Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod mardzo » sob 09 kvě, 2015 9:39 pm

Zdravím!

Mam ešte jednu otazku. Ako lepite tie pasiky eternitu? Ja ich lepim max po 4ks spolu (aby sa neskrutili) no a potom ich spajam do kompletu 35 pasikov na jednu polovičku strechy. Videl som aj navod s obostrannou paskou, to je naprd skušal som ale držalo slabo. No tie odvetrávacie kominky urobím takto. Použijem 4,5mm medenu trubičku(brčko má 5mm)narežem na danu dlžku a uhol strechy. Na strechu nalepim valcove drevene količky s priemerom ktory bude totožny s vnutornym priemerom medenej trubičky. Kuželovu strechu spravym z diabolky 5,5mm Gammo medenej.Zrežem kuželovu čast diabolky upravím,nalepím nožičky či čo to je a prilepím to cele na medenu trubičku. Takto všetky tie kominky nalepim na predpripravene drevene valcove količky na streche.
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod milancsd » stř 13 kvě, 2015 8:25 pm

Ahoj,
eternit lepím po jednotlivých pásech, na dispercol,na podklad střechy si předem narýsuji vodorovné čáry po 5 milimetrech
abych měl kontrolu rovnosti lepených pásku eternitu. Hotovou střechu přetírám řídkou barvou, vše se pěkně slepí a nedochází ke kroucení.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod mardzo » čtv 14 kvě, 2015 6:30 pm

Takze dispercol je disperzne lepidlo? Ak som spravne pochopil na strechu narysujete 5mm pasiky a potom kazdy pasik eternitu pred polozenim potrete lepom a pokladate?
mardzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc, 2010 8:36 pm

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Barbucha » čtv 14 kvě, 2015 8:06 pm

Tuto věc jsem sice nestavěl, ale pokud něco lepím, snažím se nanášet lepidlo na podklad a to co pokládám, mít čisté.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod milancsd » úte 26 kvě, 2015 7:32 pm

Upřesním postup, nejdříve natřu dispercolem plochu střechy a na ní lepím jeden pásek krytiny za druhým.
Samozřejmě že natírám jen tolik plochy , kolik stačím polepit do deseti minut.
Dispercol je obyč. lepidlo 1 kg za cca 12O kč. K dostání Barvy laky nebo stavebniny.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Petr1988 » stř 30 zář, 2015 1:41 pm

Dobré odpoledne, dovolím si přihřát si polívčičku :lol:

Remízu stavím už skoro rok s dlouhými přestávkami. V poslední době se mi na ní podařilo docela máknout, i když ještě dlouhá cesta předemnou

Teď řeším jak vyřešit :lol: automatické otevírání a zavírání. Měl by někdo nějaký nápad??
Přílohy
vrata1B.jpg
Vrata1A.jpg
DSC_3324a.jpg
Uživatelský avatar
Petr1988
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 28 srp, 2015 4:15 am
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod fulda » stř 30 zář, 2015 2:28 pm

Já jako nejjednodušší řešení považuji použití modelářského serva.
Pro inspiraci se podívej na obrázky z mojí rotundy: ZDE.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod cipisekmp » stř 30 zář, 2015 4:34 pm

Ahoj, hezka stavba. Mam dotazek? Je to cele lasercut nebo homemade? Diky Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Petr1988 » stř 30 zář, 2015 4:45 pm

Vyrobek Igra/sikulove - Remiza Hodolany velikost TT tj. cele lasercut papir/drevo. Homemade je jen LED osvetleni v kancelari a remize vyrobene z platicka na leky (kloboucky) a diod tepla bila a studena bila.
Uživatelský avatar
Petr1988
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 28 srp, 2015 4:15 am
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Petr1988 » ned 11 říj, 2015 10:38 am

Hezké nedělní odpoledne. Dostal jsem se se stavbou na pokladku střešní krytiny. Se šokem jsem zjistil, že mám také pouze 1 list eternitu. Napsal jsem vyrobci, prozatím však bez odezvy. Máte zkušenost jestli chybějící díl, pošlou? Děkuji Petr
Uživatelský avatar
Petr1988
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 28 srp, 2015 4:15 am
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Remiza Hodolany-chýbajuci diel eternitu

Příspěvekod Petr1988 » sob 07 lis, 2015 10:10 am

Dobré ráno, tak se bohužel musím podělit se špatnou zkušeností. Obrátil jsem se přímo na Šikuly. Bylo mi slíbeno, že díl pošlou - žádali i o adresu. Zdálo se být všechno Ok i s tím, že díl prý dnes (15.10.2015) odešlou poštou. Bohužel od té doby jsem se již třikrát dotazoval a maily si pouze přečtou, ale už se ani neobtěžují odepsat. Navrhl jsem jim, že jestli je nějaký problém, tak že si ho klidně i koupím (nevidím na tom nic špatného), zase bez odezvy.

Bohužel mě výrobce velice zklamal. Mají mnoho krásných staveb. Měl jsem v plánu nádraží Dačice ale s touhle situací? Stavby nestojí pár kaček, za Hodolany jsem dal skoro 1400 Kč a a k tomu takový přístup .... :evil:

Pokud by díl nakonec dorazil určitě se zmíním. Nicméně chtěl bych mít do Vánoc hotovo a tak se obracím na Vás kolegové, jaký typ krytiny byste na tuto stavbu a typ střechy doporučili. Nejvíc by se mi líbila (a asi by byla i nejjednodušší) krytina ze šmyrglpapíru => imitace lepenkové střechy. Na internetu je spousta inspirace, nicméně bych se chtěl co nejvíce přiblížit realitě.

Poprosil bych, pokud byste měli nějaké podklady ať už k reálné předloze této remízy nebo k imitaci různých typů střech tak prosím sem s tím.

Aspoň níže nějaký další postup ve stavbě - dolepení parapetů a patina zadního čela.
Přílohy
DSC_3844a.jpg
Uživatelský avatar
Petr1988
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 28 srp, 2015 4:15 am
Bydliště: Dolní Lutyně

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků