České městečko

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

České městečko

Příspěvekod talien » stř 03 dub, 2013 10:33 am

Prvotina kolejiště v měřítku TT - moje představa je ospalé české městečko na konci třicátých let (ale ještě předválečné). Taková lehká maloměstská idyla. Nechci používat moc domků z plastové produkce výrobců jako třeba Auhagen, protože většinou vypadají dost německy. Pár kousků ale přece jen nejspíš použiji, s lehkou úpravou.
V současné době je velkou pomocí produkce různých českých firem, většinou nabízejících laser-cut modely inspirované českými zdroji. Třeba produkce Šikulů, KB-model a podobně. Jsou ale zatím z většiny (možná výhradně, ale možná se mýlím) objekty drážní - nádražní výpravní budovy, stavědla, strážní domky, skladiště, záchodky a tak podobně.
Běžné stavby z českých měst či vesnic jsem zatím moc nepotkal. A tak nezbývá než se věnovat vlastní tvorbě. Na druhou stranu to člověka nutí trochu rozvíjet vlastní um a schopnosti a tak je všechno zlé pro něco dobré :wink:
Už nějaký čas se snažím domky pro městečko vytvářet a nevím, kde jinde je trochu prezentovat. Proto snad tohle diskuzní vlákno bude pro někoho inspirací a třeba se někdo připojí a ukáže své vlastní výtvory v rámci tématu - tedy místní, české stavby městské či vesnické, ale ne klasické drážní.
Já zatím přikládám pár obrázků toho, co mám zatím "rozestavěno" :)
Přílohy
DSC_0162.JPG
mlýn
DSC_0198.JPG
Rozestavěný činžovní dům
DSC_0730.JPG
Zatím poslední model domku s použitím stavebnic oken a dveří.
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: České městečko

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 03 dub, 2013 10:46 am

je to super no já použil taky něco málo plastových ,ale mám i svoje výtvory a jestli to tady bude číst Radin Skyby tak ten taky má rozpracované parádní domky více je v odkaze v podpisu
Přílohy
P1060432.JPG
P1060322.JPG
P1060346.JPG
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: České městečko

Příspěvekod talien » stř 03 dub, 2013 10:55 am

Tkadlec Jaroslav píše:je to super no já použil taky něco málo plastových ,ale mám i svoje výtvory a jestli to tady bude číst Radin Skyby tak ten taky má rozpracované parádní domky více je v odkaze v podpisu


Zrovna jsem na to koukal nezávisle na reakci. Díky za fotky i odpověď :-) Říkal jsem si, že určitě nejsem sám, kdo se s tímhle "problémem" trochu potýká :-)
Moc pěkné výrobky! Ten památníček mě docela dostal :D A hodně se mi líbil ten přístřešek s vyskládanými kovovými profily.
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: České městečko

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 03 dub, 2013 11:45 am

jo jo to jsou z pomínky na mládí ...památník povinné lampionové průvody a stojan na profily z učňáku jinak díky taky
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: České městečko

Příspěvekod talien » pon 15 dub, 2013 1:46 pm

Tak přikládám fotku z minulého víkendu. Začíná se pomalu klubat začátek ulice K nádraží. Všechny domky - vlastní výroba. Více na http://tt-kraj.blogspot.cz/2013/04/spol ... 7-8-9.html
Musím říct, že okna od JM detail i ta od Šikulů jsou výraznou pomocí a modýlky pak vypadají o poznání lépe.
Trochu se děsím momentu, kdy dojde na povrch ulice - dláždění... Zatím nemám představu, jak to budu realizovat. :|
Přílohy
DSC_0760.JPG
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: České městečko

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 15 dub, 2013 2:58 pm

:wink: :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: České městečko

Příspěvekod cipisekmp » pon 15 dub, 2013 5:28 pm

Ahoj, noooo pekna prace. Me osobne se to libi. Ahoj Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: České městečko

Příspěvekod mizl » pon 15 dub, 2013 6:27 pm

Ta kočka je hezká .... :mrgreen:


NÉ to je sranda :twisted: Stavby jsou luxusní. Jsi machr

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: České městečko

Příspěvekod talien » úte 16 dub, 2013 6:54 am

Pánové, díky, moc mě těší, že se domky aspoň trochu líbí :-) A samozřejmě kočka je mnohem větší fešanda, taky to o sobě moc dobře ví :D
Snad ty domky budou jen lepší a lepší. S každým kouskem mě to baví víc a víc.
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: České městečko

Příspěvekod Mašinka » ned 21 dub, 2013 7:59 pm

Tak Taliene, konečně zase něco ze staveb, co má skutečně ducha!
Gratuluji!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: České městečko

Příspěvekod Lubomír » pon 22 dub, 2013 6:13 am

Nádhera. To nemá vadu!
Nepoužíval bych ale ty plastové domky od Auhagenu. Nemužu si pomoci, ale vedle těch ostatních čistě ručních staveb plastové vypadají nepřirozeně, až rušivě.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: České městečko

Příspěvekod talien » pon 22 dub, 2013 6:36 am

Mašinka píše:Tak Taliene, konečně zase něco ze staveb, co má skutečně ducha!
Gratuluji!
Mašinka

Díky, komentář moc potěšil... vlastně mi jde hlavně o toho ducha, o tu náladu českého městečka.

Lubomír píše:Nádhera. To nemá vadu!
Nepoužíval bych ale ty plastové domky od Auhagenu. Nemužu si pomoci, ale vedle těch ostatních čistě ručních staveb plastové vypadají nepřirozeně, až rušivě.


Na tom něco je... Upřímně řečeno přemýšlím, že bych ty dva městské domy minimálně upravil (přetření fasády, možná výměna některých detailů), ještě uvidím... nejspíš dříve nebo později je úplně vyměním. Je pravdou, že v sousedství těch papírových vypadají dost uměle.
Pro ten s obchodem v přízemí mám už připravený interiér kavárny... ale ten se dá zužitkovat i v jiném objektu :-)
Přílohy
DSC_0154.JPG
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: České městečko

Příspěvekod Mašinka » pon 22 dub, 2013 8:51 am

Taliene, mohylu-éééé, mihule, sakara mohu-li Ti poradit, ty německé domy mají sice odlišnou tektoniku, ale vhodným rozřezáním a opětným slepením, úpravou třeba jen vchodových dveří (v Čechách utopené, se schody a většinou dvojdílné) se dají českým velice přiblížit.Hlavní je potoulat se po ulicích a fotografovat, zapátrat na internetu či v archivu, případně městském muzeu.Já při hledání postupoval stejně a vyplatilo se mi to.Má (budoucí) ulice by měla sestávat jen ze tří domů, z nichž dva mají existující předlohu.Ale jinak mohu jen chválit a chválit a chválit.
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: České městečko

Příspěvekod alf » stř 24 dub, 2013 8:36 am

Mooc pěkné!!když vidím takové stavby vždy mám takovou pěkně nostalgickou náladu jako když vidím staré krimi s radou Vacátkem ,ty černobílé,to má atmosféru..Tohle je přesně ono!Držím palce.
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: České městečko

Příspěvekod talien » čtv 25 dub, 2013 9:11 am

Pánové, děkuji za pozitivní ohlasy! Člověka to hned motivuje k další práci :wink: Tak abych to trochu dokumentvoal (a když je to sekce "máme rozestavěno"), tak sem hodím foto rozpracovaného domku čp. 5 - takový menší domek, vilka, jaké se stavěly na krajích měst, kde pak začínaly rodinné domy se zahrádkami. Tenhle byl postaven na parcele uvolněné odbouraným starým činžovním domem, ale až po nějaké době, kdy byla parcela prázdná (éra, kdy byla reklama na štítu činžovního domu celá).
K domku bude přiléhat ještě dvorek a možná malá zahrádka a kolem plotu bude ulička směrem k mostku pro pěší přes trať.
Přílohy
DSC_0800cut.jpg
DSC_0802cut.jpg
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků