RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod workous » stř 28 zář, 2016 7:58 pm

Ahoj Martine, je to jak píšeš mám soft Rocomotion to je jako TC 5,8 ta druhá adresa tam není vidět, tak jsem tochu plašil :) už je to ok nátahnul jsem si to do vyšší verze a tam je to pěkně vidět, ale děkuji za pomoc....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod KOCI » pát 30 zář, 2016 6:34 am

Ahoj lidi,
jsem tu nový, pročetl jsem co jsem našel a nikde jsem neobjevil, že by někdo měl stejný problém jako já.
Mám Lenz LZV 100, Lenz LH100, DIGI-CZ GenLi USB maxi, DIGI-CZ 210B a TC 7G.
Jelikož teprve začínám stavět kolejiště, tak jsem to před několika měsíci zkušebně zapojil na zkušebním oválu a vše mi po připojení k Win10 parádně fungovalo.
Jenže, před pár dny, kdy jsem už položil první část kolejiště, jsem to opět vybalil z krabic, zapojil ke kolejišti a připojil na samostatný počítač s Win XP mi to tak skvěle už nefunguje a nemůžu přijít na to proč.
Prvotní problémy s nekomunikací GenLi maxi s TC ve Win XP jsem s pomocí internetu odstranil. Ovšem když v TC přiřadím k bloku indikátor, tak mi ihned signalizuje obsazený úsek. A to na všech adresách od 65/1 po 80/8. Tolik těch DO ani nemám. Navíc obsazenost signalizuje i v případě, že DO vůbec nepřipojím ke GenLi. Zkusil jsem tedy TestApp a tam se DO vůbec neprojeví - nehlásí ani volný ani obsazený úsek - celý sloupec je šedý jako ostatní.
DIGI-CZ 210 mám ve verzi s integrovanýma LEDkama pro jednotlivé úseky a ty se rosvicejí i zhasínaji správně.
Když jsem to přepojil k PC s Win10 kde to před těmi několika měsíci fungovalo správně, tak se to chová naprosto stejně špatně.
Nedokáže někdo poradit čím by to mohlo být? Neni v TC nějaký nastavení DO který bych omylem přenastavil.

Rozhodoval jsem se jestli to mám napsat sem nebo ke Genli USB, ale podle indikace LEDek která ukazuje správně, to píšu sem...

Díky za rady
KOCI
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29 zář, 2016 8:32 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pát 30 zář, 2016 7:45 am

KOCI: Máš SZ.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pát 11 lis, 2016 1:22 pm

Článek Než položíme koleje, z 11.11.2016, je malým svátečním dárkem.
Pro kolegy, kteří jsou s TrainControllerem na samém začátku.
Jak, kde a proč udělat izolované úseky.
Přiložen základní layout, soubory pro TrainController ve verzi Gold a Silver.

Edit: Často se ptáte, tak jsem 17.11.2016 do článku doplnil hlavní rozdíly mezi podverzemi Gold a Silver (7 i 8 ).
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 12 pro, 2016 9:50 pm

Seminář na téma "Ovládání modelové železnice softwarem RailRoad & Co.", TrainController (především verze 7,8 Gold, Silver) je

27. prosince 2016

Začátek: 10:00
Místo konání: Písek, Tyršova 12

Jde o zcela mimořádný, a tudíž i na poslední chvíli oznámený termín.

Přihlášky na mail mpinta@seznam.cz, viz také http://lokopin.wz.cz/body.php/seminar/s ... _dalsi.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » čtv 22 pro, 2016 10:07 pm

A máme tu novou vánoční verzi - Version 8.0 G1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod stouny » pát 23 pro, 2016 5:13 pm

Prosím, jak jsou omezeny demo verze TC? Jen časově na těch cca 15 minut, nebo je tam i nějaký počet použití, počet dní a podobně? A ještě jak je to s použitím na jeden počítač? To ho poté nemohu odinstalovat a nainstalovat na jiný nebo jak? Nebo je k tomu nějaký USB klíč? Děkuji za info a veselé vánoce.
stouny
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22 led, 2014 7:00 pm
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pát 23 pro, 2016 7:09 pm

Instalační program je jeden (pro každou podverzi Gold, Silver, Bronze). Není tedy žádná demoverze a ostrá verze zvlášť. Rozlišení se provádí v okně při natažení aplikace.
Ostrá verze má kód (který sdělí prodejce či výrobce) a HW klíč (který sice vypadá jako běžná USB flash, ale zkopírat nelze - víceméně).
Instalace je možná na libovolný počet počítačů. Bez omezení běží tam, kde je připojen HW klíč a vložen kód.
Pokud je připojen HW klíč a vložen kód, při dalším natažení se už rozlišovací okno (ostrá x demo) neobjeví. Aplikace rovnou nastartuje a připojí se ke kolejišti.

Demo verze běží zcela stejně, jako verze ostrá. Po 15 minutách přestane fungovat. Stačí ovšem znovu natáhnout a opět běží 15 min.
Těch 15 min se ale zřejmě měří, jen když se jezdí, případně něco edituje, ukládá.

Přesnější údaje nemám, neboť jsem demo (8G) zkoušel pouze krátkodobě. Tady by mohli s poznatky pomoct další kolegové. Slyšel jsem, že po měsíci už nešlo ukládat změny atd., ale já jsem nic takového nezaznamenal.

Takto by měly fungovat verze 7 i 8.
Podobné dotazy se objevují často, tak aspoň něco ode mne a třeba i něco od dalších experimentátorů.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Myšpulín » sob 24 pro, 2016 10:58 am

mpinta píše: Slyšel jsem, že po měsíci už nešlo ukládat změny atd., ale já jsem nic takového nezaznamenal.

Ano, tento problém jsem měl, ale dnes již nevím, jestli to bylo s verzí 7 nebo 8. A myslím, že k 8-ce je již jen ten HW klíč, kód to snad ani žádný nechtělo. Ale mohu se mýlit, přeci jen to je již nějaký pátek od instalace.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » sob 24 pro, 2016 12:07 pm

8G demo pouzivam z lenosti preinstalovat ;) dokonce i "nativnich" Windows XP a i po mnoha mesicich funguje 15 minut _pripojena_ ke kolejisti a pak skonci. Vyda prikaz STOP, po restartu jej zas zrusi takze krome zastaveni vozidel zadne skody snad nehrozi. Editace / simulace BEZ aktivniho pripojeni ke kolejisti (mam za to) zadne casove omezeni nema.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Vysočina » ned 08 led, 2017 1:22 pm

6. ledna 2017 - uvolněna verze 8.0 G2
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Photowizard » úte 17 led, 2017 9:23 am

Pánové, 27. prosince 2016 jsem navštívil seminář Lokopina o Traincontroleru. Sám ho používám něco přes rok a jediným zdrojem mého poznání do té doby byl oficiální manuál. Po semináři musím prohlásit, že Lokopin udělal obrovský kus práce, objevil řadu tipů a triků, o kterých se v návodu nic nedozvíme, a hlavně, vše o čem mluví, má prakticky ověřeno. Ještě jsem nezažil tak intenzivní a problémově orientovaný seminář, ze kterého jsem byl schopen ihned těžit a který mi posunul o řadu měsíců dopředu v mém postupném získávání zkušeností a poznatků s Traincontrolerem jak co udělat. Lokopin si vytvořil na Traincontroler "filosofický názor" a je schopen vymyslet různé postupy, jak dosáhnout všeho (přinejmenším většiny toho), co je vám na vašem kolejišti v oblasti řízení provozu potřeba.

Mohu ho jenom vřele doporučit každému, kdo to s Traincontrolerem myslí vážně.
Photowizard
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29 pro, 2016 8:32 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » úte 17 led, 2017 11:49 am

Photowizard píše:Pánové, 27. prosince 2016 jsem navštívil seminář Lokopina o Traincontroleru. Sám ho používám něco přes rok a jediným zdrojem mého poznání do té doby byl oficiální manuál. Po semináři musím prohlásit, že Lokopin udělal obrovský kus práce, objevil řadu tipů a triků, o kterých se v návodu nic nedozvíme, a hlavně, vše o čem mluví, má prakticky ověřeno. Ještě jsem nezažil tak intenzivní a problémově orientovaný seminář, ze kterého jsem byl schopen ihned těžit a který mi posunul o řadu měsíců dopředu v mém postupném získávání zkušeností a poznatků s Traincontrolerem jak co udělat. Lokopin si vytvořil na Traincontroler "filosofický názor" a je schopen vymyslet různé postupy, jak dosáhnout všeho (přinejmenším většiny toho), co je vám na vašem kolejišti v oblasti řízení provozu potřeba.

Mohu ho jenom vřele doporučit každému, kdo to s Traincontrolerem myslí vážně.

Děkuji mnohokrát. :!: :!: :!:
Občas to slyším, někdy mi přijde podobný mail či SZ, ale takto pěkně a veřejně to ještě nikdo nenapsal.

Mám velkou radost, když se u nějakého kolegy, který moje "školení" absolvuje, začnou projevovat pozitivní důsledky.
Scénář je skoro vždy stejný. Po semináři slyším, "Mám hlavu k prasknutí ... Bylo toho strašně moc ... Nic si nepamatuji ... ".
Pak ale skoro vždy přijde, "Tak jsem začal nastavovat ... a pak jsem si vzpomněl, jak si nám říkal ..." a už to jede.

Je to stejné, jako se vším. Zpočátku to vypadá nezvladatelně, později "brnkačka". A "z očí do očí" lze nahradit máloco, to říkám pořád.
Tak jen pěkně studujte, se mnou, nebo beze mne. A, i když se málokomu chce, pamatujte, "Samo se nenakope". :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod Janek » čtv 30 bře, 2017 8:48 pm

ahoj, měl bych dotaz k jedinému nastavení... mám klasickou jednokolejku, kde je vjezdový semafor, před semaforem mám sledovaný úsek. Když nastavím oddíl pro zastavení před semaforem jak ho vypnout pro volný průjezd v opačném směru. Vlaky odjíždějící z nádraží se chovají jako v klasickém oddílu a zastaví i v opačném směru a nebo plánují cestu jen k oddílu semaforu. Kolejiště mám malé a nemohu si dovolit plánovat cestu přes dva oddíly apod. Díky za pomoc a rady
PS: TC 7 GOLD
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » pát 31 bře, 2017 5:01 am

Janek píše:ahoj, měl bych dotaz k jedinému nastavení... mám klasickou jednokolejku, kde je vjezdový semafor, před semaforem mám sledovaný úsek. Když nastavím oddíl pro zastavení před semaforem jak ho vypnout pro volný průjezd v opačném směru. Vlaky odjíždějící z nádraží se chovají jako v klasickém oddílu a zastaví i v opačném směru a nebo plánují cestu jen k oddílu semaforu. Kolejiště mám malé a nemohu si dovolit plánovat cestu přes dva oddíly apod. Díky za pomoc a rady
PS: TC 7 GOLD

Jedná se tedy o kombinovaný provoz, kdy úkolem TC je zamezit vjezdu do stanice při manuálním ovládání jízdy vlaku a umožnění volnému odjezdu? S takovýmto provozem nemám žádnou zkušenost, v domácím provozu používám čistě manuální řízení jízdy vlaků a TC slouží jen pro detekci obsazení a stavění cest, na klubovém kolejišti slouží TC k dost věrné simulaci reléovky (tlačítka a páčky se ovládají myší nebo z dotykové obrazovky) kde je proti domácímu provozu ještě zamezeno postavení cesty na obsazenou kolej. Působení na jízdu vlaku není možné, protože trakce je na klubověm kolejišti napájena z jiné centrály než ovládá návěstidla, výhybky a detekci obsazení ve stanici a jejím nejbližším okolí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků