Ut/Ke

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ut/Ke

Příspěvekod greenery » pon 04 led, 2016 2:13 pm

Zdravím,
konečně jsem se dokopal a trošku pokročil s lepty. Nastříkal jsem vrchní stavbu uhláku první vrstvou tmelu (DKmodel). Měl bych dotaz na zkušenější, povedlo se mi na dně korby vyrobit krupici a netuším, co je příčinou. Velký tlak, hustá barva, velká vzdálenost ? Nebo jsem to dno asi přejel vícekrát bez zaschnutí, to se mi ale nezdá.
Teď se bude začišťovat, tmelit a přebrušovat, takže to zlikviduju, ale trochu mám obavy, abych to nedoprasil posledním nástřikem.
Rád bych sehnal obtisky, ale netuším jestli na tento vůz vůbec něco existuje. Chtěl bych jich postavil více, s různými čísly. Jeden aršík mám, ale je výrobcem přikládám jen k verzi s brzdou.
Přílohy
19.jpg
07.jpg
20.jpg
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Ut/Ke

Příspěvekod A2C » pon 04 led, 2016 11:59 pm

Krásna práca :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Ut/Ke

Příspěvekod marwin » úte 05 led, 2016 9:24 am

Ahoj,
moc pekne, o tomto vozu delsi dobu uvazuju. Model je postaven z krabicky, jak rikaji plastikari, nebo si na nem neco vylepsoval?
Take bych chtel poprosit o fotku spodku vozu.
K obtiskum, zkus kontaktovat kluky z http://obtisky.parostroj.net/, maji toho moc, ale treba ti vyjdou vstric.
Diky
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Ut/Ke

Příspěvekod greenery » úte 05 led, 2016 9:51 am

Ahoj,
není z krabičky. Přidané jsou rohové trojúhelníkové výztuhy nahoře na rozích korby. Potom 4 svislé výztuhy pevné čelnice (při které má vagon s brzdou budku).
Nárazníky jsou od V. Lepieše, stejně tak stupačky a držáky návěstí. Madla jsou z drátu 0.3 mm. Přibude ještě hák. Uvnitř korby jsou svislé prořezy bočnic (přerušení prken) - bez toho to vypadalo divně.
Podvozek nejspíš vezmu z nějakého Fleischmanna (blíží se nejvíc a vyhovuje kvalita), přeříznu, upravím rozvor na 4m, doplním armatury na spodku a po nastříkání přilepím pod korbu. Nebudu ho stavět od nuly. Potřebuju kinematiky, a takhle to bude nejjednodušší.
Porovnám to s výkresem od Hanka, a když se to nebude moc lišit, udělám to takhle.
K vyklápěcímu čelníku ještě přidám páku výklopu se zajištěním (tu použiju z korby toho Fleischmanna).
Chybí mi oka pod rohovými sloupky, ale to asi vypustím. Teď už bych je musel jen lepit, to asi moc držet nebude.

Mám ještě jednu stavebnici, tu postavím s brzdou a boudou a pak se pustím do vagonů V.Lepieše, to je o level výš i s podvozky a armaturami.
Přílohy
řada Ut.jpg
řada Ut.jpg (26.63 KiB) Zobrazeno 8605 krát
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Ut/Ke

Příspěvekod marwin » úte 05 led, 2016 2:50 pm

greenery píše:Ahoj,
není z krabičky. Přidané jsou rohové trojúhelníkové výztuhy nahoře na rozích korby. Potom 4 svislé výztuhy pevné čelnice (při které má vagon s brzdou budku).
Nárazníky jsou od V. Lepieše, stejně tak stupačky a držáky návěstí. Madla jsou z drátu 0.3 mm. Přibude ještě hák. Uvnitř korby jsou svislé prořezy bočnic (přerušení prken) - bez toho to vypadalo divně.
Podvozek nejspíš vezmu z nějakého Fleischmanna (blíží se nejvíc a vyhovuje kvalita), přeříznu, upravím rozvor na 4m, doplním armatury na spodku a po nastříkání přilepím pod korbu. Nebudu ho stavět od nuly. Potřebuju kinematiky, a takhle to bude nejjednodušší.
Porovnám to s výkresem od Hanka, a když se to nebude moc lišit, udělám to takhle.
K vyklápěcímu čelníku ještě přidám páku výklopu se zajištěním (tu použiju z korby toho Fleischmanna).
Chybí mi oka pod rohovými sloupky, ale to asi vypustím. Teď už bych je musel jen lepit, to asi moc držet nebude.


Diky, tusil jsem, ze si na nem odvedl vice prace, nez jen sletovani leptu.
To jsem si vubec nevsiml, ze DK-model nabizi vuz bez spodku, to je dobre vedet:). Mozna by bylo jednodussi poskladat ten ram z evergreen/MS profilu, nez rezat vuz od Fleischmanna, predpokladam ze Vtucko, ktery se da preznacit na CSD. Vysledek by mel byt lepsi, nez nastavovany tovarni ram. Kinematiku bych koupil hotovou Gutzold/Roco.
Narazniky bych pouzil od Weinerta, dela odpruzene dvojpatkace(8608 odpruzene/8609 pevne), usetri to dost casu. Pokud budes davat kinematiku, tak odpruzene ani nepotrebujes a usetris nejaky peniz.
Oka by si mohl ufiknout taky z toho Fleischmanna(pokud pujdes cestou kanibalizace) a prilepit je vterinakem. Natupo to asi moc drzet nebude, ale mohl by si je navrtat 0,2kou a vlepit do diry mosazny dratek, ktery pak prilepis dovnitr rohoveho sloupku, bylo by skoda u takto pekneho modelu je nemit.
Do jake epochy chces model postavit?

greenery píše:Mám ještě jednu stavebnici, tu postavím s brzdou a boudou a pak se pustím do vagonů V.Lepieše, to je o level výš i s podvozky a armaturami.

Az se dokopu, tak sem taky nahraju moje rozestavene vozy pro 2. epochu, mam rozdelane tri zminovane vozy Ul od Lepiese, G10 od Brawy, Vtu a Vu od Fleischmanna, a nejake Zetky od Kleina.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Ut/Ke

Příspěvekod greenery » úte 05 led, 2016 3:14 pm

Nárazníky od Weinerta mě nenapadly, s těmihle jsem se dost vyvztekal. a stejně ta trubička pod talířem je silnější, než by měla být. Jinou jsem neměl.
DK model dodává dva lepty - jeden s boudou, obtiskem a zjednodušeným podvozkem. Druhý je jen nástavba bez podvozku, boudy a obtisku - nebržděný vůz (-280Kč)
Podvozek - uvidím, co se ukáže jako jednodušší. Postavit to z Evergreenu by asi šlo.
Já to tedy chtěl situovat do 50-tých let, ale ještě se uvidí.
Obrázky dej, mám tu dobu rád, v galeriích na googlu je myslím nemáš, to už jsem prošmejdil :-).
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Ut/Ke

Příspěvekod kokr » pát 29 led, 2016 7:19 pm

Vázací oka se dají koupit na burze pod okny u pana Viktora Pohořelého www.pojezdy.eu jsou v nabídce na kartonovém vzorníku. Mam je a jsou super.
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků