objevuje iba pred volbou funkce a jinych voleb.
Toto je nejlepsi foto, ktere se mi podarilo vybrat z asi 15 pokusu.

male.JPG
male.JPG (38.45 KiB) Zobrazeno 2044 krát
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Ivan » stř 10 srp, 2022 2:43 pm

Zdeno, díky za fotku, je to z ní zřejmé. Líbí se mi "jednoduchost" a kompaktnost zařízení.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 10 srp, 2022 6:56 pm

zdeno píše:
Zdenek Valter píše:Proto říkám, že Tvůj ovladač není ergonomicky vhodný - přehozením potenciometru a displaye bys uspokojil všechny.
Takto jsi té druhé skupině znesnadnil použití Tvého ovladače, protože nebude mít dobrý výhled na display.


Mojko, to je iba hrabeci rada, vsechny moje ovladace jsou tak udelane a zatim nikdo nic nenamital. Viz Oto-MD a vyrobeno pres 200ks.
Snadna rada, mojko, vsak si to vyrob sam anebo kupuj veci, ktere ti vyhovuji. Ja mam svuj okruh zakazniku.

Žádná hraběcí rada ale zkušenost s každotýdenním ježděním s juniory.
To je zkušenost, kterou Ty těžko získáš ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » stř 10 srp, 2022 7:32 pm

Zdenek Valter píše:Žádná hraběcí rada ale zkušenost s každotýdenním ježděním s juniory.
To je zkušenost, kterou Ty těžko získáš ;-)

mam 9 vnucat s kamarady, ktori ku mne chodi na vlaciky. :D :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: at+ ESP01

Příspěvekod HonzaM » čtv 11 srp, 2022 5:35 am

Jaký protokol (Tvůj vlastní, nebo z21, WiThrottle) bude používat a s jakými centrálami má ovladač komunikovat?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: at+ ESP01

Příspěvekod zdeno » čtv 11 srp, 2022 2:40 pm

HonzaM píše:Jaký protokol (Tvůj vlastní, nebo z21, WiThrottle) bude používat a s jakými centrálami má ovladač komunikovat?

pokud by si sledoval toto vlakno, tak by si vedel, ze som sa snazil naroubova EngineDriver, ale ten se mnou odmitnul komunikovat.
A ze som tomu venoval opravdu dost casu a usili. Dokazi se pripojit, ale po case urcenem "AT+CIPSTO" se to blokne a smytec.
---
Tak jsem si vytvoril vlastni protokol a ten komunikuje se vsemi Loconet centralami pres X3 sbernici, (RJ45 6/6).
Uplne jsem se vyhnul JMRI anebo PC, nepotrebuji je. To je asi ta nejvetsi vyhoda oproti jinym sestavam ovladacu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků