Dioráma - Silnice motorkářů 1:87

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod mizl » ned 23 pro, 2012 12:33 am

Řekl bych, že jsem dioráma "zdárně" dokončil. Dioráma jsem pojal dle zdejšího nápadu, aby jeden motorkář předjížděl auto na zadním kole. Abych zdůraznil jak je tento kousek nebezpečný, znázornil jsem malý pomníček u silnice a ženu jak jde od pomníčku. Shodou okolností je žena také motorkářka. Pravděpodobně u stromu zahynul její bratr, nebo partner ? Výsledek mé práce si můžete prohlédnout zde: http://mizl.rajce.idnes.cz/Diorama_2012

Michal
Přílohy
DSCI1170.JPG
DSCI1158.JPG
DSCI1155.JPG
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod Jeňa Sova » ned 23 pro, 2012 4:36 pm

Pěkné, ale neměl bys ji trochu "obléct"? Takto se na motorce asi moc nejezdí... - aspoň na nohy, třeba barvu kožených kalhot ;)
Abych řekl pravdu, nemít tu helmu, nebyl bych si úplně jistý jejím určením :lol:
Jinak, je to celkem vydařený kousek krajiny, mě se to líbí.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod pekl024 » ned 23 pro, 2012 5:07 pm

Mě se to líbí. Jen u pomníku nějakou kytku.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod mizl » ned 23 pro, 2012 10:06 pm

Ahoj díky za reakce. U pomníku kytičky jsou, jen nejsou na fotkách vidět :-(. Slečna je tam právě šla dát :wink: .Žena takto spoře oděná je tam záměrně, aby přitahovala pozornost na pomníček. Jinak musím souhlasit, že i mě připadá jako "lehká děva".

Michal

Ps: musím říct, že mi z diorámatem trochu pomohla i má nevidomá přítelkyně. Mě totiž nebaví plést kostry stromečků. Tak mi je plata ona. Je to moje zlato .
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod vmucha » pon 24 pro, 2012 8:18 am

Slečnu bych tam nedával. Jak se tam vůbec dostala? Kde má motorku, když ty dvě jedou?
Jinak myslím, ze skvělý dárek. Hezké vánoce
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod pekl024 » úte 25 pro, 2012 8:50 pm

Tak jak tchýně :P .

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod mizl » úte 25 pro, 2012 9:47 pm

pekl024 píše:Tak jak tchýně :P .

Petr


Zatím nijak. Jedeme za ní do Kutné Hory teprve až ve čtvrtek. Tak se uvidí až v pátek jaká bude reakce. Zatím jsem dioráma dnes definitivně dokončil. Přilepil jsem ho k podstavci a zaklopil ho akváriem. Až to vše proschne, dám foto a určitě dám vědět jaké byli reakce. Už teď se sním budu smutně loučit, jelikož je to má prvotina ( když nebudu počítat mé jediné dioráma zkušební). Ale za se na druhou stranu udělá radost i někomu jinému nežli mě. A o to mi šlo.

Sám jsem zvědav na reakce.

Michal

Ps: Jinak ženu jsem tam nechal. Její přítel zatím blbne na silnici a předjíždí na zadním kole Škodu 110L :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod mlha » stř 26 pro, 2012 9:41 am

mohla přijet i tou škůdkou,ne?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod mizl » sob 29 pro, 2012 3:06 pm

Hlásím se z Kutné Hory !!

Dioráma je zdárně nepoškozeně převezené z Mostu a předané. Pro přepravu jsem použil krabici od rychlovarné konvice a doráma jsem důkladně zabalil do vatalínu. Ještě týž den jsme si na vzájemně předali vánoční dárky. Nebyl tedy čas vše zabalit do vánočního balícího papíru. Když jsem vyndal krabici a paní máma uviděla zobrazenou konvici na krabici, koukala trochu překvapeně a malinko i divně. Po otevření krabice na ní vykoukl vatalín. Znejistila a s malou obavou a zvědavostí rozbalovala dál. Vyndala dioráma zabalené ve vatalínu a odložila krabici strannou. Nebudu vás napínat a popisovat detailně jakým způsobem a z jakou opatrností proběhlo rozbalování. Dioráma nakonec skončilo před jejíma očima na stole a paní-máma z úžasem koukala (asi hodinu) skrze sklo. Aby se jí dobře koukalo, vyprávěl jsem jí příběh k tématu. Celý úžas skončila ze slovy, že každý si v diorámatu může najít svůj příběh který ho při pohledu osloví. Myslím a usuzuji dle reakce, že doráma sklidilo velký úspěch. Dokonce dostalo čestné umístění na poličce spolu s dalšími motorkami hned nad televizí. Čili přímo před očima.

zde se mi povedlo druhý den vyfotit pouze jednu fotku na sluníčku : http://mizl.rajce.idnes.cz/Diorama_2012/#SDC18274.jpg
a zde pro kompletní informaci je průběh stavby : http://kolejistett.webnode.cz/diorama/s ... motorkaru/

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod chameleon » ned 30 pro, 2012 10:55 am

Pěkné dioráma a ještě s dojemným závěrem, gratuluji :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod dedo » úte 29 led, 2013 7:17 pm

Supr, tak dobrá vec sa podarila... veľa radosti do ďalšej zábavy.
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod greenery » úte 29 led, 2013 7:30 pm

Krásné, zeleň opravdu povedená ....... jen jedna chybička, silnice nemá krajnici
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Dioráma - Silnice motorkářů

Příspěvekod Jirka78 » úte 29 led, 2013 8:13 pm

greenery píše:Krásné, zeleň opravdu povedená ....... jen jedna chybička, silnice nemá krajnici


Což je ovšem docela běžná věc v dnešní době i dobách nedávno minulých, často jsem vděčný aspoň za pár patníků v mlze :-) .
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Předchozí

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků