Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod mardzo » pon 06 dub, 2015 11:45 am

Zdravim!

Staviam remizu Hodolany v TT. Mam nasledovny problem. Potrebujem prilepit kolaje na spodok domceku to je v pohode ale ake lepidlo pouzit ktore to zlepi dost pevne karton vs plast(prazce). Na stavbu pouzivam lep Ceys (do 5min zlepi) a Herkules na mensie veci. Vopred dakujem.
Přílohy
20150406_132842.jpg
20150406_132807.jpg
Naposledy upravil mardzo dne sob 02 kvě, 2015 7:36 pm, celkově upraveno 1
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mizl » pon 06 dub, 2015 11:54 am

Já na vše používám buď to řídké nebo středně řídké sekundové lepidlo HVP Modell. 10 g = 50,- Kč.

Sekunďáky ze supermárketu jsou dle mne ehm ... Prostě s nimi nemám dobrou zkušenost => velká tuba, kapka lepidla.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mardzo » pon 06 dub, 2015 12:05 pm

Mozem pouzit ak Attak gel? Pouzivam na lepenie kovovych doplnkov.
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mizl » pon 06 dub, 2015 12:11 pm

S tím to lepidlem nemám zkušenost. Nicméně si myslím, že ano. Každopádně by bylo lepší nejdříve vyzkoušet na malém kousku, jak se chová v kombinaci s použitým materiálem. Co jsem se díval na net - není za tu gramáž zbytečně drahé ??

Dle této nabídky :http://lepidlo.heureka.cz/lepidlo-sekundove-loctite-super-attak-gel-3g/specifikace/#section stojí 3g cca 68,- Kč. Tím bych řekl, že spíše cena je dána značkou.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod Myšpulín » pon 06 dub, 2015 12:44 pm

A musíš dovnitř ty koleje lepit? Já bych je přilepil normálně k podkladu a tu remízu pak přes to, buď taky přilepit nebo ji nechat pro možnost sundání a opravy nějak odnímací, tedy na magnety, šroubky či jiné konektory či úchyty.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mardzo » pon 06 dub, 2015 1:14 pm

Nemám možnosť lebo remizu staviam pre znameho a nemam jeho kolajisko. Preto musím kolaje nalepit teraz aby som mohol pokračovať v stavbe strechy a on si ju potom napojí. Ano je možnosť ich nelepiť ale to my nezaručí uplnu rovnosť podlahy subežne s kolajnicamy po celej dlžke. Viem ten Attak je drahší a tiež som vahal či prejsť nan. Ja ho použivam na plastikove modely a kedže my ešte ostalo tak ho využijem. Tu platite nie len za značku ale aj za fakt kvalitne lepidlo. Co snim zlepite drži fest. Takže skusím. PS: Osobne mám doma male kolajisko HO.
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mizl » pon 06 dub, 2015 2:04 pm

jj v pohodě. Neber to jako výtku čí negativní kritiku ...

Jen jsem se pozastavil nad cenou. Já používám lepidlo zmíněné výš. Je to lahvička a lepidlo je přímo určená na modely a mnou osvědčené. Tak jsem chtěl pouze poukázat na jinou a levnější možnost. Lepidlo používám již dlouho a drží dobře. I když na druhou stranu má jednu nevýhodu o proti tvému zmíněnému lepidlu. Jak přiložíš dílek, tak hned drží. Potvora jedna :mrgreen: . Není možnost relativní možnost jej doladit.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mardzo » pon 06 dub, 2015 2:15 pm

Neviem ale možno to poznaš. Je nato tkz. Debonder. Opetovne rozpusti lepeni spoj po akomkolvek sekundaku a môžeš znova zlepiť. Použival som aj spominane lepidlo na plastikove modelý,prevažne lepty.Držalo ale ostal som pri Loctite.
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod mizl » pon 06 dub, 2015 2:21 pm

Debondér sice znám, ale zatím sem jej neměl potřebu použít. Každopádně někdy jistě nastane doba, kdy jej budu potřebovat.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod fulda » pon 06 dub, 2015 2:29 pm

mardzo píše:Nemám možnosť lebo remizu staviam pre znameho a nemam jeho kolajisko. Preto musím kolaje nalepit teraz aby som mohol pokračovať v stavbe strechy a on si ju potom napojí.

BTW: já používám takovou jinou fintu - koleje nelepím, ale udělám dírky a přes pražce přitáhnu k podkladu pomocí tenkého drátku. Tím vznikne relativně dost pevný spoj, který je zase relativně snadno rozebíratelný. Pokud drátek "přejedeš" černou fixkou, tak to uvnitř budovy nikdo nepozná.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Remiza Hodolany-montaz kolajnic.

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 10 dub, 2015 1:47 pm

Jen pro úplnost, nezapomeň ke kolejnicím připájet kablíky pro napájení... dodatečně se to bude dělat špatně.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod mardzo » sob 02 kvě, 2015 2:57 pm

Teraz sa my stala iná vec. Pred začatím stavby som kontroloval kopletizciu stavebnice, zdalo sa všetko v poriadku. No nebolo, ked som začal pokladať eternit bolo ho mala na pokritie celej strechy.Ide o diel 44(pasiky eternitu) ktore maly byť v stavebnici 2x. Ja som mal len jeden. Teraz to nemôžem ani reklamovať no a neviem ako to dokončím ked pokrijem len jednu polku strechy. Uvažujem osloviť vyrobcu nech my pošle daný diel alebo zvoliť nahradu len neviem aku. Všetci predajcovia nemaju na sklade alternativnu nahradu ktora musi byť s papieru.
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 04 kvě, 2015 8:13 am

KB model dělá eternit
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Trainmaniak » pon 04 kvě, 2015 8:37 am

Také jsem stavěl a také tam ten díl chyběl. Prostě napiš výrobci a myslím, že Ti chybějící díl pošle. Měla být být běžná praxe. Spíš jsem zvědav, jak si poradíš s těmi odvětrávacími komínky, k jejichž stavbě je ve stavebnici zelené zdeformované brčko. Já dvakrát začal a dvakrát jsem šel od toho. Řezat brčko pod správným úhlem, aby sedlo na sklon střechy, to je docela sranda. A slepovat stříšky komínků rovněž, přijde mi ten karton zbytečně silný, na spoji je viditelný schod a dosti nedobře se to "roluje" do kužele. No, držím palce.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod milancsd » pon 04 kvě, 2015 8:41 pm

Začínám stavět remízu Hodolany a pokud mi bude něco chybět budu požadovat po výrobci dodání na jeho náklady.
Stavba bude pěkná , ale za ty peníze by měla být kompletní.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník