RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » sob 27 úno, 2021 6:41 pm

Nová verze 9.0 B3
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Trixt » sob 27 úno, 2021 7:40 pm

No jo, nová verze, ale co je v ní nového, co opravuje? Hledám, hledám .... a zatím nic nenacházím.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » čtv 27 kvě, 2021 6:23 am

Před časem zde byl dotaz na možnost spolupráce mezi TrainControllerem a MGP. Protože mám obojí, začal jsem zkoušet. Před časem jsem zkusil ovládání stanice osazené MGP, součinnost možná je, z TrainControlleru stanici s MGP ovládat lze. Protože mám ale relativně velké domácí kolejiště osazené komponentami Digitrax a přestavba na MGP by byla nákladná a hlavně pracná, napadlo mne zkusit kolejiště ovládat z ovládacícho panelu s MGP. A ono to jde, ovládat lze výhybky, návěstidla a dokonce i stavět cesty. Samozřejmě není možné na panelu MGP indikovat skutečnou polohu výhybek, protože dekodéry Digitrax neposkytují zpětné hlášení (tedy funkci odlišující výhybkové dekodéry MGP od všech ostatních na trhu). Nicméně i tak je možnost ovládání z panelu výhodou - budu moci mít u každé stanice (vzdálené vzájemně tři metry) místní ovládací panel a nemuset pro každé přehození výhybky běhat k centrálně umístěnému notebooku.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4074
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Krolboys » stř 24 lis, 2021 5:39 pm

Zdravím všechny zkušenější uživatele TC. Prosím, poradil by někdo jak zpětně spojit lokomotivu ke stojícím vagónům. Bude asi někde potřeba povolit lokomotivě vjezd do obsazeného bloku.
Jak to ale bude s nastavením markerů? dojezdu a brzd, aby lokomotiva plynule najela na stojící vagóny. Požívám TC 9.0 B2 Díky za pomoc.
Krolboys
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 říj, 2010 8:53 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 24 lis, 2021 6:10 pm

Máš několik možností.
První je přijet ke mně zítra na seminář, který je od 10:00, a tam se vše dozvíš. :D :D :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Krolboys » stř 24 lis, 2021 6:17 pm

Jaj to do Písku nedám :roll: to je nějaký veřejný seminář? na netu nic není... :?:
Krolboys
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 říj, 2010 8:53 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 24 lis, 2021 6:18 pm

Jinak je první část správně, logicky je nutné povolit vjezd do obsazeného bloku (v Pravidlech Plánu, AutoTrainu...).
Druhá část spočívá v tom, že bloku, v kterém dojde ke spřažení, je nutno dát nějak vědět, že tam mašina vjela.
To lze udělat dvěma způsoby.
1) Přidá se tam další kontaktní indikátor. Fyzicky, stačí třeba centimetr.
2) Nemusí to být fyzický kontaktní indikátor, použije se Flagman, jehož zapnutí způsobí např. opuštění předchozí výhybky či bloku.
Obojí je k nahlédnutí na mém testovacím kolejišti, které je ke stažení na mých stránkách (SN, bloky B21-26).
Detaily jsem případně ochoten dovysvětlit na Skypu.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Krolboys » stř 24 lis, 2021 6:26 pm

Super, díky za radu, vyzkouším. Kouknu i na testovací kolejiště.
Krolboys
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 říj, 2010 8:53 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » stř 24 lis, 2021 7:14 pm

Také jsem to testoval: https://youtu.be/uJJp3tmZ1tE Měl jsem pouze jeden detektor obsazení.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Krolboys » čtv 25 lis, 2021 9:12 pm

No, přesně to bych potřeboval ale nedaří se mi stále vjet lokomotivou zpět do bloku, kde stojí odpojené vagóny. V plánu jsem nastavil v pravidlech "použít i obsazené bloky" a nic.
Asi je potřeba nastavit ještě něco dalšho ale nepřišel jsem na to co :roll:
Píše mi to tyto dvě hlášky:
Plán 'Plán 4' nelze s Vlaková souprava 'Bardotka' v Blok 'BL17' provést, protože pravidla plánu neumožňují, aby vlak mohl zůstat v počátečním bloku.
Blok 'BL10' nemůže být rezervováno Vlaková souprava 'Bardotka' - je již rezervováno Vlaková souprava 'Eanos ZSSK_1'.
Tak nevím...
Krolboys
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 říj, 2010 8:53 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » čtv 25 lis, 2021 10:52 pm

Jednoduché ...
Přílohy
ts_join.jpg
ts_join.jpg (44.7 KiB) Zobrazeno 3808 krát
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » čtv 25 lis, 2021 10:55 pm

Krolboys píše:No, přesně to bych potřeboval ale nedaří se mi stále vjet lokomotivou zpět do bloku, kde stojí odpojené vagóny. V plánu jsem nastavil v pravidlech "použít i obsazené bloky" a nic.
Asi je potřeba nastavit ještě něco dalšho ale nepřišel jsem na to co :roll:
Píše mi to tyto dvě hlášky:
Plán 'Plán 4' nelze s Vlaková souprava 'Bardotka' v Blok 'BL17' provést, protože pravidla plánu neumožňují, aby vlak mohl zůstat v počátečním bloku.
Blok 'BL10' nemůže být rezervováno Vlaková souprava 'Bardotka' - je již rezervováno Vlaková souprava 'Eanos ZSSK_1'.
Tak nevím...



Poslední plán, kdy má vjet lokomotiva na vagóny jsem měl nastaven takto:
Výstřižek.JPG


Nevím, zda je to tak správně, ale fungovalo to. Je to tedy TC7.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Krolboys » pát 26 lis, 2021 3:13 pm

Díky kluci, funguje. Jednoduché :roll:
Krolboys
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 říj, 2010 8:53 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Dancer » úte 07 pro, 2021 9:43 pm

Já bych se chtěl zeptat, jak přes TC ovládáte staniční hlášení? Chtěl bych jedním tlačítkem u každé staniční koleje sepnout zvuk hlášení v lokomotivě, která na ní právě stojí. Jen nevím, jak to naprogramovat.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 07 pro, 2021 10:03 pm

Dancer píše:Já bych se chtěl zeptat, jak přes TC ovládáte staniční hlášení? Chtěl bych jedním tlačítkem u každé staniční koleje sepnout zvuk hlášení v lokomotivě, která na ní právě stojí. Jen nevím, jak to naprogramovat.

Jsou dvě možnosti:
1. Spustit zvukovou funkci lokomotivy, která hlášení obsahuje. Nelze to však editovat, nebo jen obtížně. Zvuk vychází z příslušné loko.
2. Spustit zvukový soubor z počítače. Tam je možné nahrát cokoliv. Případně lze i přepínat výstup pro repro do požadovaného místa (pro ty 100%ní fajnšmekry).
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků